• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Astral Seyahat Hakkında Herşey

Astral Seyahat hakkında birkaç şey genelde bildiğiniz özet gibi bir şey sizinle paylaşmak istedim.

Astral Meditasyon ve Ters Düşünme​

Artık sırt üstü yatmayı hafif sağa dönük olmayı yorgun ama uykulu olmamanın gerekliliğini hepiniz anlamışsınızdır.Üsütnüzü örtmemeniz gerektiğinive ellerinizi yanlara koymayı ayaklarınızı üstüste koymamayıda bunlara ekleyelim.Mümkün olan en rahat pozisyonda durmanız gerekmekte.Sola yani kalbinizin bulunduğu bölüme yatık bir şekilde astrale çıkamazsınız.fakat sağa dönük yatışlardada çıkılabilmektedir.ilk etapta sırtüstü yatmak en güzelidir.

Meditasyon; hiçbir şey düşünmemek ve yokolmak anlmalarına gelmektedir.Meditasyonun mantığı budur.Basit bir şekilde meditasyon basit bir nesneye odaklanılarak yapılır.bu nesne gerçek olabileceği gibi hayalide olabilir.Gerçek nesne olarak en yaygın kullanılan mum ateşidir.mum ateşine bir süre baktıktan sonra gözlerinizi kapatırsınız , mum ışığını hala görebilir ve gittikçe uzaklaştığını hatta çeşitli şekiller aldığını farkedersiniz.o şekilleri değiştirerek mesela mum ışığını bir dağa dans eden bir insana uçan bir kuşa dönüştürerek beyin frekansınızı düşürür ve düşünmemeyi başarabilirsiniz.astral seyahattede buna benzer bir durum vardır.durgun nesneler kullanabilirsiniz.

Basit bir örnek olarak gül kullanılaiblir yada herhangi bir çiçek bir çiçeğe gül yada papatya gibi bir süre bakın fakat ortamın ışığı az olmalı.gözlerinizi kapattığınızda 5 dakika kadar sonra çiçeği görmeye devam edersiniz ve sırtüstü pozisyonda o çiçeğin yeni doğduğunu açtığını büyüdüğünü o çiçeğinbaşına neler geldiğini hayal edersiniz bir süre sonra çiçekten başka düşünce kalmaz kafanızda ve çıkış gerçekleşir.

Ters düşünme yönetmi iste çok etkili bir yöntemdir.uğultular ve çınlamalar başladığında lokal çıkışlar yapmaya başlayıp göbek deliğinize bağlı olduğu varsayılan gümüş kordonu gevşetme ve hissetmeli , göbek çakranızda bulunan enerjiyi faaliyete geçirmelisiniz.Şöyleki sırtüstü yatıyorsunuz fakat sanki ayakuçlarınızda kafanız var kafanızın olduğu yerde ayaklarınız varmış gibi davranıp kımıldamadan vegözlerinizi açmadan tabiiki bakmaya çalışın bedeninize.sırtüstü yatarken yüzüstü yatıyormuş gibi davranmak ve kendinize yukardan bakıyormuş gibi davranmakta ters düşünmedir.yada sağa dönük yatarken sanki sola dönük yatıyormuş hissi vermek.

Titremeler çınlamalar olacaktır.Bunlar başarmak üzere olduğunuzun habercisidir fakat aa evet oluyor işte şeklinde düşünceye yönelik telkinler verirseniz çıkış iptal olur unutmayın düşünmemelisiniz sadece odaklanmalı ve herşeyi unutmalısınız kendinizi bir bilgisayar olarak düşünürseniz bilgisayarı kapatmalısınız.

