Ekonomik krize neden olan Bekçi...!

Bekçi Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak, 500 TL maaşla, bir bekçi işe almaya karar verir.

Bir süre sonra düşünülür ; Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750şer TL maaşla, iki kişi işe alınır. Bir süre sonra İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz diye düşünülerek, 1.000er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar . Bir süre sonra Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek diye tartışılır ve 1.500er TL maaşla, bir mali müsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır. Bir süre sonra ; Peki bunlardan kim sorumlu olacak. Diye düşünülür ve 5.000 TL maaşlı bir müdür ve 3.000er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır. Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...

İŞTE SİZE KRİZİN KOMİK ANATOMİSİ
 
selam ederim;

cidden düşünülmesi gereken bir kara mizah. peki neden herkez bunun farkında ve birşeyler yapılamıyor? herkez aynı fikirde ama çözüm ortaklığı işbirliği yok neden? çünkü elbirliği yok, bölük börçük durumdayız. sebebi taraftarlıktır. aslında herkez doğrudan yana taraf olsa ne dokunulmazlık kalır nede terör. kimse elini taşın altına koymazsa meseleler kendiliğindenmi çözülecek?

zor olan sey bu meseleyi çözüme kavusturmak değil. siyasilerin çözüm üretecek ortak fikirle bir araya gelmeleridir. birbirlerinin elini sıkmakdan aciz yöneticilerden, birbiri ile kucaklaşan halk muvcut olamaz.
 
Son düzenleme:
Üst