• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Zayıflamada yeni trend-soğuk lipoliz

Liposuction yöntemine karşı serin bir alternatif CRYO LIPOLIZ ( Soğuk lipoliz )​

Artık obez insanların vücutlarındaki yağı dondurma yöntemiyle atan ve kilo vermelerini sağlayan yeni bir teknoloji var. Bu teknoloji soğuğun lipolizi (yağ yakımı)tetikleyeceği düşüncesine dayanılarak geliştirilmiştir. Cryo-lipoliz ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak onların ölmelerini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. “Kulağa gerçek olamayacak kadar hoş geliyor değil mi? Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz )cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

Lipolizde Cryo*E Action Tekniği​

· Cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır.
· Lipoliz diğer adıyla yağ parçalanmasını tetiklemek için yağ hücrelerini dondurur ve lenfatik sistem tarafından atılmalarını sağlar.
· Tedavi esnasında 8’e 12 cm boyutunda disk şeklinde bir cihaz doğrudan cilde uygulanır. Bu cihaz uygulama bölgesine yerleştirildikten hemen sonra aktif olarak çalışmaya başlar ve etkisini giderek arttırır.
· Cihaz yerleştirildikten 5 ila 20 dk içersinde -1°C soğuklukta yağ parçalayıcı etkisini göstermeye başlar.
· Diğer dokulara zarar vermez.
· Apoptotik yağ hücrelerinin ölmesini sağlar.
· Doğal olarak meydana gelen bir iltihaplanma süreci sonrasında ölü yağ hücreleri vücuttan atılır ve yağ tabakasında bir incelme gerçekleşir.
· Sinirler, kas dokusu ve kemiklerin etrafındaki yağ dokusunu azaltan zararsız bir uygulamadır.
· Yağ tabakasının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir.

Neden Cryo*E Action Cihazını Seçmelisiniz ?​

Cryo*E Action Cryoelektroforez sistemini benimser ve Cryolipoliz şu an zayıflama uygulamalarında en yeni ve en etkili teknoloji olarak yerini alır. Tedavinin serin ve ferahlatıcı bir özellikte olmasının yanında dondurulmuş kozmetiklerin kulanımı da tedaviyi hastalar için unutulmaz bir deneyim haline getirmektedir. Derinlemesine nüfuz ve lokal tedavi diğer tekniklerden çok daha iyi bir sonucun alınmasını mümkün kılar. Hasta tedavi sonrası kendini yenilenmiş ve gençleşmiş hisseder.

Soğuk lipoliz yağ hücrelerinin parçalanmasını hızlandırır ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede deri altındaki yağ tabakası incelir.

Cryoelektroforez ve Cryolipoliz mezoterapi, liposuction ve mikrodermabrazyon (cilt soyma) gibi daha invazif yöntemlere bir alternatif olarak düşünülebilir. Doğru kozmetiklerin ve aktif içerenlerin kullanımıyla birlikte kriyojenik (dondurucu) tedavinin uygulandığı bölgede meydana gelen şişlikleri azaltır ve bu alanı uyuşturarak daha az acı çekilmesini sağlar. Diğer yöntemlerin aksine fazla cerrahi müdahaleye gerek kalmadan muhteşem sonuçlar alınabilir.

Ek Bilgiler :
1. Cryo-E Action cihazında bulunan Sıcak ve Soğuk terapi yöntemi sadece yağ fazlası olanlar için değil aynı zamanda selülit problemi olan kişiler için de uygundur. Sıcak ve soğuk programla birleştirilerek kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırır, vücutta birikmiş olan suyu ve ödemi atar.

2. Cryo E action vücudun her bölgesine uygulanabilir ve hasta yatar pozisyonda bu tedavi gerçekleştirilir.

3. Kaslara gönderilen elektrik uyarımı aracılığıyla kriyolipoliz tedavisinin etkinliğini arttırabiliriz. Sıcak ve soğuk terapide elektrikle uyarım yöntemi aynı anda kullanılabilir. Kasların uyarılması da yağ hücrelerinin yok olmasını sağlar.

4. Cryo E Action sadece vücut için değil aynı zamanda yüz için yapılan uygulamalarda da kullanılmaktadır. Özellikle Co2 lazer, iğne terapisi veya mezoterapi sonrasında yüz bölgesi kızaracaktır. Bu cihazla iyileşme süresi en aza indirgenir; PRP, PPP v.b. solüsyonlar, cryo ve elektrikle uyarım gibi yöntemler kullanılarak daha derin bir nüfuz etkisi sağlanır.

Cryo Elektroforez​

Cryoelektroforez aktif içerenlerin %80-%90’lık bir bölümünü derinin alt katmanlarına iletir
İyonoforez bu içerenlerin sadece %5-%10’luk bir bölümünü deriye gönderir ve aktif içerenlerin büyük bir kısmı cilt yüzeyinde kalır
İnsan vücudu soğuğa maruz kaldığında deriyi korumak için hücreler sinir sistemi aracılığıyla beyne mesaj gönderir. Soğuktan etkilenen bölgedeki kan akışı artar ve vücut ısısı tekrar normale döndürülmeye çalışılır.

