• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

karınca yumurtası yağı ile tüylere kesin çözüm

Ya sahtesi yok ortamı germeyin.. Neyse onu yazın.. Kemaleti kaç paraki sahtesi olsun..

Şişesi 5 ytl dir..

Bu yağı bende duydum doğrudur ve tahminimce aktarlarda satılıyor tabi sahtesimi orijinalimi bilemiyorum Birde saç dükülmesi için saçların güçlenmesi için Yılan yağı var o da aynı küçük şişelerde satılıyor ben Oylat a gittiğimde almıştım saçlarım da dükülmeler vardı faydasını gördüm fakat bi tek dikkat edilicek hususu var bu yılan yağını sürüp beklettikden sonra saçlarınızı normal şampuanla yıkamıyorsunuz mümkünse zeytinyağlı sabunla yıkıyorsunuz

Gutto marka karınca yumurtası yağı baya işe yarıyor.Fakat orjinalini bulmak gerekir..Orjinal karaınca yumurtası yağı xxxxxx.com Türkiyenin Doğal Sağlık ve Güzellik Merkezi- "Doğadan Gelen Sağlık ve Güzellik" adresinden temin edebilirsiniz.Ayrıca güvenilir alışveriş sitesi xxxxxxx de Eczacı fidan özdoğana sağlık sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.Binlerce doğal ürünlerde uygun fiyatta satılmakta.

Karınca yağı yumurtası!!bu habere kulak verin!!!
merhabalar,
Ben karınca yumurtası yağı için bol miktarda araştırma yaptım. Farklı markalar ve çok farklı fiyattaki ürünlerle karşılaştım.Hadi markalar farklıdır anlarım;ama ürün kalitesi sabitse, bu kadar fiyat farkı olamaz. Ayrıca TRT ana haber bülteninde seyrettiklerimden sonra, bu üründen vazgeçtim.Sizinle de paylaşmak istedim

Kimse için sağlık bakanlığı onaylı ürün olması önemli değil mi yahu?

Hiçbir markanın, ürünün sağlık bakanlığı onayı yokmuş. Sağlık Bakanlığı onayı olanlarınki de sahteymiş. Nerenize sürerseniz sürün, Sağlık Bakanlığı onay vermediyse içinde insan sağlığına zararlı birşey vardır.

Evet dün de gazetelerde çıktı yine.Bakanlık onayımız var diyenlerin ki sahteymiş.Umarım bir an önce önlem alınır,bu sahtekarlıklar için.

Karınca yumurtası yalan çıktı
Kelliğe karşı yılan yağı ile istenmeyen tüylere karşı karınca yumurtası yağının hiçbir etkisi olmadığı bildirildi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kelliğe karşı “yılan yağı” ile istenmeyen tüylere karşı “karınca yumurtası yağı” kullanılmasının hiçbir bilimsel geçerliliğinin olmadığını bildirdi.

Prof. Dr. Aktaş, tıbbi ilaçların geliştirilmesinin uzun yıllar aldığını ve çeşitli testlerden geçtikten, binlerce kişi üzerinde denendikten sonra piyasaya sürüldüğünü söyledi.

Piyasada çeşitli isimler altında satılan ve hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan ilaçlara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Aktaş, şöyle devam etti:

“Halk arasında kelliğe karşı kullanılan yılan yağı ile istenmeyen tüylere karşı kullanılan karınca yumurtası yağının hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur. Bu tür tedaviler tıpta incelenmeden, araştırılmadan, binlerce kişi üzerinde denenerek değerlendirilmeden, 'ben sürdüm iyi geldi, komşudan aldım iyi geldi, amcam kullandı, dayım kullandı iyi geldi' gibi söylemlerle insanları kandırmak doğru değildir. Uydurma, ebelerimizden, dedelerimizden kalma, bilimsel geçerliliği olmayan tedavilerle insanların kandırılması çok yanlış ve üzücüdür. Bunlar memleketi gerileten sistemlerdir. Millet aya giderken biz karınca yumurtasıyla yılan yağıyla uğraşmamalıyız.”
hurriyet.com.tr