Diğer teknikleride telkin amaçlı kullanabilirsiniz fakat bir teknikle bir deneme geçirmelisiniz.tekniği değiştirirseniz çınlamalar azalacak ve astral baştan başlayacak ve zaman kaybedeceksiniz.

astral seyahate çıkış 5 dakika ile 2 saat arasında gerçekleşir.yani bi sürü zaman geçti olmayacak diye düşünmeyin.çınlamalara odaklanın ve gözünüzde canlanan geometrik şekilleri ve efektlere yoğunlaşın bir süre sonra o şekiller insan şekline gelecektir ve kendi suratınızı o şekiller arasında iki boyutlu olarak göreceksiniz.görüntüler efekt mahiyetinde ve renksiz olacaktır.daha sonra gördüğünüz suratınızın yerine siz geçeceksiniz ve kamera yer değiştirecek.kendinize tepeden bakıyor olacaksınız ve uyuyan bedeninizi göreceksiniz.çıkış gerçekleştiğinde panik yapmayın.herşeyin farkında olacaksınız ve hepsini hatırlıyor olacaksınız.hareket edemediğinizi farkedeceksiniz ve ilerlemek isteyince yerinizde döneceksiniz.bu yüden uçmayı denemeniz daha güzel olacaktır.uçuyorum hissine kapılmanız ve mahallenizin sokaklarında bildiğiniz yerlerde uçtuğunuzu düşünün.astralin bittiğini farkedemeyeceksiniz ve uyanmayacaksınız uykuya geçeceksiniz.uyandığınızda hepsini hatırlıyor olacaksınız.

uykunu almış olarak dene gece yatarken denemek istiyosanda gece 11 de filan yat.uyuyakalmaman lazım işte.o denge çok önemli.zaten herkes aslında yapıyor.ama uyuyakalıyor.

tam çıkmak üzereyken alnının ortası feci şekilde kasılacaktır.o kasılmanın üstüne git.3. göz adeta bağıracak ben burdayım diye ve burnuna kadar donacak yüzün uyuşacak tıpkı ellerin gibi.alnının ortasındaki uyuşma başladımı telkin vericeksin.o andan itibaren sadece ipe tırmanacaksın ve rüyaya geçer gibi çıkış gerçekleşiyor.sadece ipe tırmanman lazım.en ufak birşey düşünme.zaten üçüncü göz burda sana destek oluyor.hem seni uyutmuyor hemde bişey düşünmeni kısıtlıyor. alnınızdaki uyuşmaya yoğunlaşın.

bakınız önce ayaklarınız uyuşacaktır,sonra elleriniz,sonra çıktırdamalar duyacaksınız sırtınızdan yavaş yavaş bedeniniz uyuşacak sonra burnunuzda kaşınmalar başlayacak.kaşıyın bişey olmaz yeterki dikkatiniz dağılmasın.en son yüzünüz uyuşacak ve alnınızın ortasından son acıyı ve son uyuşmayı hissedeceksiniz.alnınız elleriniz ve ayaklarınız gibi uyuşmayacak canınızı yakacak biraz ama tatlı bir acı bu.alnızın uyuşması sizin avantajınız.üçüncü göz bütün algıları yvaşlatıyor ve size ortam hazırlıyor.o anda sadece telkin sadece ipe tırmanma.telkin vermeden çıkamazsınız.ipe tırmanmayı unutmayalım.hatta bu ipin sizin belinize bağlı olduğunu ve sizi yatak pozisyonda vinç gibi yavaş yavaş yukarı çıkardığınıda düşünebilirsiniz.ama sadece ona odaklanın.tırmanmaya.bu tırmanma mantığı zihninizi boşaltacak ve farkında bile olmadan çıkmış olacaksınız.

Birçok arkadaşın a.s. yi başaramadığını farkettim burda ve çok üzüldüm.inanın çok basit birşey ve bütün başlıklarda anlatmaya çalıştım.burda sadece neler yapılabileceğini bilmeniz ve biraz gaza gelmeniz amacıyla deneyimlediklerimi yazmak istedim.Burda herkes birşeyler uydurmuş biryerden okuduklarını yazmış vs.

İlk olarak herkesin merak ettiği şeyden başlamak istiyorum.Diğer varlıklar konusu.

1) Diğer varlıkları görüp görmediğinizi bilemiyorsunuz.Çünkü orda herkes eşit ve aynı.bazı durumlarda ışık hüzmesi şeklinde (a.s. esnasında aynaya baktım) ve bazı durumlarda insan şeklinde.Gördüğünüz kişiler sizler gibi diğer a.s. ye çıkan insanlarda olabilir diğer varlıklarda bunu bilemiyorsunuz.gördünüzmü derseniz evet bir sürü insan gördüm.zaten bir süre sonra belirli mekanlarda buluşmalar gerçekleşiyor.fakat gerçek hayatta birbirinizi bulamıyorsunuz.en azından ben bulamadım bunuda diğer varlıklar olabilir ihtimaline yorumluyorum.belkide onlarla arkadaşlık ediyor olabilirim.fakat bunları düşünemiyorsunuz ve sorgulayamıyorsunuz.zaten saflığınızdan ve farkındalığınızdan ödün verdiğiniz anda a.s. iptal oluyor.

