İslama inanmak; inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlıkdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sayın Ümmi

Yazdığınız cevaplar ile konulara yaklaşma ve insan kalitenizi de gözler önüne seriyorsunuz. Bu tarz yazılar pirim yaptığı için bu yolda ilerliyorsunuz ama bu yazılarınızın kalitesini değil, sizi beğenen kitlenin kalitesizliğini gösteriyor. Gerekli uyarıları adminlerin yapacağını umuyorum.

sizi beğenen kitle derken...????
efenim Allah beğensin kitle beğenmese noolur?
konulara yaklaşımım size çok bile.Sen Peygamberime şizofren de,Allaha olmadık laflar et,sonrada benden saygı bekle.seviyemizi beğenmiyorsanız sizi zorla burada tutmuyoruz.Cehennemin dibine kadar yolunuz var efenim.Güle güle.

bunları söylemek içn yanıp tutuştuğunuz belli bizide bahane ederek bu pis emelinizi yerine getirdiniz.sen git kanalizasyonunda yaşa lağım faresi..sana ne milletin dininden imanından.bundan sonra seni muhatap almayacağım zaten.bir lağım faresine ne anlatabilirsinki.pislik.

Sayın site yöneticileri

Bahsi geçen arkadaşa gerekli uyarıların yapılması ile ilgili defalarca sizden ricam oldu. Bir önceki dönemde aynı seviyede karşılık verdiğim için msg'lar silindi ve msg'ların karşılığına uyarı yazıları konuldu. Tekrar aynı durum oluşmaması için ben gereken çabayı gösterdim. Bu saatten sonra yazacaklarım ile ilgili eleştiriyi yaparken bunu dikkate almanızı rica ederim

Deyyus-u Ekber
Cahil-ü Resul
abd merkep
Umumi Ümmi Gülsüm

Laftan anlamayan bir tarzın olduğu için ben de seninle aynı seviyeye geleyim. Sana defalarca anlattım anlamamak için de ısrar ediyorsun.

Şimdi Ben allah yok diyorum. Bu durumda senin dininin lideri olarak gördüğün kişinin cebrail le görüşmesi mümkün olur mu? olmayan cebrailin olmayan allahtan haer getirmesi mümkün olur mu?

Peki benim beyni yerine kalp ile düşünmeye çalışan az gelişmiş homo saphiens türdeşim olmayan şeyler ile görüşen konuşan kişilere ne denir?

2 tane olasılık var seç, beğen, ya şizofrendir, ya da kurnazlık yaparak insanları kandırıyordur.

Bunları mümkün lduğu kadar az rencide ederek dile getirmeye çalışıyorum, rencide oluyorsan okuma cevap yazma. yok okuyaca rencide olacak diyorsan ben burada seni günlerce rencide ederim.

9 yaşında oyun oynayan bir çocukla ilişkiye girene ne denir?
Gayipten sesler duyup o seslerle konuşana ne denir?
Sürekli titreme krizi geçirenlere ne denir?
eski kölesi ile kölesinin eşini birbirinden boşatıp, kölesinin karısı ile evlenene ne denir?
evrensel olduğu iddia edilen bir kitapta kişiye özel ayetler olmasına ne denir?
bir taşa tapana ne denir?
binaya tapana ne denir?
sakala tapana ne denir?

Ne cenneti ne cehenneminden bahsediyorsun, olmayan yerler ile ilgili ne gibi fanteziler kuruyorsun?
Cennette ne yapmayı planlıyorsun? 3-5 milyar yıl hıriler ile beraber olmaktan bıkarsan nuri de ister misin?

Bak Abd Merkep, dünya üzerinde tek inanç kendininki sanarak hareket etme, yüzlerce inanç var. Kendin harici inançlara saygı duymuyorsan saygıyı da haketmezsin.

O yüzden önce otur adam olmak ile ilgili uzun uzun düşün. sonra gel burda, sizin dininizce yanlış olduğu söylenen beddualar et.

Seni burada sayfalarca yerin dibine sokarım ama dediğim gibi sana bu kadar müsama gösteren site yönetiminin bu msg'yi değerlendirmesini bekliyorum.

Ve işte beklenen son...
İslamı hakaret dini olarak göstermeye çalışanın oyunu döndü dolaştı kendi başını yaktı...
Maske düştü.

Merak etme site yönetimi islam peygamberini aşağılamak amacı güden bu mesajını er geç değerlendirecek...

Sn.Bilge Engin ve Sn.Ümmi lütfen,rica ediyorum sizden (işin kibarca ricalık tarafı kalmadıda..)kaç kere uyardım sizleri bundan sonra konu ne olursa olsun ikiniz aynı konuya mümkünse yazmayın yooo ben inatla yazar karşımdakinin fikirlerine,inanışlarına,inandıklarına inatla saygısızlık edicem,hakaret edeicem derseniz keyfiniz bilir uyarı bile yapmadan KISITLARIM bundan sonra !!

Ve sn.Bilge Engin sen bir daha Allaha,Peygambere laf edersen sana uyarım daha sert olucak haberin olsun .İnanmıyorsan inanma kardeşim ama sen buralara bu şekil hakaret şeklinde yazamazsın bu gidişle hem kendi başına hem sitenin başına iş açıcaksın ve ben buna burda izin vermem bundan sonra dikkat et uslubuna !Oraya yazarken bunun ilerisi neolur diye bir düşün bence..!

Herkes birbirinin inandığına,inanmadığına saygı göstericek yeter yaa çocuklarımla bu kadar uğraşmıyorum kaç kere yazdım ,uyardım saygılı olun,saygı gösterin diye yok o bana böyle diyor bende ona derim yok öbürü oda bana böyle yazıyor yeter ya..:(

Birinizden biri hakaret edince cevap vermeyin aynı uslupla bildirin yönetime...

