Suyun Canlılar İçin Önemi

Suyun Canlılar İçin Önemi​

Suyun Canlılar İçin Önemi Nedir​

suyun önemi hakkında bilgi​

Su tarihler boyunca bilinen bütün canlıların yaşamaları için gerekli olan ve vazgeçilmezi imkansız olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su canlıların hayatlarını devam ettirebilmesi için hayati bir önemi vardır. Canlı için gerçekleşmekte olan fiziksel olayların tamamı suyun özellikleriyle gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı suya ” yaşam sıvısı ” adı verilmektedir. Su çıplak gözlerle bakıldığı zaman renksizdir. Dünya üstünde farklı şekillerde bolca su bulunmaktadır. Dünyada ortalama 1.4 milyar kilometre su olduğu söylenmektedir.

Hayatta kalmak için su çok önemlidir. Bir insanın vücudunun yüzde 70 civarı su ile kaplıdır. İnsan düzenli ve yeteri kadar su almazsa, insanın hızlı olmasını ve verimli olmasını beklemek güçtür. Bir insan günde ortalama 2.5 litre su tüketmesi gerekmektedir. Yemek yemeden ortalama 30 gün civarında dayanılabilir. Fakat su içmeden bir insan en fazla 10 gün dayanabilir. Bu süreye yaklaşıldığında ölüm görülebilir.
bilgispot.com
 
selam ederim;

suyun canlılar için öneminden bahsetmişken, peki canlıların su için önemi varmıdır? su sizi duyabilirmi? size cevap verebilirmi? mantik dışı degil mi? mantıken cevap bellidir ama mantıgınıza cok güvenmeyin buyurun yukaridaki videoyu izleyin ve suyun duygularının bilimsel kanıtına şahit olurken ulu Allahın biliminveiliminsahibi (bismillahirrahmanirrahim) esrarına ermeye akillarinizi zorlayin. cunku sular degil taslar bile sizi duymaktadir siz konusurken heleki dua ediyor rabbimize sesleniyorsaniz hepsi kulak kesilir size. harf kuran dir kuran harftir elbette harfin sahibi ulu Allahtir. harfler akil edemeyeceginiz yerlere ulasir. onu guzel kullanmak dindarliktir insanliktir ve size en guzel mekanlarin kapilarini acar. ilk olarak kisacik iki harf ile başlamali artik söze "AF" ulu Allah bu gaflet uykumuzdan bizi uyandirsin ve agzimizdan turkce her firsatta AF dilemeliyiz cenabı Allahımızdan bütün insanlik adina. inanin bu niyetle af dileyenlerin dualarinin kabul olunacagini ve her af diyenin affini bin yerine sayacaklari haberini aldik. artik biseyler istemek donemi bitmistir verilen bollukda sukretmeyen insana af dilemek dusmustur malesefki. cemalini sever celalinden korkariz ulu Allahim af dileriz. onun gazabi iniyor bu ne buyuk felakettir insanlik icin dostlarim. mehdi kendisine sadece inanan bir topluluk istemez. o kendisini ve ulu melekleri idrak etmiş anlayabilmiş ve onlara hak veren bir toplulukdan yanadır.

su insan icin var edilmis ne buyuk nimettir, ya cok tuzlu olsaydi veya aci olsaydi ve onu gunde uc ogun icmek zorunda olsaydik? Allahin merhameti coktur, kullarina hep tatli ikram etmistir de malesef insan insana aci sular icirmis tatlisini para ile satmistir.
 
selam ederim;

birde cebrail as dan dinlemenizi isterim bu konu hakkındaki sözlerini;

“dil” daima size bir aydınlık getirir o harflerin dizilişi dünyanın hangi dilinde olursa olsun farketmez o simgelerin biz meleklerle yakın bir ilişkisi vardır ki “o h a r f l e r” sizin dilinizden düşüremeyeceğiniz öğrenmek zorunda kaldığınız şayet uygun bir yaşta öğrenemedi iseniz ileriki yaşlarda mutlaka okumak isteyeceğiniz, öğrenmek zorunda kalacağınız ”kuran” dır. o vakit o Kuran-ı Kerim ‘in anlamı şüphesiz “allahın harfleri= sözleri” anla-mına gelir. sizin o harfleri dizişiniz diliniz yere ve göğe and olsun ki buradan bu iş için görevlendirilmiş melekleriniz tarafından her an dinlenmekte ve kaydedilmektedir. bu bakımdan elbette o ”harf” leri kullanmaktaki “keyfiyet” insanlar için büyük bir risk taşır. Çünkü and olsun ki sizin sözlerinizi konuşmalarınızı canlılar cansızlar hatta sular ve taşlar ve topraklar bile dinlemektedir, hele şayet bir “dua” etmişseniz herşey ona kulak kesilir. bizim “dil” ve “harf” konusunda insanlara bundan daha fazla söyleyecek bir “ söz” ümüz yoktur. “and olsun ki bu onlara senden gelen çarçabuk bir “söz” değildir ben cebrail (harf meleği) israfil ve mikail ve azrail aklınızın afakında daima “hazır” bulunan melekleriz ve esirgeyen ve bağışlayan yüce Allahtan almış olduğumuz belirli bir mehil ileyiz. cebrail
 
Son düzenleme:
Üst