• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

İslam'da değişiklik yapılması zorunlu.

Yazar Kulin, "İslam'da değişiklik yapılması zorunlu. Mevcut yaklaşımlarla İslam devam edemez. Kendini tamamen terör örgütü görüntüsüne sokuyor." şeklinde şok sözler söyledi.

Kendisinin dindar bir aileden geldiğini söyleyen Ayşe Kulin, anne ve babasının zamanında dinin bir felsefesi olduğunu, şimdi her şeyin şekilcilik üzerine kurulu olduğu ifadelerini kullandı.

Yazar Ayşe Kulin'in görülerine katılıyormusunuz?
 
Değişiklik elbetteki güzel olabilir fakat mantıklı değil.

Mantıklı olan ise değişikliğe gerek kalmaksızın gerçekten laiklik realitesinin yaşama uyarlanmasıdır.
Hem laikiz deyip hem bir dine hizmet etmek, bir ülkenin bu konudaki iki yüzlülüğünü gösteren tehlikedir.
Ve Türkiye'de de bu çok güzel uygulanıyor.
Bu da ülke içinde bölücülüğe, dinciliğe, din istismarlığına, din sömürüsüne ve aynı zamanda kutuplaşarak terörizme dönüşmektedir.
Tek çare, gerçekten laikliğin uygulanmasıdır, bence..
 
sayın sosyalist bu millete laiklikmi din mi derseniz çoğunluğu dini seçecektir hatta belkide hemen hemen hepsi bu yüzden sizin dini düşüncelerinizi az çok biliyoruz amacınız insanların dini inançlarından tamamen soyutlamak ancak bu millet müslüman bir millet bu yüzden bu tür girişimleriniz yersiz kalacaktır .
bunu bir sataşma olarak görmeyin amacım sadece sizin dine olan yaklaşımınıza dikkat çekmek çünkü yazdıklarınızdan ya din ya laiklik anlayışı çıkıyor yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyelim ve kimi insanlar dini kullanarak rant sağlıyorlarsa bu onların ve onlara inananların kabahatı asla laiklik le yada dinle alakalı değildir.
 
Sn. china dediğiniz gibi, ya ŞERİAT ya LAİKLİK.
Bunun ortası olmaz.
Olsa da farklılıklara haksızlık olur, bölücülük olur..
Ve adı da LAİKLİK olmaz..
 
Üst