İstanbul'da Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul'da Tarihi Düğün Mekanları

Haliç Kongre Merkezi

Haliç Kongre Merkezi, denize sıfır konumu, eşsiz manzarası, deneyimli personeli ve üst düzey hizmet anlayışı ile rüya gibi düğün organizasyonlarına imza atıyor. Haliç Kongre Merkezinde yüzde 100 müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli hizmet anlayışı ile hareket ediliyor. Çiftlerin hayallerindeki gibi bir düğün için organizasyonun her aşaması düğün sahipleriyle birebir görüşülerek her detay birlikte planlanıyor. Haliç Kongre Merkezinin, deneyimli ve güler yüzlü ekibi, genç çiftlerin hayatlarındaki bu anlamlı günü, hafızalarından silemeyecekleri çok özel bir anıya dönüştürüyor.

images.jpg

Haliç Kongre Merkezinde konuklara oturmalı ya da kokteyl düzeninde ağırlama imkânı sunulurken, deneyimli şefler ve servis ekibi düğün sahibinin tercihine göre, Türk ve Dünya Mutfağından seçme lezzetlerle, düğün menüsünü oluşturuyor. Genç çiftlerin hayatı boyunca hatırlayacağı bu en anlamlı gün için, dekorasyon da aynı özenle tasarlanıyor; masa süslemelerinden ışıklandırmaya, sahne teknolojileri ve ekipmanlarına kadar tüm detaylar Haliç Kongre Merkezinin uzman kadrosu tarafından planlanıyor.

Haliç Kongre Merkezi, İstanbulda açık alanda 4000 kişiye kadar hizmet verebilen tek mekân olma özelliği ile öne çıkıyor. E5 ve TEM ana arterlerine 5 dakika, Taksim ve tarihi yarımadaya 10 dakikalık mesafedeki merkezi konumu ve benzersiz manzarası ile Haliç Kongre Merkezi, olası hava koşullarına karşı kapalı alan imkânı da sunarak pek çok düğün ve davete ev sahipliği yapıyor.

Haliç Kongre Merkezi İletişim
Sütlüce Mah. Eski Karaağaç Cad.
Beyoğlu İstanbul
Telefon: 0212 311 11 11
Fax: 0212 311 11 99

Kız Kulesi

Yüzyıllar boyunca sevgililerin, manzarasına karşı, birbirlerine söyledikleri "evet" cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan, hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünlerinize de ev sahipliği yapıyor.

kiz_kulesi_istanbul_tarihi_dugun_mekani_bogaz9[1].jpg

Ayrıca yaz aylarında gerçekleştireceğiniz organizasyonlarınızı Kız Kulesinin etrafının boğaz manzarası ile çevrili 250 kişi kapasiteli terasına taşıyabilirsiniz. İki kıtanın kucaklaştığı yerde üzerinde bulunduğu küçük adacıktan binlerce yıldır İstanbulu seyreden Kız Kulesi, sayısız aşka tanıklık etti. Dünyada eşi benzeri olmayan konumuyla İstanbulun simgesi haline gelen kule, aşk hikayeleri ile de romantizmin sembolü haline geldi. Yüzyıllar boyunca sevgililerin manzarasına karşı birbirlerine söyledikleri Evet cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdikleri bu eşsiz mekan, hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünlerinize de ev sahipliği yapıyor.

Kız Kulesi İletişim
Tel: 0216 342 47 47

Sait Halim Paşa Yalısı

Boğazın İncisi Sait Halim Paşa Yalısı'nda Rüyalarınız Gerçeğe Dönüşüyor.

sait-halim-pasa-yalisi.jpg

Her tarafı tarih kokan Sait Halim Paşa Yalısında düğün yapmak aynı zamanda bu özel anda dünyanın en güzel manzarasına sahip olan İstanbul boğazının eşsiz manzarasına da şahitlik yapmak demektir. Sait Halim Paşa Yalısı salonları ve yüksek kapasiteli mekanları ile düğün organizasyonu için mükemmel bir seçim. Sait Halim Paşa yalısında açık mekanlar sayesinde yaz düğünü, kapalı mekanlarında da kış düğünü organize etmek mümkün. Sait Halim Paşa Yalısında düğün yapanlar profesyonel ekibin kokteyli karşılaması, düğün yemeği, düğün pastası ve süit odada balayı konaklama hizmetlerini de alırlar. sait Halim Paşa yalısında kapalı ve açık mekanlarda konuk sayısı 1500 e kadar ağırlanması mümkün.

sait_halim_pasa_yalisi_istanbul_dugun_mekani[1].jpg

Sait Halim Paşa Yalısı İletişim
Adres:
Köybaşı cd. Yeniköy/İstanbul
Telefon: 212 223 05 66
Faks: 212 223 05 67

Fuat Paşa Yalısı

Düğününüze Misafir Gibi Gelmeye Ne Dersiniz?

7Z5D7E4U06082011002219.jpg

Evlenecek çiftlerin en önemli telaşlarından biri hiç şüphesiz düğün mekânıdır. Dekordan, müziğe ve yemeğe kadar her şey o gece mükemmel olmalıdır. Boğaz'ın en görkemli noktalarından biri olan Büyükdere'deki Fuat Paşa Yalısı da bu anlamda çiftlerin sıkça tercih ettiği mekânlar arasında yer alıyor. Fuat Paşa Yalısı çiftlere hayalini kurdukları peri masalı gibi bir düğünü gerçekleştirme fırsatı sunuyor.

Açık havada maksimum 150 kişiye kadar ağırlayabilirken, kapalı alanda 300′e kadar hizmet verebiliyorlar.

Fuat Paşa Yalısı İletişim
Adres:
Çayırbaşı Caddesi. No:148 Büyükdere-SARIYER
Tel: (0212) 242 98 60 ( 5 Hat)
Fax: (0212) 242 95 89

Malta Köşkü

Yıldız Parkı içindeki Malta Köşkündeki düğün programı genelde nikah ve düğün yemeğinden oluşurken, çiftlerin isteğine göre kokteyl de verilebiliyor. Yıldız korusu içinde havai fişek yasağı var, lazer gösterileri ise serbest. Malta Köşkünün kışın hizmet veren kapalı bölümü 200 kişilik, yazın kullanılan açık hava bölümü ise 300 kişilik. 20:00de başlayan düğün programı 02:00ye kadar devam ediyor.

images.jpg

dugun2(2).jpg

Malta Köşkü İletişim
Rezervasyon :
0216 444 66 44
Faks : 0216 413 96 99
 
Üst