2) Arkadaşlarınızın rüyasına girebilirsiniz.4 yıl önce kız arkadaşımın rüyasına girdim ve ona bir sürü cümle kurdum.sabah uyandığında ben aradı ve rüyamda seni gördüm dedi ve aynen bunları anlattı.Bunu yapabilmeniz için önce onun odasına gitmeni gerekir.bu aşamaya gelebilmeni lazım tabi öncelikle.yani kendi odanızdan dışarıya çıkabilmeye (ben 2 ay sonra çıkabilmiştim odamdan dışarıya) Herhangi bir insanı uyurken gördüğünüzde hem kendi bedenini hemde biraz üzerisinde duran ışık hüzmesini görüyorsunuz.bu ışık hüzmesi onun astral bedeni oluyor fakat a.s. de olmadığı için sabit duruyor.onun ruhuna temas ediyorsunuz.biraz korkulu bir durum oluyor fakat zamanla alışıyor insan.ruhuna girdiğiniz anda karşınızda gülümsüyor oluyor ve sen onunla konuşunca oda sana cevap veriyor.uyanık durumda oluyor yani ama aslında uyuyor.onun rüyasının içinde oluyorsunuz kısaca.

3) Heryere gidebilirsiniz.Bermuda şeytan üçgenine gittim hiçbirşey olmadı önce bunu söyleyeyim.bunun dışında bir çok ülkeye gittim.fakat en son kabeye gitmeyi denedim ve çok kötü şeyler yaşadım.çok ağır bir baskı altına girdim.yüzlerce hatta binlerce insan bana bakıyordu.bir süre sonra kontrolünüzü kaybediyorsunuz ve istemsiz olarak bir çok yere gidiyorsunuz.en sonunda bir ormanın üstünde uçuyor durumda a.s. son buluyor.bu durumu uzayın belirli bölümlerindede yaşadım.kısacası belirli yerlerde çeşitli engeller var.yani oralar bri şekilde başkalarının kontrolünde.ve sizi istemiyorlar.ama hiçbir şekilde size zarar veremiyorlar.orda benim kontrolü kaybetme sebebim korkmam oldu.daha sonra denedim ve gittim aralarında durdum.bir süre sonra gitmek istediğiniz noktaya odaklanma şekliniz değişiyor.Kısacası denemeyin derim ilk etapta.

4) Renk algılarınız farklı oluyor.ve 3 boyutlu görüyorsunuz.herşey çok net ama çok bulanık sanki bilgisayar oyununda gibisiniz.hiçbir sesi duyamıyorsunuz.ben yatmadan önce mp3 playerda ney dinlemek istedim yansımalar gurbunun bir albümünü dinlerken çıkış gerçekleşti çıktım ama hala ney sesini duyabiliyordum.kısaca ney sesini duyaibliyorsunuz.ve kediler sizi görebiliyor.üzerine gidince kaçıyorlar.köpekler tepki vermiyor.yazıları okumakta güçlük çekiyorsunuz büyük yazılar dışında yazılar bulanık görünüyor ve bazı renkleri farklı görüyorsunuz.mesela ben odamın duvarlarını mor görüyorum aslında beyaz.bakmak istediğiniz bir yere aynı anda 3 farklı açıdan bakabiliyorsunuz.

5) kötü niyetli davranamıyorsunuz.bu konuda bir kısıtlama olduğunu düşünüyorum.yurtta kalırken kızların yatakhanesine gitmiştim daha sonra banyoya gitmeyi denedim iptal oldu.tam 10 kez denedim odaya gidebiliyorum ama banyoya gidemiyorum.genel olarak banyolara gidilemiyor sanırım.zaten düşünmemek kavramı a.s. esnasındada geçerli sadece hissetmek gerekiyor.ama bunu yenmeyi başardım.biraz ahlaksız bir örnek oldu ama kusura bakmayın.

