Düğün Fotoğrafçısı

Hayatlarınızı birleştireceğiniz insanla, attığınız "O" en önemleri anları ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz. O zaman bu yazıyı soluksuz okumanızı tavsiye ediyorum.
Bundan birkaç sene önce düğün fotoğrafı değince insanların akıllarına küçük bi stüdyoya kapanmış vaziyette klasik pozlar vermek gelirdi. Bu durumda mutluluğunuzu sadece 20 kareye sığdırmanız gerekiyordu. Beyaz bir fonda çekilen fotoğrafların amatörce yapılmış photoshop ile sanki ormandaymışsınız, bir köşkün içindeymişsiniz veya paristeymişsiniz gibi tamamen doğallıktan uzak hava verilmeside cabasıydı ama artık düğün fotoğrafları stüdyoya esir kalmıyor yeni nesil başta olmak üzere birçok çift artık farklı düğün fotoğrafları çektirmek istiyor.

Düğün Hikayesi (Düğün Fotoğrafçılığı) nedir?

Düğün günü, gelin ve damadın sabah kuaförden başlayarak düğün gecesi ilk dansa kadar geçen tüm sürecin fotoğraflanmasıdır. Düğün gününüzde her yaşadığınız anın kusursuzca bir şekilde karelenmesi de denebilir.. Kuaföre geliş, Kuaför Hazırlıkları, Evden gelin alma, Gelin ayakkabısının altına isim yazdırılması, Dış mekan çekimleri, İlk dans ve daha fazlası..
Bu mutlu dakikaların karelenmesi kuaför salonundan itibaren başlıyor gelinin saçının yapılması, makyajı yapılması, yakınlarının heyecanının karelenmesi gibi daha sonra kişilerin istekleri doğrultusunda damadın kız evinden gelini alması ve yaşanan o duygusal anlar özenle kareleniyor. Çekimler dış mekanları ile devam ediyor ve ilk düğün dansı ile sona eriyor.

Çekim ne kadar sürede tamamlanıyor?

Çiftler düğün hikayesini tercih edebileceği gibi sadece mekan çekimide isteyebiliyorlar. Düğün Hikayesi tercih ederlerse tüm günümü çiftlere ayırıyorum fakat sadece mekan çekimi tercih edilirse ortalama 3 saat boyunca tek mekanda veya birçok mekanda çekimimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Fotoğrafları ne zaman ve kaç adet teslim ediyorsunuz?

Çiftler öncelikle hangi paketi tercih ederlerse etsinler fotoğrafların tümünü Cd/Dvd'ye kaydedilerek çiftlerimize teslim ediyorum. Stüdyo fotoğrafçılığın aksine poz sınırlamamız yok. Fotoğraflar ortalama üç hafta içerisinde çiftimizin ellerine ulaşmış oluyor ve fotoğrafların hepsi photoshop işleminden geçiyor. (Işık, renk vb) Özellikle tasarım çok göreceli bir kavram olduğu için her fotoğrafı hem renkli hemde siyah beyaz yapıyorum.

Albüm veriyormusunuz?

Eğer albüm istenirse şayet iki çeşit albüm mevcut. Biri el yapımı (çiftlere özel tasarlanmış albüm) diğeri ise fabrika çıkışlı (kesinlikle çin malı değil, türk malıdır)
bogurtlenreceli.com
 
Üst