Sıkça Sorulan Sorular & Cevapları​

Cyro E Action cihazının Cryolipoliz işlevi:​

Yağ azaltımında yeni ve serin bir yöntem.
Vücudun hedeflenen noktalarında etkili ve verimli bir şekilde yağ azaltımını sağlayan, gözle görülür ve çarpıcı sonuçlar veren ve cildin doğal görünümünü yeniden kazandıran yeni ve non-invazif bir uygulama. Bu yöntemi diğerlerinden farklı kılan şey yağ hücrelerini hedef alan ve yok eden ileri soğutma teknolojisine sahip oluşu. Bu non-invazif prosedür iğne, anstezi, ağrı dindirici ilaçlar ya da ensizyon gibi yöntemler içermez ayrıca uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülür.

Cyro E Action Teknolojisi Nedir?​

Bu sistemin dayandığı teknoloji, Cryolipoliz TM olarak adlandırılmaktadır ve dünyaca ünlü Harvard Tıp Fakültesi dermatologlarından Dr. Dieter Manstein ile Massachusetts General Hospital, Boston’da görev yapan Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilmiştir. Araştırmaları yağ hücrelerinin soğuğa diğer çevre dokulardan daha duyarlı olduğunu göstermiştir. Bu da cilde zarar vermeden yağ dokularının güvenli bir şekilde yok edileceğini göstermiştir. Bu keşif non-invazif Cryo E Action cihazının geliştirilmesine olanak sağlamıştır.

CRYO E ACTION Uygulaması Sizin İçin Ne Derece Uygun?​

Cryo E Action Uygulaması için en uygun adaylar nispeten düzgün bir fiziğe sahip ancak diyet ya da spor yaparak eritilemeyen orta büyüklükte yağ kütlelerine sahip olan insanlardır. Eğer yağ tabakasının kalın olduğu belirgin bölgelerde bir incelme elde etmek istiyorsanız ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bir sistem arayışı içindeyseniz böyle bir uygulamayı tercih edebilirsiniz. Klinik çalışmalar tedavi için uygun hastalarda yağ katmanlarının azaldığını, diğer invazif yöntemlerin aksine herhangi bir acı ağrı ya da uzun iyileşme süreleri içermediğini göstermiştir. Tedavi edilen noktalarda gözle görülür bir ilerleme kaydedilir ve doğal görünümlü bir incelme elde dilir. Klinik çalışmalarda bu uyulama yüzlerce kişinin üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

CRYO E ACTION Sistemi Nasıl Uygulanır?​

Uygulama süresince non-invazif bir aplikatör hedef yağ hücrelerini sistemli bir şekilde soğutur ve onları yok eder.

Yağ Hücrelerine Ne olur?​

Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması onların sistematik bir şekilde kendi kendilerini yok etmelerini sağlar ve yağ katmanlarında giderek artan bir incelme meydana gelir. Tedavi edilen bölgelerdeki yağ hücreleri metabolizma aracılığıyla vücuttan dışarı atılır.

Uygulama sonrası yaygın görülen etkiler nelerdir?​

Uygulama hiçbir cerrahi müdahaleye gerek bırakmaz ve kişi günlük yaş***** hemen geri dönebilir. Tedavi edilen bölgede birkaç dakika ila birkaç saat süren kızarıklık oluşumu görülebilir. Bazı bölgelerde morartılar meydana gelebilir ancak bunlar birkaç hafta içinde kaybolacaktır. Çoğu hastada tedavi edilen bölgede bir ila sekiz hafta kadar sürebilen geçici bir hissizlik duygusu meydana gelebilir.

CYRO E ACTION Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?​

Uygulama pek çok hasta için rahat ve konforludur. Klinik denemelerde çoğu hasta için anestezi ve/veya acı dindirici ilaçların kullanımına gerek duyulmamıştır. Uygulama sonrasında insanlar rahat bir şekilde kitap okuyabilir, diz üstü bilgisayarlarında çalışma yapabilir, müzik dinleyebilir ya da dinlenebilirler.

Uygulama Ne Kadar Sürer?​

Uygulama, tedavi edilen bölgenin boyutu da dikkate alındığında 30 dakika ila 1 saat kadar sürmektedir.

Uygulama Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?​

Uygulama sonrası kişi aynı gün normal yaş***** dönebilir. Çalışabilir ya da spor yapabilir.

Ne Kadar Zaman Sonra Sonuç Almaya Başlanır?​

İki-Üç CRYO E ACTION uygulamasının ardından iki ila dört aya kadar gözle görülür bir incelme elde edilir. Kişi daha sonra doktorunu ziyaret ederek kaydedilen ilerlemeler hakkında görüş alabilir ve ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunda karar verilebilir.

Elde Edilen Sonuçların Kalıcığı Ne Kadardır?​

CRYO E ACTION uygulamasından en az altı ay sonrasına kadar kalıcı sonuçlar devam eder. Uygulama sonrası soğuğa maruz kalan hücreler yavaş yavaş kendilerini yok etmeye başlar ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılırlar. Liposuction gibi invazif yöntemlerle vücuttan atılan yağ hücrelerinin eski yerlerine geri dönme hızı daha yüksektir ancak CRYO E ACTION uygulamasından sonra yok olan yağ hücreleri çok daha uzun bir süre yeniden oluşmayacaktır.

CRYO E ACTION Uygulamasını Diğerlerinden Ayıran Nedir?​

Uygulamadaki kontrollü soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini hedef alır ve yok eder. Lazer, radyofrekans, ultrason gibi diğer yöntemler yağ dokularını etkiledikleri gibi civar dokuları da etkileyebilir ve zarar verebilir. Ancak böyle bir durum Cryolipoliz yönteminde meydana gelmez.
 
Üst