Benim babam Siroz dan öldü

Siroz hastalığı Hepatit C diye bilinir bunun çeşitleri de vardır. Benim babam Siroz dan öldü, Atatürkün hastalığı dolayısıyla İçki içen insanlarda görülür deseler de birçok cami görevlisi veya dindar olmanız da bazen yetmez. Bu hastalığı söyleyemezssiniz. İçki değil Virüs hastalığıdır karaciğerinizin içinde beslenen bağışıklık sisteminizi her geçen gün yok eden bir hastalık. Sirozdan ölen insanların ölüm şekli aids hastasının ölümü gibidir. Aids hepatit a dır , Hepatit b halk arasında çok yaygındır, Hepatit c ise halk arasında SARILIK denen hastalığın ta kendisidir. Vücutta erken teşhisi çok önemli ve zor anlaşılır ilk dönemleri. Ancak derinizde alacalı renklenme, Göbekte anormal şişme. Zayıfsınız ama göbeginiz var . Göbek içi çöküklüğü dışarı çıkar çöküklük değil dışarı çıkma, damarlarda çatlak şeklinde minik kan damarları görülür göbekteki beyaz deriyi incelerseniz.

Babamda kan kusması şeklinde açığa çıkmış, boğazındanhortum sokularak kan baskılanarak durdurulmuş. Ona mide kanaması diyerek önceleri aldattılar

Ancak zamanla kendi hastalığını öğrendi. Doktor kontrolleri devamlı 6 ayda bir yapıldı 53 yaşında yakalandı 57 yaşında öldü . Eğer gençseniz. sakın ola ki kendi hastalığınızın tedavisini mutlaka tam yaptırın. Vücut direncinizi vitaminlerle destekleyin, Multivitamin ve karaciğeri besleyen dengeleyen vitaminler kullanın.Siroz ancak size uygun karaciğer nakli ile kurtulunabiliyor. İşin en önemlisi erken teşhis karaciğer siroza dönüşmeden öncesi doktora bağlı.

Eğer SSK gibi ise evet çok normal beklediğimiz gibi, şeklindeki kelimeler kontrol altında hastanın ölmesi demek olabilir.. Siz de kendiniz kontrol edebilirsiniz. Son hastaneye gittiğimizde hasta zaten ölecek getirmenize gerek yok. Bırakın fazla hareket ettirmeyin rahat etsin şekline dönüştü. Artık beklediğimiz gibi diyen doktor kalmamıştı.

Bahsedeceğim kontrol şöyledir. Kandaki Bilirubin miktarı önceki kan tahlilinizden daha fazla ise bilin ki sağlığınız kötüye doğru gidiyor.

2-3 tane kan tahlilini alın tarihlerine bakın, düzelme varsa bilirubin miktarı az çıkması lazım. Doktorların hımmm iyi beklediğimiz gibi normal gidiyor kelimesi bazen açıklamak istemedikleri kontrollü bir ölümdür. Babamın bilirubin miktarı öncekilere göre fazlaydı. Kötüye gittiğini anladım.

Çok kötü bir hastalık allah bütün bu hastalığa yakalanmış insanlara şifa versin.

Babam içki içmezdi belki bir dişcide,berber koltuğunda kapmıştı bu hastalığı. Alkol sadece varolan hastalığı daha kötü yapar.

Sirozdan kurtulmanın 2 yolu var

1-Doktor kontrolunde Bağışıklık sisteminizi arttırarak sağlıklı ve doğal yaşamak, perhiz yapmak, İnterferon-a interferon-b isimli bünye güçlendirici ilaçlar almak, Kendinize güvenmek

2-Karaciğer nakli

yazı kendime aittir . senolmutlu@2011
hobifikir.com sitesinden alıntıdır
 
Üst