Vesvese şeytan'dan dır!

Ahmet Mahmud Muhammed Mustafa as. diyor ki:
Vesvese şeytandandır.
Tirmizi hoca

Kur'an'da vesvese ayetleri:


Bismillahirrahmanirrahim

Araf(20) Derken şeytan, kendilerinden gizlenmiş olan avret yerlerini onlara açmak için kendilerine vesvese verdi ve dedi ki: "Rabbiniz size bu ağacı ancak, melek olmayasınız, ya da (cennette) ebedi kalacaklardan olmayasınız diye yasakladı."

Araf(201) Şüphe yok ki Allah'a karşı gelmekten sakınanlar, kendilerine şeytandan bir vesvese dokunduğu zaman iyice düşünürler (derhal Allah'ı hatırlarlar da) sonra hemen gözlerini açarlar.

Enfal(11) Hani (Allah) kendi tarafından bir güvenlik olarak sizi hafif bir uykuya daldırıyor; sizi temizlemek, sizden şeytanın vesvesesini gidermek, kalplerinizi pekiştirmek ve ayaklarınızı sağlam bastırmak için üzerinize gökten yağmur yağdırıyordu.

Ta Ha(120) Nihayet şeytan ona vesvese verip şöyle dedi: "Ey Adem! Sana ebedilik ağacını ve yok olmayan bir saltanatı göstereyim mi?"

Hac(52) Senden önce hiçbir resül ve nebi göndermedik ki, bir şey temenni ettiği zaman, şeytan onun bu temennisine dair vesvese vermiş olmasın. Ama Allah şeytanın vesvesesini giderir. Sonra Allah âyetlerini sağlamlaştırır. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Hac(53) Allah şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler derin bir ayrılık içindedirler.

Müminun(97) De ki: "Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım."

Nas(6) De ki: "Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik'ine, insanların İlah'ına sığınırım."

Sadakallah!
 
selam ederim;

vesvese şeytandır. peki şeytan kimdir? onu kim yarattı? kimi sınamak için yarattı? kimi doğru yola erdirmek için yarattı? yanlış olmasa idi doğru nasıl bulunacaktı? yoksa şeytan kendiliğinden peydahlandıda ulu Allah'ın hükmünde değilmi? şeytan nedir arkadaşım bunu biraz incelemek lazım, şeytan var ama garip bir varlık, işi yanlışa sürüklemek insanı, vazifesi yaradılışı bunu gerektiriyor. kim korkar şeytandan? bize ulu Allah onunla başedecek çok güçlü donanımlar vermiş bak vicdan, akıl,düşünce, idrak, muhakeme. zayıf olana meyil eder şeytan sağlama bulaşmaz zaten. örnek vereyim size;

1-adamın teki yolda para bulur ilk işi yakındaki karakola götürmektir. aklının ucundan bile geçmez cebine koymak. işte şeytan peydah bile olmadı orada değilmi? çünkü doğruyu biliyor adam ne yapması gerektiğini biliyor ve yapıyor.

2-bir başka adamda yolda buldu parayı ilk işi gidip güzelce harcamak oldu. ona doğru öğretilmemiş aklı gücü kuvveti o kadar demekki. şeytan kolayca ele geçirdi yanlış yaptırdı gördünmü.

3-peki bir başka adamda yolda bulduğu parayı harcamak ile karakola götürmek arasında kaldı ve düşünüp tartıyor bu nedemek? işte size vesvese doğru ile yanlış arasında karar vermekde gücü yetmeyene yanlış baskı kuruyor. tam olmamış o insan doğruyu hazmedememiş almış olduğu eğitim ile.

4-öteki doğru davranan adamda güzel yetişmiş güvenilir bir adam ama oda tuttu kırmızı ışıkta geçmek istedi ve kaza yaptı ne oldu gördünmü? güvenilir adamada kırmızıda geçmemesi gerektiği öğretilmemiş veya güzel öğretilmemiş ve kazaya sebep oldu. işte herbir insanı farklı farklı yollarda mekanlarda yakalar o yanlış adamı. çok güvenilir dürüst olursun ama küçük bir yanlış seni ölüme bile götürebilir.

