• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Argan Yağının Saça Sağladığı Faydalar

Argan yağının saça sağladığı faydalar

* Argan yağı saç foliküllerine ( saçın içinde büyüdüğü yapı) derinlemesine nüfuz ederek saç köklerini besler, güçlendirir ve böylece saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur.

* Kan dolaşımını olumlu yönde etkileyerek ,saç derisindeki hücrelerin canlı kalmasına yardımcı olur.

* Saç kırılmasının oluşumunu engellemeye ve daha önce çeşitli etkenler nedeniyle oluşan saç kırıklarının giderilmesine yardımcı olur.

* Argan yağı zengin Omega 3, Omega 9 doymamış yağ asitleri içermesinden dolayı, saç köklerine kadar nüfuz ederek, hasar görmüş saç foliküllerini ( saçın içinde büyüdüğü yapı) onarılmasına yardımcı olur.

* Saçı nemli tutarak, kuru saçların parlaklığının arttırılmasına yardımcı olur.

* Diğer saç yağlarından farklı olarak argan yağı saçı yağlı götermez ve saçı ağırlaştırmadığından dolayı saçın stilini bozmaz.

* Kuru, donuk ve üstesinden gelmesi zor saçlar için idealdir.

* Argan yağı çok hafif olması, neredeyse ağırlıksız olmasından dolayı saça şekil verilmesini kolaylaştırır.

* Argan yağı, fön, kimyasal tedaviler ve saç düzleştirilmesi nedeniyle hasar gören saçların eski sağlıklı görünümünü kazanmasına yardımcı olur.

* Saçın boyanması sonucunda ortaya çıkan ,saçın sertleşmesi ve renginin solması gibi şikayetler düzenli argan yağı kullanımıyla giderilmesine yardımcı olur.

* Argan yağı saçlar tarafından hızlı birşekilde emilerek, saçın kaybettiği nemini geri kazandırır.

* Zararlı UV ışınlarına karşı koruyucu kalkan oluşturur ve çevresel faktörlerden oluşan kirlenmelerden saçı korur.

* İçeriğinde bulunan yüksek oranda E Vitamininden dolayı, argan yağı saçın uzamasında da çok etkilidir.

* Saçın parlaklığını ve yumuşaklığını geri kazanılmasına yardımcı olur.

* Argan yağının saç üzerindeki mucizevi etkilerinin farkına varan saç stilistleri argan yağının aynı zamanda saça şekil verme kolaylığı sağladığını düşünmektedirler.

Argan yağının üretimi oldukça zahmetli bir işlemdir. 1 litre Argan yağını çıkarabilmek için , argan ağacından toplanan 30 Kg. meyveden alınan 4,5 Kg. Çekirdek kullanılmaktadır.
Kaynak:facebook.com
 
Ben hem kuru cildime hem de çok kuru olan saçlarıma düzenli uyguluyorum. Argan yağı olmazsa yaşayamam moda geldim :D kısacası cidden çok faydalı. Ancak saf argan yağı kullanmalısınız. Ben DOA Kozmetikten alıyorum uzun zamandır.
 

deracar

Uzaklaştırıldı
Argan yağının faydalarını biliyorum. Cilt ve saç bakımında son zamanların en önemli keşiflerinden sayılan argan yağı, pek çok faydası ile anılmaktadır. (Sağlıklı saçlara ulaşmak için bilinmesi gerekenler bu yazımızda) Kuru ve sivilceli cilt yapısına sahip olanların pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmalarını sağlayan argan yağı, aynı zamanda sürekli ısıya ve şekillendirmeye maruz kalarak yıpranmaya mahkûm olan saçların da daha sağlıklı ve canlı olmasında etkilidir. Hamilelik döneminde büyüyen karın ve alınan kilolarla birlikte vücudun çatlamasını önlemek için de argan yağı en uygun tercihlerden biridir. Zararlı dış etkenlerden dolayı zarar gören vücuttaki hücreleri yenileyici özelliği ile yaşlanma karşıtı bir yağ denebilir. Ancak yan etkilerinide bilmek gerekiyor. Biraz araştırma yaptım. Yan etkileri hakkında bu yazıyı buldum. Okumanızı öneririm.
 
Üst