camiler hz muhammedin men ettiği mimari tarzdaki ibadet yerleridir

sayın arkadaşlar hz muhammedin zmanında küfede bir şöhretli cami yaptırdılar
hz muhammede o binayı acması için davet ettiler
hz Ali hz Muhammed ve yanındakiler giderken binanın yakınına yola hendek cukur kazdılar içine sivri kazıklar koydular

üstünü ince toprakla kapattılar hz Alinin atı düldül hissetti zıpladı öne gecince arka ayakları cıkuru acığa cıkardı
hz muhammed orada şu sözü söyledi( burası fesat hana olmuştur burayı tuvalet yapın)

işte bu günkü camiler doğru ibadet hane dğillerdir
hz allah kubbeyi sadece hz muhammedin mezarının olduğu yere verdi camide kubbe olmayacak minare olmayacak

cami ismini hz muhammed öldükten sonra düşmanları koydu

dört büyük meleğin isminin baş harflerini aldılar cami kelimesi cıktı
Cebrail
Azrail
Mükail
İsrafil

hak erenleri camilere gitmez bu şekildeki namazaı kılmazlar namzın kılınışı yanlıştır
namazın kılınışı hz Allah nurunu ademin cemaline verdiği için namz cemal cemaledir
hz Allah hz muhammede dediki(ben nurumu ademin cemaline verdimki şejda ederken adem ademin yüzüne baksında bir birlerine kötülük yapmaktan men olsun)

namazın rekatıda coğalmıştır kılınış şeklide değişmiştir
bir evliya sözü (senin nurun hudadır nuru muhammed mustafadır)

insanın yüzünde on iki imam ehlibeyit oturur yüz andör süre kaşlarındadır

kıbleye hoca yüzünü dönecek önüne kuranı kerimi koyacak
halkın sıralaraı bir birlerine dönecek
öyle bir bir lerinin arkasını önüne getirmeyecek
doğrusu budur

4 HAK MEZHEP TE YANİ HANEFİ, ŞAFİ , HANBELİ VE MALİKİ MEZHEP LERİNDE BÖYLE BİR YAZI VE İTİKAD YOKTUR.BU MEZHEP İMAMLARI MÜCTEHİD TİR.SEN ONLARAN DAHA İYİ BİLEMEZSİN.ONLARIN BU ESERLERİNDE HER KONU KURAN VE SÜNNET GÖRE YAZILMIŞTIR.SEN İSE HURAFELERLE DOLDURULMUŞSUN.AHİRETİNİ KURTARMAK İSTİYORSAN DOĞRU İSLAMA YAPIŞ VE BİR HAK MEZHEP E GİR.

üstünü ince toprakla kapattılar hz Alinin atı düldül hissetti zıpladı öne gecince arka ayakları cıkuru acığa cıkardı
hz ali efendimizin atının adı düldül
köpeginin adıda rintintin herhalde:Cachondon:
not: h sadık adlı yorumcu son yüzyılda gelen önemli alimlerdendir:Cachondon:

4 HAK MEZHEP TE YANİ HANEFİ, ŞAFİ , HANBELİ VE MALİKİ MEZHEP LERİNDE BÖYLE BİR YAZI VE İTİKAD YOKTUR.BU MEZHEP İMAMLARI MÜCTEHİD TİR.SEN ONLARAN DAHA İYİ BİLEMEZSİN.ONLARIN BU ESERLERİNDE HER KONU KURAN VE SÜNNET GÖRE YAZILMIŞTIR.SEN İSE HURAFELERLE DOLDURULMUŞSUN.AHİRETİNİ KURTARMAK İSTİYORSAN DOĞRU İSLAMA YAPIŞ VE BİR HAK MEZHEP E GİR.
arkadasim sen dini nerden ögrendin bilmiyorum ama yanlis ögrenmissin 4 mezhep hak diye birsey yoktur 4 kitap haktir kuranda mezhep diye birsey gecmez mezhep 4 halife devrinden sonra cikan bir durumdur onada inanan inanir inanmayan inanmaz asil olan islamdir tek mezhep islamdir 4 mezhep diye israr ediyorsanda bana hangi surede mezhep olarak yazildigini buraya yazda bizde ögrenelim yanlis biliyorsak bu arada peygamberimiz ve hz.alinin atlarinin isimleri ile dalga gecen vatandas bisi bilmeden yazi yazma peygamber efendimizin atlarindan birinin adida düldüldür ayrica senin bildigin retkit cizgi filimindeki atin adi da düldül degildir Jolly Jumper dir bilmedigin konu üzerinde yorum yapma

Cami toplanılan yer demektir diye duymuştum.
Fakat peygamberimiz zamanında olmadığı doğru. O zamanlar mescid vardı, "secde yapılırdı" oralarda.