mesele doğru olabilmek birbirini bu yolda ikaz ederek el ele doğrulmaktır. vesvese yi vereni tartışacak olursak, din alimi dediğiniz insanların yorumları yarım ve eksikdir. yani şöyleki; ULU ALLAHDAN BAŞKA ALAN VE VEREN YOKTUR BU KAİNATTA SEVGİLİ MOPSY. ARADA VESİLE OLANLARI GEÇELİMDE GERÇEK VE BAKİ OLANDA BULUŞALIM ARKADAŞIM. ŞEYTAN EMİRLERİ UYGULAYAN GÖREVLİ BİR MELEKDİR. İŞİ GEREĞİNİ YAPAR. BİZİM VAZİFEMİZ KİM NE VERİYOR DEĞİL GELEN İLE NASIL MÜCADELE EDERİZDE DOĞRU'YA ERERİZ BUNA ÇÖZÜMLER ÜRETMEKTİR MUHTEREM. şeytan der geçerseniz ne olduğunu bilmeyenlerde habire dua okur korunmak için. peki AKIL İDRAK ŞUUR NEREDE?

öyle ise şu çıkıyor ortaya, islam'a inanan veya inanmayan bir kimse hayatının her alanında doğru düzgün olmalıdır ki yanlışdan korunsun. buna dualar vasıtası ile niyet edip güne başlamak güzel bir emniyet kilididir insan için. insan niyetini kolay kolay unutmaz hayatta. islamında güzelliği buradadır işte, dualar ile işi kolaylaştırır insana. yoksa koskoca islamiyet ve önceki anlayışlar peygamberi el üstünde tutup şefaatini kazanıp cennete gidelim diye indirilmedi yeryüzüne. islama inanmayan bir kimsede elbette bunu uygulayabilir ve bizi ne kadar doğru ve güvenilir olduğu bağlar bu hayatta. onların inancına imanına müdahale etmek, orucu tutmayana tutmaya zorlamak gibi hareketler kimseye sevap yazmaz. bu yanlış inanışdan bir an önce vaz geçilmelidir.

dualar şeytandan korunmaya yeterlimi? bunun cevabını herkezin huzurunda sen kendin ver, bak bakalım islam ülkelerine ne olmuş. oku KUR'AN'ı arapça oku KUR'AN'ı arapça yaz arabalara Allah korusun bismillah maşallah sonrada bekle korusun ulu Allah. bunun adı cehalettir. şeytanın varlığı insanın bünyesinde vuku bulur. zaten söylemiştir onların dosdoğru yoluna oturacağım diye. o eğitimsizlikden bilinçsizlikden faydalanır ve adamı olmadık yerde gaflete düşürür. edindiği ezberlediği kitaplar dolusu bilgi ile bir anda ortada çıplak kalır insan da yazacak söz bulamaz. burada bize düşen aciz kullar olarak yanlışa düşmemeyi dualarımız ile dilemekdir ulu Allahımızdan niyet etmekdir . fakat AKLIMIZI KULLANMAZSAK, DÜŞÜNÜP TARTMAZSAK, MUHAKEME YAPMAZSAK, KENDİMİZE OKULDA İŞDE EVDE ZAMAN AYIRIP RUHUMUZ İLE BİR SELAMLAŞMAZ İSEK, ALDIĞIMIZ EĞİTİMİ ÇOCUKLARIMIZA VERMEZ İSEK NE OLUR? işte 2012 agustos olur ve SUR iner yeryüzüne. sizler bayan olurmu erkek olurmu tartışa durun milyonlarca insan helak olur giderki uyandığınızda bir bakarsınız tartışacak adam bile kalmamış yeryüzünde.

şeytandan korkmayın, kendinizi geliştirin o sizden korksun, hz ömer den neden korkuyor şeytanda yolunu değiştiriyor? çünkü ömer bilgili ve donanımlı bir insandı. onun gibi olursak vesvese verecek şeytan yolumuza çıkamaz. yukarıda verdiğim örnek bir deki insandır ömer. şeytan ve melek insanın taşıdığı bünyesinde mevcuttur ve ulu Allah'ın yarattığı varlıktırlar. insanı sadakallah bismillah derken yakalar götürürler olmadık yerlere. mesele kelamı yazmakda değil onu inceleyip işin özünü öğrenebilmektedir. harf korumaz, harfin işçerdiği bilgi korur insanı.