BU YAZI BENCE HERŞEYİ AÇIKLIYOR

Bu ürünün tıbben ne testeleri yapılmış, ne de birtakım denekler üzerinde denenip,sağlığa uygun olup olmadığına dair değerlendirmesi yapılmış.Kısacası,kullananlar tamamen kulaktan dolma bilgilerle,tavsiyelerle kullanıyorlar.Ürün güvenilir olsa,havyar diye kaçak şekilde sokulmazdı.O kadar çok tutarsız yönü varki saymakla bitmez.21.yüzyılda bu tip şeylerle uğraşıyor olmak...Yazık gerçekten.

güleyim mi ağlayayım mı ? nereden bulaştık bu illete yahu.şuraya bakın: karınca yumurtası yağı eleştirisinin üstünde mucizevi bilmemne ürünü diye reklam var!!!! üstelik halkın sağlığı ile oynayıp,insanların güvendiği bir mecra olan eczaneleri bile kandıran insafsız ve de vicdansız insanların yaptığı bir şey bu. PES yani! ama hata halkımızda,bizerde de var. bir deli kuyuya bir taş atıyor, kimse o taşın neden orada olduğunu,ne şekilde oraya düştüğünü kimse sorgulamıyor.İşte milletçe bizim hatamızda bu. biri tüy dökücü diye ortaya attı bu ürünleri.kimse araştırmadan hemen aldı.Kimse de demedi ki nerede sağlık bakanlığı onayı cidden doğru muymuş,öyleyse neden 5TL ye de var, 50 TL ye de var? diye soran yok. belki bu kadar şeyin üzerine biraz bilgi edinmek isteyenler olur.
.................................
okuduğum bir haberi size aktarmak isterim.

Tüy dökücü diye ayçiçeği yağı satmışlar
17 bin eczaneye karınca yumurtası yağı denilerek dağıtımı yapılan sahte tüy dökücülerin hiçbir faydası olmayan "ayçiçeği tohumu yağı" olduğu tespit edildi.

Gümrük Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı'nın ayrı ayrı yaptığı denetimlerde incelemesi yapılan ürünlerin hiçbirinde karınca yağı yumurtası bulunmadığı ortaya çıktı. Ankara Valiliği, piyasadaki ürünleri toplatma kararı aldı. İstanbul'daki analiz sonuçları ise karınca yumurtası yağı olarak laboratuvara gönderilen numunelerde "ayçiçeği tohumu yağı" bulunduğunu ortaya çıkardı.

Tüy dökücü krem diye satılan sahte ilaç skandalının izleri sürüyor. Seda Sayan, Hülya Avşar ve Helin Avşar gibi ünlü sanatçıların adı kullanılarak reklamı yapılan ilaçların sahte olduğu, eczaneler dahil Türkiye'de 30 bin noktada satışa sunulduğu ortaya çıktı.

Almanya'daki Dermatest Research Company isimli şirketin onayını gösteren belge ile ilgili Alman makamları ile irtibata geçildi. Şirket yetkilileri, söz konusu firmaya tüy dökücü kremlerle ilgili onay vermediklerini bildirdi. Dermatest Merkezi Başkanı Dr. Werner Voss imzasıyla gönderilen cevap metninde söz konusu Türk firması ile hiçbir çalışmanın olmadığı belirtildi. Türkiye'de ilgili firma ile irtibatlarının bulunmadığını belirten kurum avukatları ise Kartal Adliyesi'ne giderek şikayetçi oldu. Davaya müdahil olacaklarını belirten Dermatest avukatları, isimlerinin kullanılmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Piyasada çeşitli isimler altında satılan ve hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan ilaçlara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aktaş, ''Halk arasında kelliğe karşı kullanılan yılan yağı ile istenmeyen tüylere karşı kullanılan karınca yumurtası yağının hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur." dedi. Aktaş, bu tür tedavilerin tıpta incelenmeden, araştırılmadan, binlerce kişi üzerinde denenerek değerlendirilmeden, 'ben sürdüm iyi geldi, komşudan aldım iyi geldi, amcam kullandı, dayım kullandı iyi geldi' gibi söylemlerle kullanılmasının yanlış olduğunu söyledi. ZAMAN