• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Depresyon Tedavisi

Depresyon Tedavisi için kimyasal ilaçlar kullanmak yerine en doğrusu çok aşırı derecede ağır değil ise bitkilerden yararlanmaktır. Bunun nedeni bitkilerin yan etkileri yoktur ve bağımlılık yapmazlar istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.

Bu konuda kedi otu ya da Kedi Otu St. Johns Wort Bitkisel Karışım kullanmalısınız karışım diğerine göre çok daha etkilidir. Bu karşımı evde hazırlayabileceğiniz gibi hazırda alabilirsiniz kapsül formatında satılmaktadır. Depresyon yanı sıra uykusuzluğa da çok iyi gelmektedir. İlle de evde hazırlayacağım diyorsanız aşağıdaki tarifi inceleyebilirsiniz.

Depresyon Tedavisi İçin Bitkisel Karışım Hazırlama

Aşağıda yer alan bitkileri önce aktardan alınız ve aşağıdaki oranlarda karıştırınız 30 gün düzenli kullanımdan sonra oldukça fayda göreceksiniz.

Kediotu Kökü %25
  • Sarı Kantaron
  • Anason Tohumu
  • Melisa
  • Mayıs Papatyası
  • Lavanta
  • Sarımsak
  • Şerbetçiotu Çiçeği

Depresyon Hakkında

Depresif bozukluk hem vücudu, hem düşünceleri, hem de duygu durumunu (mood) etkileyebilir. Kişinin yemek yemesinden uyumasına, fiziksel dayanıklılığından sağlıklı düşünce üretebilmesine kadar her şeyini bozabilir. Depresyon, kesinlikle geçici üzüntü ile aynı şey değildir. Kimi zaman kendimizi dibe vurmuş gibi hissedebiliriz, bu her zaman depresyonda olduğumuz anl***** gelmez. Depresyonda olan kişiler, kendilerini yalnızca hayatın akışına bırakarak iyileşemeyebilirler. Kendi kendine iyileşme depresyon geçiren hastaların yarısında mümkündür. Ancak tedavi olunmadığında belirtiler (semptomlar) haftalarca, aylarca, hatta yıllarca sürebilir. Oysa uygun tedavi, depresyondaki birçok insana yardımcı olabilir.

Depresyonda şiddetli üzüntü ya da umutsuzluk hissi vardır ve en az iki hafta sürer. Kişinin çalışmak, yemek yemek, uyumak gibi günlük hayat etkinlikleri bozulur. Depresif kişiler ümitsiz olmaya ve kimseden yardım göremeyeceklerine inanmaya eğilimlidirler. Böyle hissettikleri için de kendilerini suçlarlar. Sosyal etkinliklere katılmaktan kaçınır, aile ve arkadaşlarından uzaklaşırlar. Hatta kimi zaman ölümü ya da intiharı düşünebilirler. saglikkurumu.com
 
Üst