• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kalıcımı?

Lazer Epilasyon yaptırarak kalıcı sonuç almak bazı etkenlere bağlıdır. Bunlar genel olarak:
1. kullanılan cihazın türü,
2. ten özellikleriniz,
3. uygulamanın etkinliği

Genel anlamda, lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak yok edilmesine dayanmaktadır. Ancak, kalıcı ve sağlıklı çözümler elde edilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Lazer epilasyon uygulamasında kullanılacak cihaz ten yapınıza uygun olmalıdır. Çünkü her lazer cihaz, her tende uygun sonuç vermemektedir. Bu yüzden ten özelliklerinizin saptanması ve buna uygun epilasyon cihazı kullanılması gerekmektedir.
Teninizin açık olması, koyu olması ve başkaca ten özelliklerine bağlı olarak uygun lazer epilasyon cihazları kullanmak ancak bu konuda uzman olan hekimlerin yapabileceği bir şeydir. Dolayısıyla, rasgele bir yerde epilasyon yaptırmak yerine konusunda deneyimli bir doktora başvurmanız önerilir.

Hormonal nedenli tüylenme vakalarında yeniden bir hormonal düzensizlik meydana gelecek olursa yeniden tüylenme artışı görülmesi mümkündür. Ancak, gelişmiş yüksek güçteki lazerlerle etkin dozlarda yapılan bilinçli tedavilerde bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin yeniden başlaması olası görünmediği belirtilmektedir. Bazen, lazer epilasyon işlemleri bittikten bir yıl sonra işlem yapılan bölgede tüyler çıktığı görülebilir. Dolayısıyla belli bir seansın sonuncu seans olup olmadığını anlayabilmek için sonuncu işlemden sonra 1 yıl beklemek gerekebilir. Bir yıl sonra tüy çıkması halinde ise bu, sonucun kalıcı olmadığına değil, tedavinin henüz bitmemiş olduğuna işaret edebilir.
drahuozbilen.com
 
Üst