• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Yıldızlar şeytanlara atılan taş mı...Nasıl anlamalıyız...

bursali68

selam ederim.

gokyuzune yakın fenerler şimşek çakması ile yeryüzünün aydınlanması, şeytan taşlama şimşek ve yıldırım ile gökyüzündeki enerjinin deşarj olması, ve bu enerjinin ahirette kimilerine dokunacagıdır.

Merhaba,

Sanırım bu biraz daha yakın oldu...En azından " IŞIN - ŞİMŞEK - ENERJİ ..." daha netleştiriyor ayeti...

Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

bu yorum bana ait degildir sorarsanız nereden inanamayacagınız tartışmaya gireriz yine :)
 

bursali68

selam ederim;

bu yorum bana ait degildir sorarsanız nereden inanamayacagınız tartışmaya gireriz yine :)

Merhaba,

Hımmmm anladım 8 ay sonraki anlatımlarda olacak diyorsunuz yani....:freakedout: Olsun en azından " ortak " bir görüşümüz varmış...Daha sonra da detayını dinleriz...

Sağlıcakla kalınız...
 
MÜLK SURESİ 5
5. Yemin olsun ki, biz en yakın göğü kandillerle süsledik ve onları şeytanlara ateş taneleri yaptık. O şeytanlar için çılgın ateş azabını da hazırladık.

Bana göre burda şeytanlara atılan şeylerden maksat; onlardan yüce konseyden kulak hırsızlığı yapanlardan peşine düşen yakıcı nesnelerdir.Bu yüce konsey nasıl bir yerdir?Şeytanlar buralarda nasıl kulak hırısızlığı yapmaktadır?Bunlar tabiki cevaplanması zor konulardr.Belki de ahiret hayatında bunları net bir şekilde görebiliriz.

SAFFAT SURESİ 6 10
6. Biz o yakın göğü bir süsle, yıldızlarla süsleyip donattık.

7. Ve her türlü inatçı-âsi şeytandan koruduk.

8. Onlar ne kadar çırpınsalar da o yüce konseyi dinleyemezler. Ve her taraftan atışa tutulurlar;

9. Kovulurlar. Ve onlar için, yakalarını bırakmayan bir azap vardır.

10. Yüce konseyden bir söz çalıp çarpan olabilirse de onun peşine hemen delici, alevli bir yıldız takılır.Benzeri hicr suresinde de geçmektedir

HİCR SURESİ 16 18

6. Yemin olsun, biz gökte burçlar oluşturduk ve onu/onları, seyredenler için süsledik.

17. Ve onu/onları, her kovulup taşlanmış şeytandan koruduk.

18. Ancak kulak hırsızlığı eden olur; onun peşine de parlak bir ateş alevi düşer.
 
Bir zaman önce başka bir forumda ayetler arasındaki çelişkileri konu eden yahudilik dinine mensup biri Bakara-62 ile Ali İmran-85 ayetlerini örnek vermişti. Dalga geçtiğini, bu kadar net anlamlar için, çelişki ifadesini kullanmanın komik olduğunu söylemiştim. Karşı çıktı. Sıradan bir müşterime okuttum, meallerini ayetlerin, çelişki var mı diye sordum. Olduğunu söyledi. Samimiyetinden eminim. O zaman konuyu açan kişinin de samimi olduğunu düşündüm. Bu sadece, Kur’an’ın tarzını azıcık bilip, aşina olmakla ilgili halbu ki.......


Ayetlerde kesinlikle çelişki yoktur.İslam sadece Allah'a teslim olanların dinidir.Dış kimlik önemli değildir.İster yahudi ister hristiyan isterse müslüman diye anıl fark etmez sadece Allah'a teslim olmuşsan sen İslam'A menssupsundur.Şu ayet bunun açıkça ortaya koymaktadır.

ANKEBUT SURESİ 46. AYET
Ehlikitap'la, en güzel olan yöntem dışında bir yolla mücadele etmeyin! Onların zulme sapanları müstesna. Şöyle deyin: "Bize indirilene de size indirilene de iman ettik; tanrımız ve tanrınız bir. Ve biz O'na teslim olanlarız."

Görüldüğü üzere "biz" dememiz istenerek aynı tarafta olduğumuz belli olmaktadır.Bu forumda bu konu hakkında bir çok yazı vardır dileyenler araştırabilir.Ehli kitap 'ın övüldüğü bir çok ayet vardır Kuran'da...

ALİ İMRAN 199
Ehlikitap'tan öyleleri var ki, Allah'a, size indirilene ve kendilerine indirilene inanırlar. Allah karşısında ürperirler; Allah'ın ayetlerini basit bir ücret karşılığı satmazlar. İşte bunlar için Rableri katında kendilerine özgü ödüller vardır. Allah, hesabı, çabucak görüverir.
 
Üst