Türkiye’nin yarısının hayatının belli bir döneminde basurdan şikâyetçi olduğunu biliyor muydunuz? Türk insanı bu hastalığa o kadar çok maruz kalıyor ki bazı insanlarda kronikleşebiliyor. Doktora gidiyor, ameliyat oluyor, çeşitli kimyasal haplar alıyor ancak bir türlü basurdan kurtulamıyor. Kurtulduğunu zannedip hastalığı nüksedenler çoğunlukta.

Basur hastalığı tedavi edilmezse sonucu ölümcül olabilir. Evet, kesinlikle ertelenecek bir rahatsızlık değil. Kansızlık ve şiddetli ağrılarınız olabilir. En önemlisi yaşam standartlarınız düşer. Yaşamış olmak için yaşamak yerine kaliteli bir hayatı her vatandaş hak eder.

Her basur ameliyatlık değildir. Hastalığın çeşitli evreleri vardır. Her evrenininse çeşitli tedavi yöntemleri bulunur. Bir basur hastası hastalığı fark ettiği an tedaviye başvurmalıdır. Ertelemek kesinlikle ilerlemesine neden olabilir.

Basurdan kurtulmak için bazı yöntemler vardır. Nedir bunlar?​

Tuvalette fazla vakit geçirmemek
Hareketli olmak
Bol bol su içmek
İncir yemek
Patlıcan sapı kaynatıp suyunu içmek
Sıcak suyla rahatlatmak
Posalı gıdalar yemek
Krem sürmek
Ameliyat olmak
Kimyasal ilaçlar içmek
Bitki çayları içmek

Bu liste aslında uzar gider. Ancak herkesin basuru bu yöntemlerle geçmiyor. Belki biraz hafifliyor ama basurun varlığından kurtulamıyoruz. Geçse de tekrar geri gelecek korkusu sarıyor içimizi.

Basur aslında edilebilir. Doğal yollarla hayatınızı düzene sokabilir bu illetten kurtulabilirsiniz. Tabiî ki herkese her tedavi yöntemi uymayabilir.. Acil şifalar diliyorum basurlu arkadaşlara..
 

Ekli dosyalar

  • 278093-main_Full.jpg
    278093-main_Full.jpg
    16.6 KB · Bakış: 60
Fast Food alışkanlığı oldukça basur sorunu bitmez. Bazen şöyle bir bakınıyorum dolaşırken hamburger, patates kızartması, döner, iskender, simit satan yerler tıklım tıklım ancak ev yemekleri olan lokantalar restoranlar boş gibi. Kuru kuru yemekler, demli demli çaylar sonra imdat doktor. Biraz kendimizin doktoru olmamız gerekiyor.
 

bursali68

Merhaba,

Rakı da iyi gelir diyorlar...:) Ne kadar doğru bilmiyorum tabii ki...

Sağlıcakla kalınız...
 
@bursali68 kardeşim kesinlikle alkol basura iyi gelmez.

@Yakamoz yorumunuzda çok haklısınız tamamen yaşama şekliyle alakalıdır basur.Fast foot gençliği yetiştiriyoruz malesef.
 
Üst