6) Duvarlardan geçebiliyorsunuz fakat biraz zorlanıyorsunuz.çünkü kullanılan method yanlış yürüme yerine düşünmeyi kullanmalısınız.duvardan geçmek yerine duvarın arkasını hayal etmeniz yeterli.sürekli olarak hayal etmezseni a.s. kısa sürer.her hamleyi hayal etmek lazım.tabi zamanla o boyutun kurallarına alışıyorsunuz.

7) new yorkta yaşayan nette tanıştığım a.s. konusunda çok deneyimli birisi üniversite sınav sorularına bakmayı denediğini anlattı.binaya defalarca kez gitmiş ve herseferinde a.s. sonlanana kadar heryeri dolaşmış.1 ay kadar sonra sorular olduğunu tahmin ettiği kitapçığı bulmuş ilk sayfayı görmüş.üniversite sınavı yazan sayfayı sadece sayfaları çeviremediği için geri dönmüş.
kısacası dokunabilme özelliğiniz yok.tabi bu ileri seviye gerektiren bir durum çünkü burda sürekli olarak yürüme kullanlıyor.

Artık piri reisin dünya haritasını nasıl çizdiğini biliyoruz.

Astral seyahate çıkış aşamaları

İlk olarak farklı bir teknik üzerine vurgu yapmamız gerekiyor.Astral seyahatte sabır çok önemlidir.

Sırt üstü yattınız ve sessiz,karanık bir ortam sağladınız.İlk olarak gözlerinizi kapatmayı unutmamalısınız.Gözleriniz açıkken astral çıkış gerçekleşmez.Gözleriniz bazen açılma eğlimine girecektir.kesinlikle açmayınız yarım açıklık durumlarına müdahele ediniz.

Sırt üstü yatışta bir kaç denemeden sonra beden duruşunuzu gözden geçirmelisiniz.Ölü duruşu olarak tabir edilen tabuta konulan ölülerin duruş biçimine değinelim.

Ayaklar üstüste koyulmuş eller göğüs hizasının az altından rahat bir pozisonda parmaklar aralarından geçirilmiş biçimde birleştirilsin.Fakat düz bir biçimde yatın.

Birinci aşama;(5 dakika kadar sürer)
bir süre sonra çınlamalar başlar ve odaklanmanıza hız vermelisiniz.ilk aşamada kafanızdaki düşünceler dönüp dolaşacaktır.bu düşünceler olucakmı yapabilcekmiyim heh başlıyor işte şeklindedir.bunlardan arınmanız gerekir.ve kesinlikle dudaklarınızdan nefes almamalısınız sadece burun kullanılmalı.sebebi ise dudaklardan alınan nefes tükürük yapar ve yutkunmanıza mecbur bırakır.bir süre sonra ikinci aşamaya geçersiniz.

İkinci aşama;(10 dakika kadar sürer)
Halen telkin kullanmanıza gerek yoktur.İlk aşamada kafanızdaki düşünceleri attıktan sonra ikinciye geçersiniz ve uğultular başlar.uğultular sizi heyecanlandırır bu aşamada kalp çakranız hızlanır ve kalp atışlarınız düzensizleşir.bu aşamada da kalbinizi yavaşlatmalı ve bedeninize iyi ce hakim olmalısınız ve bir mumya gibi hareketsiz sabit yatmalısnız.kaşıntılar varsa sonkez kontrol etmelisiniz.

