Cübbeli Hoca'dan Saba Tümer ve Yaşar Hocaya ağır sözler

Cübbeli Ahmet Hocanın 4 Ekim 2012 Perşembe günü Metris Cezaevinden yazdığı mektup Cübbelinin facebook ve twitter sayfalarında da yayınlandı.

Cemaatine uzun bir mektupla seslenen Cübbeli Ahmet Hocanın hedefinde iki isim vardı. Bunlar Show TV ekranlarında birlikte program yapan Saba Tümer ve ünlü ilahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürktü.

Saba Türmeri Dünyada çok gülen, ama âhiretteki durumu bizce bilinmeyen kadın ın.. şeklinde tanımlarken, Öztürkü de Bu kadar ilim tahsil edip, kafir olabilen adam sözleriyle tanımladı.

İşte Cübbelinin mektubundaki o satırlar:

İki hafta kadar önce Yaşar Nuri, o dünyada çok gülen ama âhiretteki durumu bizce bilinmeyen kadının programında haşr-ı ecsâdı yani bedenlerin dirilmesini inkar ederek küfrünü kustu, ben onun bu şirk görüşünü açıkça dillendirdiğini ilk defa kulaklarımla duydum. Bu kadar ilim tahsil edilip de nasıl kâfir olunabiliyor diye düşünürken dondum kaldım ve iman kelimesini tekrar ederek imandan sonra kâfir olmaktan Rabbime sığındım.

ADAMIN BİRİ

O programda adamın birinin Dirilme ruha mıdır? Yoksa beden de dirilecek mi? şeklindeki hatalı sorusuna cevap veren bu şahıs: Beden çürüyüp gidecek, yok olacak, dirilecek ruhtur. Bedenin dirileceğini Gazâlî gibi saltanat yalakası adamlar söylüyor. O, cesetlerin dirileceğini inkar eden İbni Sina ve Fârâbî gibi adamları tekfir ediyor (kâfir sayıyor) halbuki Gazâlî, İbni Sinanın sümüğü etmez, Gazâlî İslamın anasını belledi diyerek konuşanı da, kabul ederek dinleyeni de kâfir edecek ne hezeyanlar savurdu, Rabbim şerrinden muhafaza eylesin.

Kaynak : haber3.com
 
Selamün Aleyküm,

kendi hezeyanlarini hic dile getirmiyor, ben sahsen her hoyaci dinlerim yasar nuri öztükünden tut zekerrya beyaza kadar dinlerim, söyledikleri seyler üzerine ve kuran acisindan bakarim tefekkür ederim.

tek yönlü dinledigin zaman ileride o insan gibi düsünmeye baslarsin bu bir gercektir Takarsin AT gözlügünü sirf önünü görürsün o yöne dogru gidersin allah dogru yoldan sasirtmasin bizleri.

kendi hezeyanlarini görmek isteyenler cübbeli sapikliklari yazsin tubeda bakar, azraili geri cevirmeler, allahin iki sag eli oldugunu syölemeler vs vs vs kimden aliyorlarsa bu bilgileri.

Allahini rahmeti üzerinize olsun
 
Selamün aleyküm,
Birde kendi sapiklik listesine Göz atalim bir :)
Allahin Rahmeti üzerinize olsun
 
Üst