• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Askeri okullar İmam Hatiplilere açılsın talebi

dileyen dilediği mesleği seçer, karar değiştirebilir buna kanunların izin vermesi veya vermemesi insan haklarına aykırı değilmi. konunu din ile alakalı değil insan hakları ile ilgili ama yine geldi çattı dine. din insanlık anlayışı demektir.
 
dileyen dilediği mesleği seçer, karar değiştirebilir buna kanunların izin vermesi veya vermemesi insan haklarına aykırı değilmi. konunu din ile alakalı değil insan hakları ile ilgili ama yine geldi çattı dine. din insanlık anlayışı demektir.

Din ile ordu apayrı kavramlardır.Bunlar karışmasa çok iyi olur.Orası vatanın dininizin namusunuzun korunduğu yerdir.Oraya bir ilişmeyin sakin sakin haydi bakalım:)
 
selam ederim;

askerin doktora, terziye, aşçıya, ihtiyacı oldugu kadar imamada ihtiyaci vardir. yurdumuzun semalarinda duydugumuz ezanlari, ordumuzun icinde okunmasi, okullarda okunmasi, oralarda namaz kilinmasi kimseyi korkutmasin. gercek anlasildiginda bunu sizlerde isteyeceksiniz. hic imamsiz ordu olurmu. dedelerimiz savaslara namazlar ile ezanlar ile kostular. bunlari hafife almayin, korkmayin. cumhuriyet yanlizca savaslar ile degil, dualar ve hatimlerle kurulmustur ( ataturkun telgraflarini ve turgut özakmanın yazdigi kitaplari okumalisiniz bu konuda) . insanlarin imani inanci buyuk bir kuvvet verir. imam elbette bir meslek grubudur, bir meslek grubuna kendine ve milletine guvenen insanlarin bakis acisi şüpheyle olamaz. halkımıza guvenin. bizim milletimiz azizdir.
 
İmam olmasın dediğimi hatırlamıyorum.Dinin adı anılsın da demedim.
Zaten siz demeseniz bile hala bile Allah Allah nidalarıyla vatanı savunan bizim ordumuzdur mehmetçiğimizdir.Ölmeden önce namazını kılan da duasını eden de ;
Askeri öldükten sonra gözyaşları için de duasını eden namazını kılan cenazelerin ardında yürüyen de babamdır, babalarımızdır kardeşimizdir , sevgililerimiz eşimiz dostumuz bizim ordumuzdaki komutanlar ve mehmetçiklerdir..

Konuyu lütfen saptırmayalım.
 
selam ederim;

inanın saptırmadım. hepimizin aslında duyguları aynıdır. sorun bugüne kadar ataturkden sonra uygulanan yanlış, ayrıştırıcı, sansürlenen duygulardır. bu siyasetcilerin ve bazı askeri yöneticilerin suçudur. geçmisten gelen korkularından, aziz milletimize olan güvensizliklerinden, ilahiyat fakultelerinin kendilerini gelistirememelerinden, zamana ayak uyduramamalarindandir.

ama bunlarin hepsi degisecek, islamin ne oldugu ve imamlarin nasil olmalari gerektigini ögrenecekler. o vakit tsk imam hatipleri kendi icinde isteyecek. cunku imamlarin gorevi ezan okuyup iki dua ögretmetkten cok daha fazlasidir. onlar insanlik ilmini ögrenir, ögretirler. fakat malesef kendileri bile bunun farkinda degiller su an. ögrenince gercegi bakin gorun ögretmenlerimizi hepsi bu ilmi icra etmek isteyecekler.
 
selam ederim;

dun cogunluk iken hersey yolunda ve butunduk, bugun azinlik olunca ayristik oylemi? demokrasi? dusunce ozgurlugu? yok, ayni fikirde olmayinca ayristik, peki 80 yilda ayrismadik azinlik size saygi gosterdide simdi siz neden bunu yapamayip ayristik diyorsunuz?

sebep; siyaset ve taraftarlik.
 
Şu an ki durum bu yöne zorluyor taraftarlarını.Herşeyi batırmakla bu duruma getirmekle.Ben de sadece savunmak zorunda bırakılanlardanım.Yani meali.. çok şükür ki bu ötekileştirdiğiniz tarafta değilim
 
selam ederim;

hukumet zembille gokten inmedi ki, onu halk secti turkiye cumhuriyeti halki. halkimiza cok guvenirim, cok cekti bu aziz millet sevgili consume cok. namusunuzu vataninizi koruyoruz dediler herseyi sansurlediler. dusunmek konusmak yasakti bu ulkede. bu millet aziz bir millet ve ne yaptigini tum korkularina ragmen cesurca bilerek yapiyor. bir partiye oy veriyor diye koca bir millete aptal diyen sanatci ve yazarlar ayakta alkislandi. oysa bu millet azizdir, zor kosullarda mücadele etmeyi cok iyi bilir. hesabini vakti gelince sormayida bilir. ama ben hesaplasmadan yana degilim. yuzlesip ders almaktan yanayim.

namusumuzu vatanimizi dinimizi koruyan, halkimizin birlik ve beraberligi ile gonullu olusan tsk dir. orasi milletten devletten bagimsiz bir cumhuriyet degildir.
 
Siz halinizden memnunsanız diyeceğim ne var ki.Kurunun yanında yaş da yanıyor
Haydi selametle o zaman ..
 
Üst