günde beş vakit namaz yoktur toplum kandırılıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen alevi misin?....Ben yazdıklarımın doğruluğuna inanıyorum ve yemin ediyorum..Aslında senin yazdıklarını bu kadar ciddiye almak bile yanlış....

Son düzenleme:

h sadık

Uzaklaştırıldı
arkadaşım hak aşığı eğer dinlediysen herkese öğretmek için sünneti farzı
demektedir demekki alevi sunni ayrımı yoktur
sizler alevi inancı sunni inancı diyerek kendinizi kurtaracağınzımı sanıyorsunuz

bu sesleri indir arşivle dinle
bu ses 95 yaşında olan bir erenlerin üyesinin
ve asla bir satırın tekrarı yok
sen yazdıklarına inandığın için yemin ediyorum diyorsun
tabiki inanıyorsun
ama hak aşığının manerefe sırrına
yalan uydurma şeytani diye yemin etsene

yukarıdaki yazan arkadaş
tabiki oruc var zekat var fakat namaz ne kadar farklılık arzettiyse her şey öyle değişime uğramış zamanla her konuyu yazacağım

bu seslri dinleyin bu seler rahmetlidir korumalıdır

http://www.supermeydan.net/forum/forum387/thread7843-3.html

Son düzenleme:
sayın arkadaşım senin sorduğun sorular bilinen sorular
mevcut kuranı kerimin dışına cıkıpta bana soru soruyormusun
benim sana anlatmak istediğim
hz peygamberimizden sonra
kuranı kerimden ayetler teblihler ayıklanmış senin anlıyacağın cıkarılmış
işte bu senin bilmediğin sen doğmadan yüzlerce yıl önce unutulan bilgileri hz Allah hak imamları aracılığıyla bize gönderip kuranı kerimi koruyor
bu yenide olmuyor
hz muhammedten sonra hak aşıkları zuhur etmeye başladılar
halacı mansırı niye katlettiler nesimi sultanı muhtar piri pir sultanı irşadı sultanı işte bu bozukluk bu yanlışlık kerbelada ölen imam hüseyin dahi bu uğurda can verdi dedmin kitabını bozdunuz size biat etmiyeceğim dedi ve yezitle savaşa girip cocukları ile birlikte şehit oldu
senin bildiğin bir cok islam kaide ve kurallar yezit iktidarındaki yönetimin devlet yasaları hz muhammedi maşa olarak kullandılar
sen şimdi bunları doğru olarak bilip benimle idda ediyorsun
hak aşıkları dünyay gidip geliyor ölüp geri tekrar geldiğinde hafızası kayıp olmuyor gezdiği yaşadığı yerleri kanıtlıyor
ve sağ omuzunda mububet mührünün nışanını taşıyor
öyle bizim iddamız sadece sözle değil
saten mevcut kuranı kerimdede resullar gelecek diyor
bu olayın ilk şahitleri kimlermiş oku
http://www.supermeydan.net/forum/forum356/thread7415.html

hz muhammed hadislerini ve hakkın emrini kendi koruyor
örneğin aşağıdaki bilgiyi hiç kuranı kerimde rasladınmı

HANCI PERVANE

Havanın kızı ıklıma Şıt’a verdiler.
Şıt’a adem şehit ismini koydu
.Müslümanlar Şıt’tan geldi
ıklıma kırk yıl kız olarak bekledi.
Habil ile Kabille gelen kız ıklıma
Adem bin yıl yaşadı beş yüzünü Nuh Aleyiselama verdim
Adem ile yedim dane Nuh ile girdim tufana

HAVVA’YLA HÜR’ÜN CEVABI
Havva dedi ki;’ beni ALLAH çocuk için gönderdi.’Hür’e söyledi. Hür dedi,’Sen beni aldattın tarlaya gittin ademle yattın. Ademi sünnet edeceğim ,ben de yatacağım.’ Tırnak kestiler zeker kestiler sünnettir koltuk sünnettir sakal bıyık sünnettir.Hür yattı Adem’le sonradan kırk kalıp Havva’dan geldi Hür’den kırk kalıp geldi otuz dokuzu göğe çekildi yerde bir Şıt Aleyhisselam kaldı.
Havva’nınki yere çekildi Havva Hür’e söyledi: ‘ Benimki niye yere çekildi?’ ,Hür söylediki :‘Ben gökten geldim,senin gibi buğday yemedim,müslümanlar benden gelecek.’

İlk insan Adem (A.S) dan beri gelen bütün peygamberlerin hepsi aynı gerçeği yani İslamı tebliğ etmişlerdir.
Allah indinde din tektir, o da İslamdır.
İnsanlık tarihinin gelişmesine uygun olarak gönderilen peygamberlerin tebliğ ettikleri dinde inancın temel esasları aynıdır.