ÖYLE İSE;
Hac(53) Allah şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler derin bir ayrılık içindedirler.

kim o zalimler? kalplerindeki hastalık nedir?; aklını idrakını muhakemesini kullanmayan düşünmeyip peşin hüküm verenlerdir.

Ne diyor peşin hüküm verenler?

kölelik kalkarmı hiç bundan önce hep vardı kölelik.
putlarımız bizim atalarımızdan yadigar onlardan neden vazgeçelimki?
biz muhammedden daha bilgili ve zenginiz olacak olsa içimizden birisi peygamber olurdu o yanlızca bir deve çobanı.


bakın içlerinden hiçbiri KUR'AN'ı okumuyor ve peşin hükmü görünüşe göre veriyorlar. işte gaflet budur.

peki bugün ne oluyor?

bayan elçi olurmu?
hayır olmaz!
neden?
çünkü daha önce hiç olmamıştır deniliyor.

işte bu zalimlikdir ön yargıdır puttur. bu putlar ulu Allah'ın izni ile yıkılacak. ben demiyorum bunu israfil as diyor.

KEŞKE OKUDUKLARINIZ İLE GELİPDE İSLAM İLE UYUŞMAYAN BİR NOKTA GETİRSEYDİNİZDE ONU TARTIŞSAYDIK. harfin kelamın hakkını vermeden yargılayanları biz bugün KUR'AN da zalimler olarak okuyoruz. zalimdirler çünkü onlar verilen emeği hiçe sayanlardır. inansalarda inanmasalarda sanki ulu Allahın şanı azalacak.

neden sahabeler cennetlikdir? değerlilerdir ve müjdelenmişlerdir? çünkü onlar atadan anadan babadan almamış idrak ve anlayışları ile teslim olmuşlardır. DÜŞÜNMÜŞ MUHAKEME ETMİŞLERDİR.
 
Selam

sn tansaxx
Bana yonelik yazmayin

Konuda yazili SADECE
8 AYET VAR!

Ayetlerle probleminiz varsa
Zamani gelince ayetlerin sahibine anlatirsiniz.

Bana yonelik yazmayin.

Ayrica
bayan elçi olurmu?
hayır olmaz!
neden?
çünkü daha önce hiç olmamıştır deniliyor.

işte bu zalimlikdir ön yargıdır puttur.

Bu bir put ise bunun sahibine zamani gelince soylersiniz.
Ayetler Allah cc nun nizamidir
ve asla degismez!
diyen
Askin guce anlatirsiniz.

Bu yuzden
Bana yonelik yazmayin
Konuya yonelik
Istediginizi yazin.

Inanan inanir.
Herkesin imtahani kendisine
Beni ilgilendirmez

Bana degil konuya yazin.
Bana degil konuya..........
 
selam ederim,

arkadaşım başlık açmışsın yazı yazmışsın sana yazıcam tabi ayetlerle sorunum yok ama dilediği gibi yorumlayanlar ile var. şeytan vesvese değildir. öyle bir şey demiyor orada şeytan vesvese verir diyor, okuyun bir kaç kere sonra yorum yapın.
 
selam ederim;

mücadele böyle olacak decchal ile el ele arkadaş üzülmece darılmaca yok.
 
Son düzenleme:
Merhaba

sn.tansxx
Ben sizin arkadasiniz degilim
bana yonelik yazi yazmayin

Deccal-mehdi hikayelerini
tasavvufculara anlatin.

Konu disinda mesaj yazmayin.
 
selam ederim;

sevgili mopsy yazıyorsanız, alacagınız yorumlarada tahammulunuz olacak. burası forum. yok öyle yazıp çizip işine gelmeyince ilişkiyi kesmek. öyle olsa hala burada duruyor olmazdım. yazdığınız yorum veya düşüncenin doğruluğu kadar arkasında durun yada doğrusu ne ise ona katılın. ben hep doğru yorum yazarım herkez okusun bilgi alsın diyorsanız bu yanlış bir düşüncedir. ispatıda bu beddua meselesidir. mehdi değil konu, eksik ve yanlış açılmış başlıklar.
 
Selam!
Nerede kalmistik?
mopsy-Vesvese şeytan'dan dır!
Peki
Bu gelen bilginin seytandan mi
Ilahi kattan mi geldigini nasil anlariz?

