• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Kalorilerden korunmanın en kolay yolu

SANDVİÇLE TOK KALIN

Çok aceleniz varsa, kepekli ekmeğe hazırlanan tost veya sandviçler de sizi tok tutacaktır.

SOSLARA VEDA EDİN

Taze mozzarella, beyaz, keçi veya lor peyniri ile hazırlanmış salatalar harika bir seçim. Soslardan uzak durmak şartıyla!

KENDİNİZ HAZIRLAYIN

Ofiste işlerin arasında boğulurken hemen pratik bir şey hazırlamak istiyorsanız light yoğurtla hazırlanmış cacığa diyet bisküvi veya etimek doğrayabilirsiniz. Sade mısır gevreği ya da yulafı bir porsiyon meyve ve light süt veya yoğurtla karıştırarak da afiyetle yiyebilirsiniz.

MAKARNANIZ KEPEKLİ OLSUN

Canınız makarna çekiyorsa, akşam yerine öğlen yemenizde fayda var. Çünkü alacağınız kaloriyi gün içinde yakmanız daha kolay olacaktır. Cosmotürk'ün haberine göre, tercihinizi sadece sebzelerle ya da domates ile soslandırılmış kepekli makarnadan yana kullanın.

IZGARALAR DOĞRU SEÇİM

Farklı baharatlarla tat katılmış ızgara tavuk, balık, hindi veya etleri tercih edebilirsiniz. Yanında pilav ya da patates garnitürü yerine buharda pişirilmiş sebze veya bol yeşilliklerle hazırlanmış bir salata daha sağlıklı bir seçim olacaktır.
 
Üst