1- Allah'a, 2- Meleklere, 3- Kitaplara, 4- Peygamberlere, 5-Ahiret gününe, (öldükten sonra dirileceğimize) 6- Hayır ve şerrin Allah'tan olduğuna ) inanıyoruz.

Zamandan zamana değişen sadece o devrin geleneklerine uygun olarak bildirilen ibadetlerin şekilleridir.
Hancı bunların hiçbirisinin içerisinde yoktur. İnsanların kendilerini kandırdıkları Andersenden masallardan ibarettir.

İnancın temel esasları Adem (A.S) dan beri bildirilmiştir.

Son Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) dir.
Ve onun getirmiş olduğu Kur'an-ı Azimüş-şan bütün insanlığa saadetin yolunu göstermek için gönderilmiştir.

Kıyamete kadar saadetin tek yolu Cenab-ı Hakkın Cebrail (A.S) vasıtasıyla Hz. Muhammed (S.A.V)'e gönderdiği ve onun vasıtasıyla insanlığa tebliğ ettiği "Kur'an" dadır.

O Kur'an-ı iyice anlayabilmemiz için Cenab-ı hak, kitabından başka, ayrıca kendi sevgilisini yani peygamber efendimiz (S.AV)'i de "bize en güzel örnek olarak göndermiştir".

Yani yol gösterme de en mükemmel şekil Kitap ve örnek ile yani (sünnet) ile olabilirdi.
Böyle yapılmıştır.

Kitap ve Sünnetle bize bildirilen İslam, bir haritaya benzer.
Cenab- Hakkın insanlara verdiği akıl nimeti ise bir pusulaya benzer.

Saadet için hem İslam hem de akıl lazımdır.
Ama yalnız akıl ile saadete ulaşılamaz...

Yanlış, hatalı ve bozuk olan inanışları kim söylerse söylesin, kimden gelirse gelsin dikkate almamanı tavsiye ederim sana h.sadık...
Allah'ın verdiği en güzel nimetlerden birisi olan aklımızı, ebedi Ahiret yurdunu hesaba katarak devreye sokup derin düşünmeye davet ediyorum seni h.sadık...

Şunu da hiçbir zaman aklından çıkarma!..

Bizler nasıl peygamber efendimizi seviyorsak,
Hazreti Ali efendimizi de, Hazreti Hüseyin efendimizi de ve diğer müslümanları da çok severiz. Onlar gibi yemeye, onlar gibi giyinmeye, onlar gibi namaz kılmaya, onlar gibi oruç tutmaya v.s çalışırız, çabalarız, mücadele ederiz. Andersenden Masallar ile vakit kaybetmeyiz.

Hazreti Muhammed (S.A.V)'in sabahlara kadar ayakları şişerdi, namaz kılarken.
Hazreti Ali efendimiz namaz kılmayı o kadar çok severdi ki, mübarek, namaz kılarken şehit olmuştur.
Bütün bunlar ortada iken, İslam tarihinde yerini almış iken,
Bu ne cüret h.sadık
İslamda namaz yoktur diyorsun ?

h sadık

Uzaklaştırıldı
İlk insan Adem (A.S) dan beri gelen bütün peygamberlerin hepsi aynı gerçeği yani İslamı tebliğ etmişlerdir.
Allah indinde din tektir, o da İslamdır.
İnsanlık tarihinin gelişmesine uygun olarak gönderilen peygamberlerin tebliğ ettikleri dinde inancın temel esasları aynıdır.

1- Allah'a, 2- Meleklere, 3- Kitaplara, 4- Peygamberlere, 5-Ahiret gününe, (öldükten sonra dirileceğimize) 6- Hayır ve şerrin Allah'tan olduğuna ) inanıyoruz.

Zamandan zamana değişen sadece o devrin geleneklerine uygun olarak bildirilen ibadetlerin şekilleridir.
Hancı bunların hiçbirisinin içerisinde yoktur. İnsanların kendilerini kandırdıkları Andersenden masallardan ibarettir.

İnancın temel esasları Adem (A.S) dan beri bildirilmiştir.

Son Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) dir.
Ve onun getirmiş olduğu Kur'an-ı Azimüş-şan bütün insanlığa saadetin yolunu göstermek için gönderilmiştir.

Kıyamete kadar saadetin tek yolu Cenab-ı Hakkın Cebrail (A.S) vasıtasıyla Hz. Muhammed (S.A.V)'e gönderdiği ve onun vasıtasıyla insanlığa tebliğ ettiği "Kur'an" dadır.

