Bugatti Veyron EB

1.2 milyon dolarınız olsa da bu otomobile sahip olamayabilirsiniz. Çünkü hız canavarı Bugatti'yi satın almak için test sürüşünde başarılı olmak gerekiyor.

Bu otomobili satın almaya para yetmez​


DÜNYANIN en pahalı ve en hızlı seri üretim otomobili Bugatti Veyron EB modeline sahip olmak kolay değil. Fiyatı Avrupa'da 1.2 milyon dolar olan otomobili, ne yazık ki her isteyen satın alamıyor. VW Grup bünyesinde bulunan Bugatti yetkilileri, 0'dan 100 km'ye 3 saniyede ulaşan bu hız canavarını satın almak isteyenleri önce test sürüşüne çıkarıyor.

Test sürüşü sonunda, sürücülüğünü kanıtlayan otomobili satın alabiliyor. Hatta bugüne kadar 3 kişi test sürüşü sonrasında yetersiz bulundukları için otomobili satın alamamış. Bugatti yetkilileri, her parası olana otomobili satmamalarının nedenini şöyle açıklıyorlar: "Bugatti çok hızlı bir otomobil.

Bu otomobili kontrol edebilecek deneyime sahip olmayanlar ölümcül kazalar yapabilir. Çünkü sürücü bir süre sonra direksiyonda tünel etkisine kapılıyor. Uzaklık, yakınlık ortadan kalkıyor, yoldaki nesnelerin görüntüleri deforme oluyor. Bu yüzden Bugatti'nin direksiyonunda kimsenin ölmesini istemiyoruz." Bugatti'nin Veyron modelinde 16 silindirli 7993 cc'lik bir motor bulunuyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemi ve 7 kademeli otomatik vitesli şanzımanla kombine edilen bu motorda ayrıca 4 adet turbo var. 6000 d/d'da 1001 beygir güç ve 2200-5500 d/d 1250 Nm tork üretebilen bu motor sayesinde Bugatti EB 16/4 Veyron 406 km/s'lik bir hıza ulaşıyor. 0'dan 100 kilometreye 3 saniyede ulaşan otomobil 300 km/s'lik hıza ise 14 saniyede çıkıyor.

0'dan 100 km'ye 3 saniyede çıkıyor
  • Satış fiyatı 1.2 milyon dolar
  • Maksimum hız 406 km
  • Beygir gücü 1001
 
almaya hak kazanacağımdan emin olun

o arabayı almaya hak kazanabileceğime emin olabilirsiniz.ama şu var:eek: arabaya o kadar para vermem.parayı sokaktan toplamıyorum
 
Üst