• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Haham konuştu!

Haham Tuncayı dün gece Ulusal Kanalda Ümit Zilelinin programında konuşturdular.

Adam, belli ki çok şeyler biliyor. Ancak, vermek istediği kadarını veriyor. Çok şeyi de kendine saklıyor. Belki de, bazı bilinmeyenleri açıklarsa öldürülmekten falan korkuyor. İpini çeken birileri var yani.

Dünkü programda ilginç şeyler söyledi. Onun iddiasına göre Ergenekon sanıklarının cezası mahkemeden önce kesilmiş. On yıl yatacaklarmış. Beşi gitmiş, beşi kalmış! Zekeriya Öz alınmasaymış, bu dava daha çok derinlere gidecekmiş. Orada durdurmuşlar!

Türkiyede hukuk yok, güç var! diyor. (Zaten buna itiraz eden de yok!)

Dışarıdan tezgahlanan bu proje, aynı zamanda Ümmeti çökertme projesi imiş. Bunda da başarıya ulaşılmış. Türkiyede halkın yüzde 5i İslamı biliyor, 95i bilmiyormuş.

Ümmet çöküyor! Uyusunlar İslamcılar!

Aslında teori 30 yıl önceye ait. Ortadoğuyu yeniden dizayn etmek için. Şimdi o yapılıyor. diyor Haham Tuncay. Ve şu sözleri de altını çözerek adeta haykırıyor:

Elhamdülillah Müslüman değilim.

Bir Yahudi tarikatında maaşlı olarak çalışıyor, Tevrat üzerine çalışma yapıyormuş. Kipası da başındaydı çakma hahamın. Yahudiler tepe tepe kullansınlar.

Seni CIAmı, MOSSAD mı, yoksa her ikisi birden mi kullanıyor? sorularını geç onu dercesine savuşturdu.

Söylediği önemli sözlerden birisi de şuydu: Ergenekon, Türkiyenin Arap Baharıdır. Türkiyede rejim dönüştürülüyor. Başkanlık sistemine geçilecek, bu iş bitecek. Daha zaman var.

Otorite beni maçtan çıkardı, su yatağına aktı. Türkiyedeki mahkeme benim ne tanıklığımı, ne sanıklığımı kabul eder. Evet, 2008de Ergenekon süreci başladığında maçtan çıkarıldım ben.!

O mülakatta söylediklerimin hepsini işkence altında söyledim. Hiçbir geçerliliği yoktur. (Bu sözler Ergenekon davasını çökertmez mi?)

Türkiyenin en iyi ihraç malı askeridir. Onu kullanıyorlar, kullanacaklar!

Suyun yatağını değiştirdiler. Önlemek istediniz, buna gücünüz yetmedi.

Bir de felsefe yaptı kendince:

Ulus devlette halk devletin demirbaşıdır. Başkanlık sisteminde bu olmaz.!

Bana öyle geliyor ki belli mihraklar haham bozuntusunu halâ kullanıyorlar. Türkiyede başkanlık sisteminin yerleşmesini hevesle ve ısrarla savunduğuna göre

Konuşmada bir de İlhan Kesici anekdotu verdi.

Kesici İstanbul belediye başkanı adayı idi. Karşısında da Tayyip Erdoğan vardı. ANAP iktidarda idi. Belli başlı tarikatlar, Nurcusu Süleymancısı ile Kesiciyi destekliyor diye bir hava estirdiler. Sonuçta Tayyip Erdoğan Kazandı.

Demek istedi ki, tarikatlar Kesiciyi değil, Erdoğanı desteklediler. Yani ya ANAPı, ya KESİCİyi kandırmış oldular.

Bir de itham var sözlerinde:

İşkence altında beni mülakata aldıran, dönemin içişleri bakanı Sadettin Tantandır.

Sanırım, Tantan, bu merakı giderecektir.

Hahamı sorgulayan Ahmet İhtiyaroğlu adındaki polis şefi, bakın yıllar sonra neler söylemiş:

Tuncay Güney bize özel olarak gönderilmiştir. Lanet olsun! Oyuna geldik. Bu ifadeyi alarak bu kadar insanın hapislerde yatmasına alet olduk. Büyük acı çekiyorum. Keşke yalan söylüyorsun deyip, kafasına sandalyeyi geçirseydim.

Mehmet Necati GÜNGÖR
 
Üst