O Kur'an-ı iyice anlayabilmemiz için Cenab-ı hak, kitabından başka, ayrıca kendi sevgilisini yani peygamber efendimiz (S.AV)'i de "bize en güzel örnek olarak göndermiştir".

Yani yol gösterme de en mükemmel şekil Kitap ve örnek ile yani (sünnet) ile olabilirdi.
Böyle yapılmıştır.

Kitap ve Sünnetle bize bildirilen İslam, bir haritaya benzer.
Cenab- Hakkın insanlara verdiği akıl nimeti ise bir pusulaya benzer.

Saadet için hem İslam hem de akıl lazımdır.
Ama yalnız akıl ile saadete ulaşılamaz...

Yanlış, hatalı ve bozuk olan inanışları kim söylerse söylesin, kimden gelirse gelsin dikkate almamanı tavsiye ederim sana h.sadık...
Allah'ın verdiği en güzel nimetlerden birisi olan aklımızı, ebedi Ahiret yurdunu hesaba katarak devreye sokup derin düşünmeye davet ediyorum seni h.sadık...

Şunu da hiçbir zaman aklından çıkarma!..

Bizler nasıl peygamber efendimizi seviyorsak,
Hazreti Ali efendimizi de, Hazreti Hüseyin efendimizi de ve diğer müslümanları da çok severiz. Onlar gibi yemeye, onlar gibi giyinmeye, onlar gibi namaz kılmaya, onlar gibi oruç tutmaya v.s çalışırız, çabalarız, mücadele ederiz. Andersenden Masallar ile vakit kaybetmeyiz.

Hazreti Muhammed (S.A.V)'in sabahlara kadar ayakları şişerdi, namaz kılarken.
Hazreti Ali efendimiz namaz kılmayı o kadar çok severdi ki, mübarek, namaz kılarken şehit olmuştur.
Bütün bunlar ortada iken, İslam tarihinde yerini almış iken,
Bu ne cüret h.sadık
İslamda namaz yoktur diyorsun ?

arkadaşım öğütlerin için teşekkür ederim
son satırında ön yargılı davranmış
tüm öğütlerini cürütmüşün bu konunun ilk başlığını okusaydın
islamda namaz yoktur diye asla yazmadığımı anlardın şejda etmeyen iblisin hümmetidir
hancı pervane isminede saygılı ol günde yüz rekat kılsan dahi hakkın verdiği isme hakaret etmen seni yanmaktan kurtaramaz
hancı pervane ismi hakkın verdiği isimdir
sana konunun ilk başlangıcını sonuna kadar okumanı tavsiye ediyorum
iyice oku islamda namaz varmı yokmu neden namaz var ilk önce kimin ruhu şejda etmiş
sağlıcakla kal

Beni zaman kuşatmış, mekan kelepçelemiş;
Ne sanattır ki, her şey, her şeyi peçelemiş...
Perde perde veralar, ışık başka, nur başka;
Bir anlık visal başka, kesiksiz huzur başka.
Renk, koku, ses ve şekil, ötelerden haberci;
Hayat mı bu sürdüğün, kabuğundan, ezberci?
Yoksa göz, görüyorum sanmanın öksesi mi?
Fezada dipsiz sükut, duyulmazın sesi mi?
Rabbim, Rabbim, Yüce Rab, alemlerin Rabbi, sen!
Sana yönelsin diye icad eden kalbi, sen!
Senden uzaklık ateş, sana yakınlık ateş!
Azap var mı alemde fikir çilesine eş?
Yaşamak zor, ölmek zor, erişmekse zor mu zor?
Çilesiz suratlara tüküresim geliyor!
Evet, ben, bir kapalı hududu aşıyorum;
Ölen ölüyor, bense ölümü yaşıyorum!
Sonsuzu nasıl bulsun, pösteki sayan deli?
Kendini kaybetmek mi, visalin son bedeli?
Mahrem çizgilerine baktıkça örtünen sır;
Belki de benliğinden kaçabilene hazır.
Hatıra küpü, devril, sen de ey hayal, gömül!
Sonu gelmez visalin gayrından vazgeç, gönül!
O visal, can sendeyken canını etmek feda;
Elveda toprak, güneş, anne ve yar elveda!..

Sana ne söylesek boş...Sen takılmışsın rüyaya..Söylediklerimizi anlamak istemediğin belli..Yazdıklarımızı ve yazmadıklarımızı istersen sende araştırıp bulabilirdin ama bozuk kaset gibi takılmışsın birkere neçare..!! ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ....!!!!

5-6 yaşlarındaki çocuklara yutturursun çünkü onlar o yaşlarda hayalci oluyor....

Birde sünni alevi ayırımı yapmadım. Sadece sana alevimisin diye sordum..ama cevap alamadım..Ayırım yapmak benim haddim değil...

