• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Yahudilerin Sahte Hikayesi

Yahudilerin Sahte Hikayesi

Tel Aviv Üniversitesi tarih hocası Yahudilerin Sahte Hikayesi adlı yeni kitabında Ortadoğuya yerleşen Yahudilerin çoğunun gerçekte dinlerini yeni değiştirenler olduğunu ifşa etti.

-The Barnes Review (TBR) dergisi verdiği bir yorum haberinde, işgalci İsrail'de yaşayan Yahudi araştırmacı ve Tel Aviv Üniversitesi çağdaş tarih hocası Shlomo Sandin son kitabının yarattığı yankılar konusunu ele aldı.

Tel Aviv Üniversitesi tarih hocası Yahudilerin Sahte Hikayesi adlı yeni kitabında Ortadoğu'ya yerleşen Yahudilerin çoğunun gerçekte dinlerini yeni değiştirmiş, anayurtlarının da Ortadoğu değil, Doğu Avrupa olanlardan oluştuğunu vurguladı.

Shlomo Sand'in Yahudi Halkı Ne Zaman ve Nasıl Oluştu adlı bir başka kitabı da bir hayli ses getirmiş ve tartışmalara yol açmıştı. Bu Yahudi araştırmacı kitaplarında genelde Yahudi inançlarını sorguluyor. Sand'in İbranice yazdığı ve benzersiz bir satışla karşılaşan Yahudilerin Sahte Hikayesi adlı son kitabı korsan İsrail'de fırtına gibi esti. Bu kitap halen Amerikan kitapçılarında da bulunuyor.

The Barnes Review (TBR) dergisi söz konusu yazısının bir bölümünde Yahudilerin Sahte Hikayesi kitabından bazı pasajlar sunduktan sonra şöyle kaydetti: Acaba miladi 1. yüz yılda Romalılar Yahudiler hakkında zorunlu göç mü uyguladılar? Shlomo'ya göre Yahudilerin çoğu, dinlerini yeni değiştirmiş ve anayurtları Ortadoğu'da değil de Doğu Avrupa'da olan gruptan oluşuyor diye kaydetti.

Haber Editör
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst