En güzel gelin parfümleri

İster büyük bir düğün olsun, ister sade bir nikah, asıl önemli olan, söz konusu iki kişinin bu önemli olayı nasıl hatırlayacaklarıdır. Parfüm, bu noktada devreye giriyor. Biliyorsunuz kokular, hafızaların canlanmasında anahtar rolü oynuyor. İleride, size bu günü anımsatacak olan kokuların da özel olması gerekiyor.

En güzel gelin kokuları:

Estee Lauder/ Beautiful

Gelin parfümü denince ilk akla gelen parfümlerden biri Beautiful. Bir klasik olmasına rağmen, pek çok kişi bu yoğun çiçek kokusunu eski moda buluyor. Halbuki parfüm, limonsu açılışı takip eden çiçek yağmuru sonrasında, sıcak ağaçsı kokusuyla sizi sarıyor, büyülüyor...

Bu fazla geleneksel görünen koku, kır düğünleri için harika bir seçenek olacaktır.

Vera Wang/ Vera Wang

Düğün, gelin, gelinlik denince akla gelen ilk isim Vera Wang. Amerikalı tasarımcı, gelinlik tasarımı ile başladığı işini, bugün büyüterek, düğün konusunda aklınıza gelebilecek her türlü fikir için bir yol gösterici olarak yoluna devam ediyor.

Vera Wang'ın özel parfüm serisi de, gelin parfümü arayışındakiler için birinci sırada yer alıyor. Romantik bir çiçek kokusu. Risk almak istemeyenler için, güvenilir bir düğün parfümü olacaktır.

Dior/ Miss Dior Cherie

Bu sefer, meyveli ve şekerli kokulardan hoşlananlar için bir koku seçtik. Bu eğlenceli koku ile hem kendinizi mutlu edecek, hem de çevrenizdekilere neşe saçacaksınız.

İçerik; şekerli, meyveli, vanilyalı, çocukluğumuzu hatırlatan o hoş kokuları içinde barındırıyor. Her yaştan kadının rahatlıkla kullanabileceği bir parfüm.

Annick Goutal/ Songes

Annick Goutal, çok özel bir parfümevi. Bu parfümevinden çıkan her bir parfüm, elinizi götürüp de sıkmaya kıyamayacağınız kadar zarif görünüyor.

Mauritus'un ekzotik çiçeklerinin kokusundan ilham almış Isabelle Doyen. Edt ve Edp versiyonları birbirinden farklı. Edt daha çiçeksi ağırlıklı iken, Edp vanilyanın tatlılığı ile daha oryantal bir tarz.

Harvey Nichols, Annick Goutal ile tanışabileceğiniz bulabileceğiniz adres.

Calvin Klein/ Eternity

Calvin Klein'ın evliliğine ithafen üretilmiş olan bu eşsiz koku, sonsuz aşkın ve sadakatin simgesi olarak parfüm tarihinde yerini almıştır. Zamanında, oldukça duygusal olarak bağlandığım bu koku zengin bir çiçek buketi. Mandalinanın tatlılığı, yeşil notaların tazeliği ile farklı olduğunu ortaya koyuyor. Alt notalar da parfümün kalıcılığını garanti ediyor.

Eternity'nin tasarımcısı Sophia Grojsman'ın yarattığı pek çok parfümü yakından tanıyoruz. 90'larda büyük sükse yapmış Tresor, Yves Saint Laurent'in Paris ve Parisienne'i, Yvresse'i, Bulgari Pour Femme, Estee Lauder Beautiful, Spellbound, White Linen, Kenzo Kashaya, vb...Bu parfümlerin birçoğu gelin parfümü diyebileceğimiz özel kokular.

Eternity'ye dönersek, romantik gelinler için iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.

Marc Jacobs/ Daisy

Genç gelinler için önerebileceğim Daisy, şişe tasarımı (Murakami'nin papatyaları) ve ismiyle puanları topluyor.

Her ne kadar bilindik ve günlük kullanılan bir koku olsa da, gelinlere yakışacağını düşünüyorum. Biraz daha olgun bir koku isterseniz, Marc Jacobs-Marc Jacobs'ı deneyiniz.

Acqua di Parma/ Magnolia Nobile

Como Gölü kıyısındaki görkemli villaların bahçelerinden esinlenerek yaratılmış olan bu Akdenizli koku, Antoine Maisondieu tarafından yaratılmış çok iyi bir manolya kokusu. Daha önce manolya kokladıysanız, bu narin çiçeğin yakından koklandığı zaman, beyaz (pembe ya da sarı) yapraklarının kahverengileşmeye başladığını bilirsiniz.

Manolya çiçeği muhteşem kokar, bulunduğu ortamı da mutluluğa boğar. Magnolia Nobile, bu çok özel parfümevinin, çok özel parfümü. Kaliteli içerik, zarif ve temiz bir koku.

Estee Lauder/ Pleasures

Bir zamansız koku da Pleasures... Saflık ve masumiyetin simgesi, Gwenyth Paltrow da parfümün yüzü olarak çok doğru bir seçim.
 
Üst