üçüncü aşama (yanıltıcı aşama);(10 dakikayla 1 saat arası sürebilir)
ikinci aşamada beden hakimiyetinizi tamamladıktan sonra uğultular çoğalır ve çeşitli ışıldamalar tek boyutlu görüntüler başlar.bu görüntüler insan şekillerine dönüşebilir.(bazıları bunları cin sanıyor) bunlar bilinçaltınızın hazırlık evresine şahit olmanızdır.rüya oluşumudur bu.bedeniniz artık uykuya geçtiğini sanır ve rüya hazırlar.sizde bunlara şahit olursunuz.bu aşamada birden ses kesilir ve işitme kabiliyetiniz durur.adeta bir sessizlik sağlanır.bu noktadan sonra çeşitli efektler görmeye başlarsınız.winamptaki görsel efektlere benzer bunlar.bu efektlere kaptırmalısınız(bedavadan meditasyon işte bedenimiz kendisi hazırlıyor hepsi uyuyamız için yapılıyor ama uyumuyoruz) bu aşamada pes etmek istersiniz çünkü uyumanız için gerekli herşey sağlanmıştır.Hatta alnımıza kadar donmuş olacağız.mumya gibi.en son alnızmız atacaktır ve canımızı yakcak derecede gerilecektir.3.gözün bu faaliyeti çıkış için herşeyin hazır olduğunun sinyalidir.Bu noktadan sonra telkinlere başlıyoruz.Telkinler (yada teknikler) uygulanır örneğin ip tekniği yada ters düşünme, ruhunun çekildiğini hissetme yukardan kendi bedenine baktığını düşünme gibi ve local çıkışlar hafiften uygulanır.ters düşünme özelliğini burda kullanmanız faydalı olur.sırt üstü duruyorsunuz ama sanki yüzüstü uyuyormuşsunuz hissi verin bedeninize uyuşmalar artacaktır.özellikle ayak topuklarınızda acı hisedebilirsiniz.ve ayaklarım uyuştu hissine kapılaiblirsiniz.ellerinzi tamamen hissetmemeye başlayacaksınız ve bu sessizlik ortamını iyi değerlendirin.

son aşama (çıkış) ;
bir süre sonra adeta çekildiğinizi farkedeceksiniz.hafifleşeceksiniz.önceki aşamada düşüncelerinizi kaybetmişken tekrar düşünmeye başlayacaksınız ve astrali başaramayacaksınız.bu esnada vucudunuz çekilirlken telkinlere devam etmek yerine noluyor,çekiliyorum oluyormu şeklinde düşünceler başarısız kılıyor sizi.telkinlere odaklanıp tırmandığınız ipe konsantre olursanız ne olduğunu farkedemeden o çekilmeler aşırı yüksek bir uğultuyla (radyo frekansı değiştirirken çıkan ses gibi bir sesle) sizi yukarı çekecek ve çıkış gerçekleşecek.bu esnada hiçbirşey düşünmemeye devam ederseniz bir anda yukarda uçuyor olacaksınız ve tavanda bulacaksınız kendinizi.aşağıda uyuyan bedeninize bakacaksınız.

neden ışık olmamalı dedik? çünkü astralde ışıklar farklı görünüyor.bir televizyon açıksa size adeta deniz feneri kadar ışık veriyor.fakat gündüz hava aydınlık olduğu için ışık gözünüzü yormuyor. bu noktalalara dikkat ederek denemelere devam ederseniz başaracağınıza inanıyorum.
ayrıca;

İP TEKNİĞİ​

İpin alnınızın ortasından çıktığını düşünün (belinizie dolanık olduğunuda düşünme yolu vardır ikisinden birini seçin) alnızıın ortasından tavana giden bir ipe tırmandığınızı hissedin.ipi görmek zorunda değilsiniz kendizide tırmanırken görmek zorunda değlsiniz. sadece o hissi yaşamalısınız tırmanma ve çekilme zaten bedeniniz yataktan yükselecek hafiften farkediceksiniz.tam yatmıyorum diyeceksiniz.bunun sebebi sırtınızın uyuşmasıdır hiçbir tarafınızı hissetmiyor olacaksınız.ip tekniğini tüm uyuşmalar bittikten sonra alın uyuşmasında başlayın.bu sırada burnunuz kaşınabilir aldırmamak lazım.çok daraltırsa kaşıyın elinizle.konsantreniz bozulmaz.önemli olan vucudun donmuş mumya halini bozmamak burda.

Astral Seyahatin Mantığı​

Burada yeni gelen arkadaşlar için ve mesajların çokluğu nedeniyle hangilerine bakacağını şaşıranlar için en baştan özet olarak Astral Seyahati tekrar anlatma gereği duydum.Forumumuzda astral seyahati yazılarımızıdan ve paylaşımlarımızdan sonra başarabilenlerin olması beni ayrıca keyiflendirdi.

