Navigasyon Nedir?

Navigasyon Nedir?​

gps navigasyon sistemleri Navigasyon cihazı

Navigasyon sistemleri harita veritabanı bilgilerini içerir ve kullanıcıya bu veritabanı aracılığıyla nerede olduğunu, gitmek istediği yere en kolay nerden gidebileceğini, en kısa yolun neresi olduğunu, hangi yol nereye çıkar gibi sorulara uydudan aldığı bilgiler doğrultusunda cevap veren bir bilgisayar sistemidir.

Navigasyon sistemi, uydudan aldığı dataları hafızasında yüklü bulunan yol haritasına aktaran gelişmiş bir sistemdir. GPS sistemlerinden farklı olarak en büyük özelliklerinden biri de sistemin size nerede olduğunuzu, gitmek istediğiniz yere nasıl gideceğinizi sesli olarak söyleyebilmesidir.

Sizin tek yapmanız gereken, hareket ettiğiniz nokta ile gitmek istediğiniz noktayı sisteme girmektir. Navigasyon sistemi size en çabuk ve en kestirme yolu önerecektir. Oysa GPS sistemleri size sadece nerede olduğunuzu söyleyecek ve varış noktasına gitmeniz sizin yön bulma kabiliyetinize kalacaktır. Son 10 yılda oldukça büyük değişime uğrayan Navigasyon sistemleri lüks araç ve kamyonlarda bulunan standart ekipmanlar haline geldi.

Çok fazla seyahat eden ya da yön duygusu olmayan biriyseniz navigasyon sistemleri sizin kurtarıcınız olacak ve size zaman ve para kazandıracak. Harita sayesinde gideceğiniz yönde olan bütün ana ve ara yolları görebilirsiniz. Bu sistem sayesinde en kısa yolu ya da en engebesiz yolu seçebilirsiniz.
 

Hangover

Uzaklaştırıldı
Nereye gidecegimizi gosteren alet degilmi bu ama yinede guvenmeyin bir keresinde bodruma gidiyordum izmir ustunden gidiyim dedim de yol yerine dagin basinda buldum kendimi biliyordum yolu fantezi olsun dedim sunu ayarliyim dedim girdigim ciktigim yerleri hayatimda unutmam sende bu makinaya konu acmissin acmaya degmez be admin
 
Üst