Bu son uyarım haberiniz olsun!!

ben üslubumu bozmama mümkün olduğnca fikirlerimi esnek şekilde ifade etme konusunda çaba harcadım. Ümmi denilen zat bu konuda hiç bir çaba harcamadı. Ben de madem öyle diyerek msg'yi yazdım 24 saat bile geçmeden müdaheleyi yapmışsınız. Aynı refleksi konuyu kişiselleştiren hakaret eden ümmi ye de yapmanız tarafsızlığınız açısından doğru olacaktır.

bizim islama inanmamizdan dolayi kendilerine hakaret edildigini düsünenler demekki ya böyle bir hakarete kendilerini layik görmektedirler ya da ruhi bir rahatsizlik icindedirler... yoksa normal sartlar altinda biz inananlarin kimseye hakaret kastimiz yoktur olamaz...

Bakın kendinizi kandırmaktan daha öteye gidemiyorsunuz.

Yüzünüze gerçekleri söylemek size her zaman ağır geliyor. tepki olarak her türlü hakereti yapıyorsunuz. site yönetimi de dahil olmak üzere buna çanak tutuyor. Sonra yeter bakın öyle yazılmaz böyle yazılır gerçekler dediğimizde hemen bak sen de yaptın gibi çocukça bir tutum ile üstünlük arayışına başlıyorsunuz.

ya bu kadar saçma tutarsız bir düşünce olabilirmi: islama inanmıyorsan ses çıkarma çıkartırsan saygısızlık olur! ya cahil misiniz kendi düşüncelerinizin sağlamlığından şüpheniz mi var da tepki gösteriyorsunuz?

ben sizin kitabınızdan ayetler ile konuya yaklaştım, gidip de Vandidad'tan alıntılar yapmadım. eee neye gocundunuz? sizin hayatınız boyunca yapmadığınız sorguyu 3-4 paragrafta yapmam niye sizi gerdi?

Burada fikirlerin özgürce söylenmesini engelleyen ve buna çanak tutan her kes bu soruların muatabı.

Sayın dogangünes, ümmi denilen zatın terbiyesizliklerine niye göz yumdunuz? sırf böyle sizleri rencide edecek bir cevap yazmam için mi?

Ben inandığım fikirlerin arkasındayım ve sorduğum soruların da arkasındayım.

Tekrar edeceğim Bilimsel veriler allah da dahil olmak üzere bir tanrının varlığını gösteremiyor. yani bir tanrı var diyemiyor. yani bir tanrı yok, varlığı ispat edilmemiş bir mit. bu durumda
peygamber olduğu iddia edilen birisi için 3 durum var
1- olmayan şeyleri görüyordur yani şizofrendir
2- görmediği şeyleri görmüş gibi yapıyordur yani yalancıdır.
3- başka insanlar tarafından uyuşturularak kandırılıyordur, yani maşadır.

şimdi bunu söylemeye neden hakaret olarak bakıyorsunuz?

Allah yok diyebilirsin ama peygamber allahın elçisi değildir diyemezsin gibi saçma bir düşünce olabilir mi?

Kitabınızda bol bol geçer siz hiç akıl etmezmisiniz diye, gerçekten de çevap sizler için evetmiş!!

Sn.Bilge Engin görevimi,kime ,nasıl uyarı vericeğimi sizden öğrenicek değilim-ki ben tek taraflı uyarı zaten yapmadım!
Hala inatla elinizde ne hadislerle nede tarihçiler tarafından belgelendirilmiş belgeler olmadan iddialarda bulunuyorsunuz .Yani suç işliyorsunuz.
Tevrat,İncil,Kuran,Peygamber istediğinize inanın yada inanmayın beni yada başkasını hiç ilgilendirmez ..
Hiçkimse bunlardan birine yada hiçbirine inanmadığı için ceza yada uyarı almaz ne burda ne başka biryerde.Herkes özgürdür istediğine inanmakta.Ama siz inatla yok şizofren,yok maşa,yalancı.Bırakın Bilge Engin herkesin kendine yetecek kadar,araştırıcak kadar beyni var inanın !

Kutsal değerlere hakaret etmek Anayasa'mıza ve Ceza Yasası'na göre suçtur!..
Fikir,düşünce özgürlüğünün arkasına sığınarak kutsal değerlere hakaret edilemez.
Tartışma yapılacaksa dini değerlere, inanca,inancı olmaya hakaret edilmeden, ön yargıları bir kenara bırakarak yapılmalıdır ama nerdeeee..:(Bu konu defalarca uyarılarıma rağmen fazlasıyla aştı kendini.
KONUYU KİLİTLİYORUM!

Hadi İnanmayanlara denecek birsey yok Adam zaten inanmıyor zorla inandıramazsın...
Ya inananlara ne demeli Adam din iman deyince mangalda kül bırakmıyor ama forumda yazıya gelince hakaretin bini bir para...:(
Kurallara uymayan tüm aykırılıklar Hakaretler,küfürler Din bölümünden çıkıyor Ayıp...! Ben bu işten gerçekten sıkıldım,sizi kontrol etmekten bıktım usandım Ciddi ciddi din bolumunu tümden kaldırmayı düşünür oldum forumdan. Şimdi bazıları kaldırırsan online sayısında düşüş olacağını söyleyecek, ama şuna inanın site için o bolumun götürüsü getirisinden cok cok fazla...
Herkes aynaya bakıp kendine gelsin ,yazdıklarını kendilerine yakıştırıyorsa kelimeleri ona göre seçsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...