Dersim'de Kurşuna Dizilen Çocuklar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Az öncede doktor örnegi verdim.. Doktormu oldum..yada meslek olarak doktorluk bana yakin onumu demek istedim..?

pkk örnegini verseydim yada bolsevik ihtilalini , stalin , mao lenin örneklerini hatta hitleri örnek verseydim ki verebilirimde alt alta o zaman ben hem seriatci hem kominist hemde fasist ligimi kendime yakin olarak görmüs olacaktim..?

İyi de ben akp den örnek ya da chp den örnek verince sizin tepkinize bile bu kadar tepki vermedim ?chp deyince beni chpli yaptınız nerdeyse dinsiz de yaptınız çocuğunuza karışıyor gibi algıladınız da forumdaki tüm konulara cevap vermedim diye yargıladınız da bunu sordum diye mi problem oldu ?
Şeriat çok uç bir örnek Türkiye'nin getirilmek istenilen nokta olduğu için sordum size ?
 
Sen örnek vermiyorsun akp yi elestirirken her firsatta chp yi akp nin bir adim da olsa önünde tutuyor ve bu istikamette yazilar yaziyorsun.. aradaki fark bu
sen taraf oluyorsun
ben burada örnek veroiyorum KIYAS icin
 
Sen örnek vermiyorsun akp yi elestirirken her firsatta chp yi akp nin bir adim da olsa önünde tutuyor ve bu istikamette yazilar yaziyorsun.. aradaki fark bu
sen taraf oluyorsun
ben burada örnek veroiyorum KIYAS icin
VErdiğiniz örnek Türkiyenin getirilmek istediği nokta olduğu için sordum.Evet ya da hayır demeniz yeterliydi.Şu sıra akp severler her dakika chp yi kötülüyorlar bu yüzden kıyas içine giriyorum.Çünkü her parti özellikle Akp kötüyken akp yi iyi gösterip ondan daha az kötü olan diğe rpartilere yüklenmeyin diye söylüyorum. Anladınız umarım artık :)
 
Ben bu adama bayılıyorum,
Şaka yaptığım sanılmasın,
Her eleştiriye- nereden ve nasıl ilgi kurduğu pek anlaşılmasa da- mutlaka karşıt ve daha önce planladıpı bir eleştiri ile,hatta mevzi saptırarark cevap veriyor.
Helal olsun,
Dersim polemiğinde de altta kalmadı.
Sanki Dersimi uçaklarla bombalayan Tayyip ERDOĞAN imiş gibi, özür bekledi resmi olarak.
Oysa harekat emrinin altında CEHAPE nin,başkanlarının,bakanlarının imzası var.
Ve kendileri de pek ala bu tunç eli hareketinin mağdurlarından.
Kalkıp iki kelam edemiyor da,BAşbakana yükleniyor.
Aslında bayılmanın da ötesinde acıyorum sayın CEHAPE başkanına,
YAzık,bir parti başkanı bu kadar çaresiz kalmamalıydı.
En azından,kimden gelirse gelsin,haksızlığa meydan okumalıydı.
Olmadı şimdi hiç de olmadı,
Stockholm sendromu söylemi ile halkı aptal yerine koyarken keyfi pek yerindeydi ama,
Eldeki verilere göre,aynı halin bin beteriyle iç içe...

Sayın ARINÇ İstiklal MAhkemeleri dosyasının açılacağından,ya da açılmasından bahsediyor.
İnşaallah,
Açılsın ve karanlıklarda kalmış tarih ile yüzleşsin bu ülke.
 
Ne zamanki gündem değiştirilmek istense bol malzemeli gündem icra ediliyor!!

Ergenekon tutuklamaları kıyametler koparılırcasına medyada çarşaf çarşaf afişe edilirken, üstüne üstlük bu insanların gıyabında yürütülen karalama çalışmaları büyük ses getirirken suçsuzluğu kanıtlanmış bir çok insan tahliye sürecinde bu gürültüye maruz kalmıyor..Fırsat'tan istifade vurun abalıya..

Ergenekon tutuklusu Kaşif Kozinoğlu'nun sır ölümü arkasındaki perde aralanmamışken gündemi sulandırmak için Dersim bahane oldu..

Bazı arkadaşlar siyasi açıdan sempati besledikleri partisinin ve kurucusunun ismini veriyor(hükümet değil) neymiş mümkün olursa dahada eskiye gidecekmiş gibisinden fikirler yeşertiyorlar zihinlerinde..Tabiiki amaçları kişisel..Buradaki ima Cumhuriyet'in temel değerlerini sorgulamaya varıyor yakında sarık cübbe niye kaldırıldı,niye Laik bir devlet yapısı seçildi gibisinden nedenlerle çıkabilirler karşımıza artık ellerindeki kozlar tükenmek üzere son dalları Dersim oldu derslerini iyi çalıştıkları aşikar..

Muhsin Yazıcıoğlu bitti,Dersim başladı,bakalım ilerleyen günlerde nelerle karşılacaz..