İSLAMIN VE İMANIN ŞARTLARINA GERÇEKTEN İNANAN VE UYGULAYAN HER MÜMİN HAK AŞIĞIDIR...SADECE BİRKAÇ KİŞİ DEĞİL...

EVLİYALARLA, VELİLERLE KENDİMİZİ TABİKİ BİR TUTACAK HALİMİZ YOK...

BU ZAMANA KADAR ÇOK EVLİYA,VELİ,EREN GELMİŞTİR AMA HİÇBİRİ NAMAZ 5 VAKİT DEĞİL V.B. GİBİ BİD'ATLARDA BULUNMAMIŞTIR VE BULUNMAZLAR...!!!!!

Bu da NECİP FAZIL'DAN bir şiir.ALLAH (c.c) GANİ GANİ RAHMET EYLESİN....

Son düzenleme:

h sadık

Uzaklaştırıldı
sayın arkadaşım sen övüdünü baştan almışsın
cünkü hakkın (cemali nuru )
celali nuru olan bu iki ayrıntıyı
anlamdan senin bir şeyler anlıyacağın yok
sen hak aşığınlada kendini bir tutarsın veli ilede evliya ilede
derviş ilede
senin bu itikata varman için yeniden her şey kafanda oluşması gerek
koyunun yaradılışı eti ile kecinin yaradılışı eti sütü farkı ne kadar farklı ise seninle
hak aşığının yardılışı bu iki örnekten yüzlerce defa farklı

düşün askerde ruya gördü diye kaç kişinin eline ayrıcalıklı insan diye belge veriyorlar teris edip süresiz izin veriyorlar

Söyledirsen bizi akıl yetmez aleme
Biz çıkmıştık dahi ademden evvel kaleme
Ah hele cebrailinen
Durduk suda biz selama
Hak ile hak olduk yerde
Can pahasının ışığı irfanıyız biz

Her gelen ay ile
güneş inen halk olduk taşa
Adem ile indik biz
Bir sıyıpcak heceril esvet taşa
O zaman geldi ruhlarımız
Sağ ile Kevser başa
Doluyla dost oldukda fermanıyız biz eey

bu farkı anlıyana selam oldun

Son düzenleme:
rahmeti bol olan bir rabbın kulu ve rahmeti bol olan bir peygamberin ümmeti olarak insanlara rahmet nazarıyla bakmalıyız bu arkadaşımızada kızmayalım inşaallah birgün doğru olan islamı öğrenir ve bizide onun için üzülmekten kurtarır

h sadık

Uzaklaştırıldı
rahmeti bol olan bir rabbın kulu ve rahmeti bol olan bir peygamberin ümmeti olarak insanlara rahmet nazarıyla bakmalıyız bu arkadaşımızada kızmayalım inşaallah birgün doğru olan islamı öğrenir ve bizide onun için üzülmekten kurtarır

sayın arkadaşım ben hz Allahın hz muhammed mustafanın bize amenet olarak bırktığı kuranı kerime aykırı bir şey söylemiyorum
sizlerin inat ettiği anlamk istemediği
bir gercek var kerbela olayından sonra biz insanlara emanet olarak bırkılan ehlibeyite ve kuranı kerime hucum ettiler
işte kuranı kerim hak aşıklarına cekildi ve hak aşıkları zuhur etmeye başladı
hz Allah kendi sözünü hak aşıkları aracılığıyla göndererek kuranı kerimi korumaktadır
hak aşıklarının sözü doğru kuranı kerimdir

senin anlıyacağın peygamberlik makamı ahır zaman nebisi ile kapandı
bundan sonra hakkın tellaları geliyor
işte sizler şimdi bu hak aşıklarını tamıdaığınız sürece
sizin yaptığınız ibadet normal insanın ön gördüğü ibadet hakka ulaşmıyor
sizler doğru olarak görüyorsunuz
inandı bırkında hak aşığına tabi olun cünkü hak aşığına bunları söylüyen kelamı kibriya
aşağıdaki sözler sizler aydınlanasınız diye hak gönderiyor bakın her bir asırda hak imamlarını geldiğini beyan ediyor

bu sesleride dinleyin bu sesler orjinal ilk elden bilgilerdir

http://www.supermeydan.net/forum/forum387/thread7843-3.html

Hancıyam bu sözü çar anasırdan
Elhemdülillah çıktık bekledik
Vücudumuzu her bir asırda
Ana anayın an geldik göçüm yasinde
Muhamed Ali’nin haslar hasında
Kef inen nununan geldik bade tasında
Tevekkile uğradık hancı diyerek hele ha diyerek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...