Bunun icin
Kur'an MUSLUMANA bir kapi aralar.
Suara suresi
Bismillahirrahmanirrahim
210. Onu şeytanlar indirmedi.
211. Onlara yaraşmaz, zaten güçleri de yetmez.
212. Çünkü onlar, dinleyişten azledilmişlerdir.
Sadakallah!

...SEYTAN KUR'AN'I DINLEYISTEN AZLEDILMISTIR....
Baglaminda
seytanin;Allah cc adina verecegi
Her bilgi eksik olacaktir.

Ornegin
Namazin on sarti olan
Abdest aliminda
Maide suresi
Bismillahirrahmanirrahim
6.Ey iman sahipleri! Namaza/duaya duracağınız zaman
yüzlerinizi ve
dirseklere kadar ellerinizi yıkayın;
başlarınızı meshedin ve
topuklara kadar ayaklarınızı meshedin/ yıkayın...
Sadakallah!
Seytan;or:
"Elinizi yikayip namaz kilin" der.
Boylece
Allah cc nun DEGISMEZ sunetullahinin
Terk edilmesini saglar.

Iste bunun icin
Allah cc MUSLUMANI
Seytanin din ile aldatmasina karsi
Acikca uyarir.
Fatir suresi
Bismillahirrahmanirrahim
35.5...O yaman aldatıcı, o çok gururlu,
sizi sakın Allah ile aldatmasın.
Sadakallah!
Peki
Bunu yapabilmesi icin
Seytan yardakcilarina
Vahiy yollayabilir mi?
En'am suresi
Bismillahirrahmanirrahim
121.Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine
sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler.
O şeytan evliyasına boyun eğerseniz
kesinlikle müşrikler oldunuz demektir.
Sadakallah!
Ama
seytan
Gorunuce anlasilmaz mi?
Nas suresi
Bismillahirrahmanirrahim
5. İnsanların göğüslerine kuşkular, kuruntular sokar o;
6. Cinlerden de insanlardan da olur o!"
Sadakallah!

MUSLUMAN
KORUNMAN ICIN
OLCUN YALNIZ
KUR'AN''DIR!
 
selam ederim;
değerli mopsy emek harcamıssınız emeğinize teşekkür ederim banada açıklama fırsatı vermiş oluyorsunuz böylelikle. ayette geçen dinlemekden azledilmek nasıl olur sizce? yaraşmayan gücü yetmeyenden kasıt sizce nedir bilek gücümü? düşünce ve muhakememi? size bir örnek vereyim paylaştığınız ayet hakkında. bakın nasıl azlediyorlar. düşünmek tartışmak bile o fikirde olan insanlar için haram oluyor. buyurun okuyalım.
Selam!
Suara suresi
Bismillahirrahmanirrahim
210. Onu şeytanlar indirmedi.
211. Onlara yaraşmaz, zaten güçleri de yetmez.
212. Çünkü onlar, dinleyişten azledilmişlerdir.
Sadakallah!

...SEYTAN KUR'AN'I DINLEYISTEN AZLEDILMISTIR....
sn tamsxx

benim inancim
sizle iliskimi bana haram kilmistir.
[/COLOR]
Beni muhatab almayin.
Selam!

sn.tansxx

ben sizin dostunuz degilim.
Bana yonelik yazmayin
Konuya yonelik yazin
bana yazmayin.............
sn.tansxx

beni zerre kadar ilgilendirmiyorsunuz.
Konuya yazin beni karistirmayin.
Konuya yazin
beni karistirmayin.
sn.tansxx
Konuya yonelik istediginizi yazin
bana yonelik yazmayin
Yazmayin........
Merhaba
sn.tansxx
Bana hitaben yazmayin
Konulara yorum yapin bana yonelik yazmayin
Ban yonelik yazmayin
Konuya yorum yazin...
Merhaba
sn.tansxx
Bana yonelik yazi yazmamanizi soylemistim
bana[/COLOR] yazmayin
Bana hitaben yazmayin.............
Merhaba
bana yonelik yazi yazmayin
sn.tansxx
Bana yonelik yazmayin.
Bana yonelik yazmayin..........
Selam
Bana degil konuya yazin.
Bana degil konuya..........
 
Üst