Astral Seyahat uykunun bilinçli yapılmış halidir.Uyumaktan teorik olarka hiçbir farkı yoktur.Bu yüzden geri dönememe gibi bir ihtimalde ortadan kalkar.Tıpkı her gece yatmadan önce ya yarın sabah uyanamazsam demediğimiz gibi Astraldede geri dönemezsem diyemeyiz.Aslında her gece hepimiz astrali yapıyoruz ama bilinçsiz olduğumuz için hatırlamıyoruz.Amacımız bilinçli olarak yapmak ve yaşadığımız şeyleri hatırlamak.

Rüya , Lusid Rüya ve Astral Seyahat ayrımınada kısaca değinecek olursak, rüyanın oluşma sebebi aslında bizim tam olarak dinlenmemiz için bedenimizin bize yaptığı bir oyundur.İnsanlar uyumak zorundadırlar.Çünkü dinlenmeye ihtiyaçları vardır.Eğer uyumazsak psiklojimiz bozulur ve hastalanırız.Uyumadan önce yatağa uzanırız yorulduk deriz.Bazen yatağın içinde bir türlü uyuyamayız sağa döneriz sola döneriz ama uyuyamayız.Uyuyamamızın sebebi birşeyler düşünmemiz ve kafamıza birşeylerin takılmasıdır aslında.Bilinçaltımızda o gün yaşadığımız şeylerin etkisi hala devam etmektedir.Beynimizde bizim aralıksız olarak uyuyabilmemiz biçin ve uykumuzun bölünmemesi için bize rüyalar gösterir.Bu rüyalar olmasa belki biz defalarca uyanabiiliriz ve sağlıksız oluruz.Lusid rüyalar da standart rüyalardan farklı olarak bilinçaltımıza yerleşmiş olan o günkü düşüncelerimizin yada son zamanlardaki yaşadıklarımızın diyelim rüyamızda adeta senaryolandırılmış halidir.Fakat bu senaryoyu siz yazmamışınızdır.Ama film sizin filminizdir bunu anlarsınız.Bunun sebebi beynin bağımsız olarakta bir düşünebilme kabiliyeti olmasıdır.Bu ince noktadan yola çıkarak şizofreni hastalığının mantığı bulunmuştur.Fight Club filmini bir çoğumuz izlemişizdir ve ordaki şizofrenik vaka tam olarak bizim lusid rüyalarımızda bize beynimizin yaptığı şeyin sürekli gerçekleşmesi durumudur.Lusid rüyalarda bu senaryoyu farkedip müdahele edebilirsek enaryoyu yönlendirebiliriz ve astral seyahate geçişi sağlayabiliriz.

Astral seyahate çıkabilmek için başka bir şeye odaklanmış olmak gerekmektedir.Tıpkı beynimizin bizi gece uyumadan önce uyanmayalım diye rüyaya odaklandırması gibi.Bunu sağlayabilmenin en güzel yoluda sırt üstü bir pozisyonda yatağa uzandığımızda gözlerimizi kapattığımızda bir hayal kurmamız ve beynimizin bize az sonra uyduracak olduğu senaryonun yazarlığını beynimize kaptırmamamız olabilir.Uzandık , gözlerimizi kapattık ama uyumuyoruz hatta uykumuzda yok belkide yeni uyandık.İnsan beyni sırt üstü yatınca ve gözlerimizi kapatınca bizim uyuyacağımızı düşünür ve rüyaya hazırlar kendini.Halbuki bizim uykumuz yoktur.Onu aslında bi nevi kandırırız.İşte bu kandırmaları belirli bir sistem içerisinde gerçekleştirince ruhumuzun kontrolü onu bedenimizin 20 cm kadar üzerinde sabit tutan beynimizden bize geçer ve artık ruhumuz serbest kalmıştır.

Bu esnada alakasız şeyler düşünürsek başka şeylere odaklanırsak örneğin yaz gelmiş deniz kenarındayız tatildeyiz eğleniyoruz .. gibi yani senaryoyu biz yazarsak beynimiz yerine ruhun kontolonü biz ele geçiriyoruz ve karnımızda bir gıdıklanma dürtüsüyle çıkış gerçekleşiyor.
Kaynak: kontejyan.com
 
Üst