MEB Kafasına Göre İnsanı 'Yarattı'

...ve Milli Eğitim, Kafasına Göre İnsanı 'Yarattı'!​

Bilimsel hiçbir temeli olmayan ve bilim camiasında hiçbir geçerliliği bulunmayan yaratılış iddiasının/hipotezinin, gerçekler ve bulgular hiçe sayılarak ve sayısız bilim insanını ile eğitimcinin emekleri göz ardı edilerek ders kitaplarına zorla sokulması konusunda MEB tarafından ilk adım atıldı. Kitaplarda, bilimsel gerçeklerden yola çıkarak yazılmış olan "İlk insan ortaya çıkmıştır." ifadesinin yerini, bilim dışı argümanların içeriğinde görülen "İnsan yaratılmıştır" ifadesi aldı.

İNSAN HASSASİYETİ ve BİLİM KORKUSU

...ortaya çıkmıştır ifadesini ilk insan için yaratılmıştır olarak değiştiren MEB, Su yosunu türünden bitkiler ortaya çıkmıştır, Taş kömürü yatakları oluştu, Bugünkü bitki ve hayvan türleri ana hatları ile ortaya çıkmıştır ifadelerine kitabın ikinci baskısında dokunmadı. Dolayısıyla, bilim çevrelerinden ve gerçeklerden çekinilerek şimdilik sadece insanın oluşumu ile ilgili kısıma "dindar ayar" çekilmiş olduğu fikri akla gelmektedir.

BİLİM NE SÖYLÜYOR?

Tüm bu baskıcı çabalara rağmen, yaratılış iddiasının bilimsel herhangi bir temeli ya da geçerliliği bulunmuyor. Bin yıllarca öncesinin dinlerine dayalı bir bilim yorumu olarak geliştirilmiş yaratılış iddiası, her türlü deneysel ve gözlemsel veriden yoksun. Tarafsız olarak yürütülen bilimsel çalışmalarda ise, insanın veya diğer herhangi bir canlının yoktan bir anda oluşuverdiği veya yaratıldığı değil, her türlü canlının, kademeli ve çok kapsamlı bir biçimde açıklanmış mekanizmaların etkisindeki bir süreçten geçerek, evrimsel değişimlerle oluştuğu farklı şekillerde ispatlanıyor. 40'tan fazla bilim dalının bağımsız çalışmaları, her türlü canlının evrimsel süreçler sonucunda oluştuğunu ve türlerin var oluşlarının sadece bu bilimsel kuramla açıklanabileceğini gösteriyor. Kısaca bilimsel tüm veriler, insan da dahil olmak üzere her türlü canlının evrimsel süreçler sonunda, doğal bir biçimde var olduklarını gösteriyor. Yani Türkiye Cumhuriyeti'nin eğitimini elinde bulunduran Milli Eğitim Bakanlığı, günümüzdeki tüm bilimsel gerçeklere sırtını dönerek, anayasaya göre çalışmalarına karıştırmamaları gereken şahsi görüşlerini genç beyinlere empoze ediyor.
evrimagaci.org
 
Burada sahsi görüsünü bilimsel bir isbat olmadigi halde sadece 40 Darwinist ve ataist bilim adaminin toplanip insan cansiz moleküllerin tesadüfen bir araya gelmesi ile olusmustur sacmaligini insanligin kabul etmesi noktasinda empoze edenler mi..?

Bir tarafta 40 bilim adami (!) insan tesadüfen olusmustur derken ve bunu bilim diye yuttururken yine ve bunu hic isbat edememisken, 40.000 bilim adaminin insan bir Yaratici tarafindan yaratilmistiri elestirmeleri ancak insanligin ve hatta bilim dünyasinin bir taraflari ile darwinistlere gülmelerine sebeb oluyor..

Bir laf vardir Yavuz Hirsiz ev sahibine bastirirmis, madem bu bir empoze buyursun o zaman o 40 bilim adami teorilerini isbat etsin , inanalim...!!!
 
Acaba bu bilim adamlari ve onlarin söylediklerine hipnoz yemis sazan gibi inananlar $unu bilmiyormu ki ;

Hipotez Teori yasa denilen seyler vardir...

Birisi cikmis demis ki suyun kaldirma kuvveti vardir, bu bir hipotez ve teoridir... bilim adamlari toplanmis hadi len ...! demis öyle birsey yoktur....

Iddia eden halep ordaysa arsin burda buyurun ispat edeyim demis...!

Sonra suya cer cöp tahta atarlar batmaz , agir bir kaya parcasi karada bir kisi kaldiramaz suyun icinde kaldirir ... Hadi Lennnn diyenler sonra heee yaaa derler... sonra bu ispatlaninca suyun kaldiurma kuvveti vardir..! hipotez ve teorine hep birlikte bir röve$ata cekerler derlerki bu suyun Kaldirma Kuvveti KANUNUDUR...

Peki bu maymuncular yani bilim adamlari ( ! ) bunca tantana edeceklerine toplanip savunduklari seyi hipotez yada teorilerini neden 1 asirdan fazla zamandir isbat edemedi KANUN noktasina getiremedi...? Darwin gideli bilmem kacyil oldu , simdikiler torunlarinin torunlarinin torunlari...

Bakin ümmi bir vidio eklemis kopmak isteyen seyretsin, cem yilmaz a rakip : )))
 
Üst