Cami toplanılan yer demektir diye duymuştum.
Fakat peygamberimiz zamanında olmadığı doğru. O zamanlar mescid vardı, "secde yapılırdı" oralarda.
Peygamber döneminde mescidler vardi cami yoktu... mescidlerde secde yapilirdi...?
Simdi camiler varsa orada secde edilmiyor mu..?
isimlerinden ziyade muhtevasi degilmidir asli olan...

Simdi Tüm camileri yiksak, Peygamber döneminde sadece mescid vardi camide neyin nesi diye yerlerine mescid yapsak, o zamanda diyeceksinizki mescidlerde HALI mi vardi millet topragin üzerinde ibadetini ediyor secdeye gidiyordu, hadi yere serilen YAZGILARIDA kaldirsak asr-i sadet dönemi mescidleri gibi bu defada yahu amma gericisiniz bu devirde tozun topragin icinde millete ibadet ettiriyor müslümanlar...denecek..

Peygamberimizi yiktirdigi ve rivayete göre yikintinin üzerine tuvalet yaptirdigi mescidin konumu ve durumu cok farkli bir olaydir bu ayet ile uyarilinan bir durumdur ki zaten Mescid-i Dirar diye isim almistir
Ayet ise (et-Tevbe, 107-108) budur isteyen bakabilir...

Yani bu mescid Kuba Mescidine karsilik yapilmis müslümanlari bölme amacli yapilmis bir yapidir ki ayet ile Allah Hz.Muhammed i uyarmis ve YIKILMI$TIR.

Sakin olun sayın Dejavu;

Yazdığım doğruysa neden itiraz ediyorsunuz? İddia etmediğim konuları da bana isnad etmeyiniz lütfen. Ben yalnızca yazıdaki katıldığım noktaları daha doğrusu doğruları yazdım. Katılmadığım noktaları değil.

"ismi değil muhtevasıdır önemli olan" dediğiniz gibi ama muhtevasının da hakettiği kadar yapıldığını düşünmüyorum açıkçası... Bahsettiğim Mescidler yalnızca ibadet yeri değildir.

Peygamber döneminde mescidler vardi cami yoktu... mescidlerde secde yapilirdi...?
Simdi camiler varsa orada secde edilmiyor mu..?
isimlerinden ziyade muhtevasi degilmidir asli olan...

Simdi Tüm camileri yiksak, Peygamber döneminde sadece mescid vardi camide neyin nesi diye yerlerine mescid yapsak, o zamanda diyeceksinizki mescidlerde HALI mi vardi millet topragin üzerinde ibadetini ediyor secdeye gidiyordu, hadi yere serilen YAZGILARIDA kaldirsak asr-i sadet dönemi mescidleri gibi bu defada yahu amma gericisiniz bu devirde tozun topragin icinde millete ibadet ettiriyor müslümanlar...denecek..

Peygamberimizi yiktirdigi ve rivayete göre yikintinin üzerine tuvalet yaptirdigi mescidin konumu ve durumu cok farkli bir olaydir bu ayet ile uyarilinan bir durumdur ki zaten Mescid-i Dirar diye isim almistir
Ayet ise (et-Tevbe, 107-108) budur isteyen bakabilir...

Yani bu mescid Kuba Mescidine karsilik yapilmis müslümanlari bölme amacli yapilmis bir yapidir ki ayet ile Allah Hz.Muhammed i uyarmis ve YIKILMI$TIR.
kardes güzel yazmissinda sana kimse o dönemde hali mi vardi diye sormucak cünkü vardi halinin tarihini kimse sorgulamaz merak etme :)) tabi her seye kulp bulan insan cok ama onlarida kaale almicak kadar azlar