Uzun Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Uzun saçlı kadınların büyük sorunlarından bir tanesi de saçlarına şekil verirken oldukça kararsız kalmalarıdır. Uzun saçlara sahip olmak saçların bakımı açısından titizlik gerektiren bir konudur. Bir iş toplantısı için acele evden çıkmanız gerektiğinde saçlarınıza nasıl şekil vereceğinizi düşünerek zaman kaybedebilirsiniz.

Size 5 dakika içerisinde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı pratik saç modellerinden bahsedeceğiz. Gündelik kullanımlarda ya da acil ihtiyacınız olduğunda başvurabileceğiniz modeller ile zor anlar yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Bazen kısa zamanda sonuca ulaşmak sizi büyük streslerden kurtarabilir.

Kadınlar için uzun saçlara şekil verme önerileri

Dağınık topuz

Uzun saçlara sahip kadınların dağınık topuz modelini kolaylıkla uygulayabileceklerini söyleyebiliriz. Birçok kadın en acil anlarında ufak birkaç toka yardımıyla saçlarına dağınık topuz görünüme verebilir. Rahat ve modern bir görünüm sergilemek için saçlarınızı dağınık bir topuz modeli şekillendirebilirsiniz. Dağınık topuz için saçlarınızı bir arada toplayarak yukarı doğru bükün ardından ufak tel toka yardımı ile uçları dağınık kalacak biçimde sabitleyin. Bu pratik ipucu ile dağınık topuz modeli uygulamanız sadece birkaç dakikanızı alacak.

Çekici dalgalar

Saçlarınızın uzunluğuna bakarak nasıl bir şekil vermeniz gerektiğini uzun süre düşündüğünüzü tahmin edebiliyoruz. Güzel bir akşam yemeği daveti aldınız elbisenizi giydiniz, ayakkabılarınızı hazırladınız. Ancak her şey tamam gibi görünse dahi bir şeylerin eksik olduğunu fark ediyor olabilirsiniz. Elbisenizin, makyajınızın ve şık ayakkabılarınızın üzerinizde harika göründüğünü hayal edebiliyoruz.

Fakat bu muhteşemliği tamamlamak için çekici ve modern bir saç modeline ihtiyacınız var. Çok kısa zaman içerisinde kendi imkânlarınız doğrultusunda saçlarınızı dalgalandırabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurulamak için bir havlu kullanın ve ardından şekillendirici bir kremi saçınıza ellerinizle uygulayın. Saçlarınızı kuruması için kısa bir süre bekletin ve saçlarınızın dalgalı haline aynada bakın.

Saç örgüsü

Saçlarınızı yıkamak için bazı anlarda vakit bulamayabilirsiniz. Acil bir işiniz çıkabilir ve hızlı bir şekilde hazırlanarak dışarı çıkmak zorunda olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda saçlarınıza basit şekiller vermek için arayışta bulunabilirsiniz. Hafif yağlı bir saç için en ideal saç modeli elbette kolayca uygulanabilen saç örgüsüdür.
 
Üst