• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Askerlik Borçlanması Hesaplama

Askerlik Borçlanması Hesaplama, 2014 askerlik borçlanması ücreti

Askerlik borçlanması için prim tutarını hesaplamak istediğiniz kişinin hangi dönemde başvuru yapacağını seçtikten sonra borçlanmak istediği gün sayısını yazınız ve hesapla butonuna basınız.

Askerlik Borçlanması Hesaplama
 
Askerlik borçlanması, erkeklere emeklilikleri konusunda sunulmuş bir haktır. Emeklilik yaşı için önem arz etmekte ve askerlikte geçirilen sürenin tamamının ya da bir kısmının emekliliğe dahil edilmek üzere sigorta priminin yatırılmasına denmektedir.

Ülkemizde askere gitmek zorunlu olduğundan ve bu süre içinde sigortalı çalışılamadığından, borçlanma hakkı kullanılabilmektedir.

Tanınan hak sayesinde erkek sigortalı; askerlik görevi ya da yedek subay okulundaki eğitimi nedeniyle geçirdiği sürelere ait prim ödemesini yaparak geriye dönük prim ya da gün sayısını telafi edebilmektedir.

Askerlik vazifesini yerine getirenlerin yararlanabileceği borçlanma uygulaması; er, erbaş veya yedek subaylar tarafından kullanılabilir. Böylelikle emeklilik süresi erkene çekilmiş olur. Kadınlara verilen doğum borçlanması hakkında olduğu gibi en az günlük brüt kazancın yüzde 32’si kadar yapılabilmektedir. Buradan askerlik borçlanması hakkında tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.
 
Üst