sizin sözünüzde atasözü neden olmasın?

selam ederim;
atalarımızın insanlık ile ilgili ne çok sözü var değilmi? hatta bazıları birbirleri ile çelişirde konu olur mizah sohbetlerine. peki hep atalarımız diyoruz hepsine Allah rahmet eylesin, hiç düşündünüzmü biz gelecek nesillere ne bırakacağız? günümüzde meşhur olan duvar yazılarınımı?

sizde gelecek nesillere edinmiş olduğunuz tecrubelerden güzel nasihatler vermek istemezmiydiniz? elbette sizi düşünüp hiç anmayacaklar belki günümüzdeki gibi ama olsun iyilik yap denize at demişler :)

benim aklıma bir kaç tane geliyor yazmak isterim günümüzdeki eksiklikleri göz önünde bulundurarak;

insanlar konuşa konuşa anlaşırlar diye güzel bir sözümüz vardır. günümüzde ne kadarda güzel icra ediyorlar bu sözü değilmi. herkez aynı anda konuşuyor. keşke başına sıra ile ekleselermiş. "insanlar sıra ile konuşa konuşa anlaşırlar" ne güzel oldu değilmi? hala eksik ama benim fikrimce biraz daha ilave yapmalıyız "insanlar sıra ile konuşa konuşa, birbirlerini dinleye dinleye anlaşırlar". mükemmel oldu değilmi?

söz gümüş sküt altındır diyede güzel bir sözümüz vardır. onuda şöyle düşündüm "söz gümüş, sküt altın, düşünmek ise paha biçilemez bir yakuttur"
 
Üst