• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Youtube'un gizli şifrelerini biliyormusunuz?

Youtube'un gizli şifrelerini çözün!
Youtube’da video adreslerinin sonuna ekleyebileceğiniz birkaç URL kodu ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?
Her ne kadar ülkemizde yasaklı olsa da yine de çeşitli yollarla erişebildiğimiz YouTube popülerliğini hala koruyor.

İzlemek istediğimiz çoğu videoyu bu adresten bulabiliyoruz.
Son zamanlarda getirilen bazı kısıtlamalar ve firmalarla yapılan çeşitli anlaşmalardan sonra geniş video yelpazesi kıyıma uğrasa da, Youtube hala işimizi gören bir site.
Peki videoları paylaşırken kullandığınız URL adreslerinin sonuna getirdiğiniz birkaç kod ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?
İşte o kodlar ve yapabildikleri.

1. Yüksek kalitede videolar için: Youtube’da yüksek kaliteli videolar izleyebildiğinizi biliyor muydunuz?

Genellikle belirlenen standartlarda izleyebildiğimiz görüntüleri, eğer destekliyorsa, URL adresinin sonuna getirebileceğimiz birkaç değişik kod ile yüksek çözünürlükte izleyebiliriz.&fmt=18 (Stereo, 280*480 çözünürlük) &fmt=22 (Stereo, 1280*720 çözünürlük)

2.Yüksek kalitede videolar ekleyin: Youtube’da yüksek kaliteli videolar izleyebildiğiniz gibi kendiniz de yüksek kaliteli videolar yükleyebilirsiniz.

Ekleme (embed) URL adresinizin sonuna ekleyeceğiniz aşağıdaki kodlar ile bu ayarlamayı yapabilmek mümkün. &ap=%2526fmt%3D18 (Stereo, 280*480 çözünürlük) &ap=%2526fmt%3D22 (Stereo, 1280*720 çözünürlük)

3. Videolardan alıntı yapın: Elinizde arkadaşlarınıza izletmek istediğiniz bir video var. Aslında bu videonun sadece içinden belli bir kesit izletmek istiyorsunuz. Ancak görüntünün süresi çok uzun. Arkadaşlarınızın canı sıkılmadan izletmek istediğiniz kısmı göstermek aslında çok kolay.
Aşağıdaki kod ile bunu yapabilmeniz mümkün. #t=XXmYYs ( URL adresinin sonuna ekledğiniz bu kodda bulunan XX= dakikayı YY=saniyeyi simgeliyor)
[Daha fazlası için www.techno-labs.com sitesini ziyaret ediniz].
 
Üst