Şimdi Dersim'i bir kenara bırakalım şimdiye bakalım yeni ekonomik kriz Avrupa'yı etkisi altına alıp hırpalamaya başlamışken bize ulaşması yakındır,sınır komşularımız fokur fokur kaynarken,terör belasını başımıza yeniden musallat ederlerken, Devlet meselelerine kafa yormak daha mantıklı olurdu tabi bunca keşmekeşliğin içinde halkımızın duygusal frekanslarına girmekle meşguller..

Bu arada Dersim konusunda kafa yoran arkadaşlarımız aynı hassasiyeti Madımak konusundada gösterebilirlermi?

Tarihi deşmeye kalkarsak içinden çıkılmaz bir döngüye girebiliriz..
 
Birinci mecliste savunulduğu üzere herkes vardı denilebilir lakin herkesin olması bir şey değiştirmez... Mecliste iki grup vardı birincisi Mustafa Kemal'in grubu, diğeride muhalefet grubu... İkinci grupla birinci grubun uzlaşamadığı nokta rejim filan değildi! Onlara göre Mustafa Kemal fazlaca ön plana çıkıyordu ve asıl sorun buydu... İkinci grup milletvekillerinden Ali Şükrü öldürülmüştür...

Meclis neden böyleydi? Neden güçler ayrılığı yoktu? gibi sorular her zaman sorulur cevabı da hızlı karar alınmalıydı, filan gibi şeylerdir... Üzerinde durulması gereken konu meclisin her iki grubuyla bağımsızlık için savaşanlardan oluşmasıdır! Dersim isyanıydı derken olay buralara kadar geldi maalesef... Bu tartışmaların en başa kadar gideceği belliydi... Mehmet Akif'te ikinci gruptandı ve milli mücadelenin çok önemli bir ismiydi halkı verdiği vaazlarla ''bağımsızlığa'' çağırmıştı...

İnşallah neden bağımsızlık savaşı verdik diye işgalci devletlerden de özür dilemeyiz...
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Henüz tarihle yüzleşmedik. Kirli sayfalar açılmadı henüz. Erdoğan işaret fişeğini patlattı ve süreç başladı. Artık tarih ile yüzleşilecek, gerçkeler ortaya çıkacak.

Tarihi ile yüzleşemeyen bir millet geleceğini inşa edemez.Başbakan , sözünü tuttu elini taşın altına koydu koymasına ama bazı taşlar o kadar ağır ki bakalım bu ağırlığın altından vicdan olarak nasıl kalkacağız ...
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
bu gibi şeyler tehlikeli... Bu yanlıştan umarım en yakın zamanda dönülür.

Bencede çokk haklısınız
Bunca yıldır hasır altına süpürülen olaylar su yüzüne çıkıp genç nesillere rüsvay etmemeli bizleri
artı , nasıl olsa vicdan mahkemesinin kapısına da yıllardır kilit vurulmuş
şimdi ne geregi var bu kadar karıştırmaya
hem bu kadar cesaret fazla olmaya başladı :)
 
Sayın Venhar; devlet yönetmek büyük sorumluluk gerektiren bir iştir! Böyle duygusal yaklaşımlarla da devlet yönetilmez! Vicdan bir tek sizde var yani?!
Yöneticilerin küçük hesaplarla yaptıkları işler gün gelir bir ülkeye pahalıya mal olur...

İstekler çoğaldı bile. Misal bir vatandaş çıktı dedi ki dersim katliamı anıtı dikilsin yarın birisi çıkar tazminat davası açar, öteki gün başkası çıkar toprak ister sonra bu KÖTÜ İMAJ dünyaya yayılır ve yine misal verelim ermenistan çıkar der ki SIRA BİZE GELDİ!!! Onlarda ister tazminat sonrasında toprak.(bilindiği üzere ermenistanın zaten böyle bir projesi vardır...)

Yani yöneticiler günlük siyasi çıkarlar veya kendi ideolojileri uğruna kendi ülkesini zor duruma düşürecek kararlar almamalıdırlar! Kendi ülkelerinin itibarlarını düşünerek hareket etmelidirler!

Üstelik sizde bu İSYANCI AŞKI nereden peyda oldu anlayamadım? Olayların sadece SONUCUNU ortaya dökerek ne yapılmak isteniyor? Siz neden akplisiniz bilmiyorum ama akp'ye geçmişten bu yana destek veren vatandaşların yani İslamcıların aşırı sol yapılanmalarla nasıl olup da bu kadar hemfikir olduklarını anlayabilmiş değilim yahu MİLLİ GÖRÜŞ vardı biraralar n'oldu o ruha... Lütfen şu sarhoşluğu bırakın hadi diyelim yöneticileriniz çıkarları uğruna böyle şeyler yapıyor sizlere n'oluyor?! Bırakın şakşakçılığı! Vallahi o kadar çok şaşırıyorum ki...

Cesareti sizden öğrenecek değiliz!!!
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst