İslama inanmak; inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlıkdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sevgili Arkadaşlar

Daha önce başka bir sitede yazdığım konuyu burada da tartışmak isterim.

Neredeyse bu siteye yazı yazmaya başladığım ilk günden itibaren, çeşitli hakaret ve aşağılamalarla karşı karşıya kalıyorum. Kelimeleri keskin seçmem ve kutsallığına inanmadığım bir konuyu tüm ayrıntılarıyla sorgulamam ve bunu yazıya dökmem tepki oluşturuyor.

Oluşan bu tepkinin altyapısında muhammede, kitaba, bilmem şu alime hakaret ediyorsun gibi bir yaklaşım var.

Soru şu;
Biz sana küfür mü ediyoruz ki sen bizim değerlerimize hakaret ediyorsun?


Cevabım şu, küfür etmekle kalmıyorsunuz, üstüne o küfüre iman edip, tapıyorsunuz!

İslam, kendi içerisinde katı kuralları olan, olmazsa olmazları olan bir din. Allaha, kurana ve muhammete inanma ön koşulu olan bir din. Kuran ise kelimesi kelimesine inanılması gereken bir kitap. Müminler her zaman kelimesi kelimesine uygulamasa da her kelimesinin hatasız ve doğru olduğunu söylüyor.

Bu hatasız ve her kelimesi doğru kitapta ise inanmayanlar; dolayısıyla inkarcı konumuna düşenler için hakaret ve tehditler var.

İlgili gözüme çarpan ayetler şunlar (Çok fazlalar, sadece isimlerini yazacağım)

Maide 51, 54
Bakara 98, 171
Araf 179
Furkan 44
Muhammed 12
Fusilet 29
Al-i imran 10, 28, 90
Nisa 56
Enfal 55
Tevbe 50

Durum böyle olunca islam dinine inanmak, inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlık değil midir?

Saygılar
 
Son düzenleme:
Bu konuda haklisiniz...

Islamin, disinda kalan inanclara karsi üslubu oldukca kötüdür.

Din, aydinlanma cagi ile (özellikle bati ve etkisindeki yerlerde) manevi bir tepki olarak kaldi. Islam; camilere hapsoldu. Inanc, bugün ibadet etmek, oruc tutmak, namaz kilmak anlaminda... Yani artik 'samimi' müslümanlar kalmadi. Keza, 'samimi' hristiyan yahudi vs.'de kalmadi. Müslümanlar maddi dünyayi agalara, patronlara, krallara birakti. Sorunuzun yanitida bu olmali sanirim: ''artik'' degildir. Inanc, özünden oldukca uzaktir. Bu gibi olumsuz yönleri gibi: olumlu tarafindanda uzaktadir.

Kötü sifatlar ahirete inanmayanlar icindir... Nalh 60
 
‘Allah indinde hak din, İslâm’dır.’(Ali imran 19)
‘Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, ondan (bu din) aslâ kabul olunmaz ve o, âhirette de en büyük zarara uğrayanlardandır.’(Al'i imran 85)

efenim.Biz,kafirde olsa her insanın özünde ilahi nefha bulunduğundan saygıdeğer olduğuna inanırız.Bu nedenle, Allaha düşman olmayı seçenler hariç kimseye düşman olmayız.
tüm insanları sevdiğimiz için iman niğmetiyle buluşup her iki dünyada huzur bulmalarını isteriz.Çünkü bizim dinimize göre en büyük niğmet islamdır.İmanı tebliğ,karşımızdakine bu niğmeti sunmaktır.,tebliğ bir aşk hareketidir.İnsanı sevmeyen tebliğ edemez.Banane ner.
o hakaret dedikleriniz bilinçli olarak Allaha düşman olmayı seçenleredir.ki zaten onlarda müslümanlara bırakın hakareti vahşice işkenceler yapmaktan geri durmamışlar,müminleri ve rasulullahı yok etmek için olmadık şeyler yapmışlardır.
Rasulullah o kadar işkencelere rağmen insanlara hep bu niğmeti sunmaya çalıştı.Ebu cehilin ayağına kırk kez gitti.Ömrü çileler içinde geçti.insanları bu kadar sevmese,kendisine teklif edilen reddedilemeyecek servet,kadın,riyaset niğmetlerini iman niğmeti mukabilinde reddetmezdi.O insanların Allahla buluşması uğruna kendisini vakfetmiş bir insandı.
Nasıl ki idealist bir öğretmen,sınıfındaki en yaramaz en haylaz en aptal öğrencinin bile okuma yazma ,dört işlem öğrenmeden büyümesine razı olmazsa,o da tüm insanlığa insani erdemleri öğretmek için çabaladı.Hayatını bu uğurda vakfetti.
 
Sevgili Arkadaşlar

.

Neredeyse bu siteye yazı yazmaya başladığım ilk günden itibaren, çeşitli hakaret ve aşağılamalarla karşı karşıya kalıyorum. Kelimeleri keskin seçmem ve kutsallığına inanmadığım bir konuyu tüm ayrıntılarıyla sorgulamam ve bunu yazıya dökmem tepki oluşturuyor.

efenim kendi kendinize gelin güvey olmuşsunuz bana kalırsa sizden başka burda hakaret vari kimse olmadı bakın başka düşüncelerde insanlarda var burda
atom
denklem
spartaküs
sosyalist vs

bunlardan bu yönde keskin dillik görmedik efenim acaba burda bu kadar kişinin içinde sırıtmanız size avantajmı oluyor dezavantajmı sizi haklımı kılıyor haksızmı

kenkin dil derken resmen allaha rasulune ve inanan lara şark kurnazı demek hakaret dışında nedir


kurana gelirsek kuran sadece uyarır inanmak inanmamak size kalmış bir mesele inanmamak ona inananlara keskin dil uzatma hakkı vermez eleştirini yaparsın cevap alırsın keskin dile gerek yoktur hele değerlere şark kurnazı demek gibi bir dile hiç gerek yoktur efenim

güzel bir söz vardır bilirmisiniz hak ettiğin kadar yaşarsın diye bu bir konunun eleştirisindede aynıdır hak ettiğin kadar itibar görörsön


islam kimseye tehdit deildir insanlara iyiliği adaleti allaha inanmayı dürüstlüğü hırsızlık yapmamayı zina etmemeyi hak yememeyi adaletli olmayı ...vs tavsiye eder sadece kendisine karşı saldırılarda savunmayı gerektirir o kadar
 
Hz.Muhammed'in büyük bir dava adami oldugu konusunda sanirim kimsenin süphesi yok. Barbar, ilkel bir toplumda korkusuzca inatla idealleri pesinden kosmustur. Sayin ümmi; o zamanlar peybamberiniz bile anasindan müslüman dogmadi ki? Elbette insanlari davasina katilmasi icin davet edecek. Hatta bu bütün ideolojiler icin gecerli. Fakat bu, halen karsi inancin tukaka olmadigi anl***** gelmiyor. Müslüman olmayanlar, hayvanlardan daha asagidir: Hak din gelmistir artik, inanan inanir. Inanmayanlar kafirdir. Mevzu bu.
 
peybamberiniz bile anasindan müslüman dogmadi ki?

Böyle konulara fazla yazı yazmam...!!!!Ama konu tamamen konuya CAHİL kişilerin 3. şahıslara akıl karıştırıcı sözler sarfetmelerine cevap niteliğinde...

Öyleyse sen yüzünü Allah'ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah'ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah'ın yaratışı için hiçbir değiştirme yoktur. İşte dimdik ayakta duran din (budur). Ancak insanların çoğu bilmezler. (30/30)

Kırmızı kısma dikkat çekerek başlayalım ...

Şu yukarda alıntıladığım cümlenin sahibinedir cevap....


......Allah'ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır..........


İman eden, kafir, müşrik, münafık ayırt edilmemiş değilmi...?
Türk, Meksikalı, Japon, Rus, Çinli, Afrikalı, Arap diye ırk ayrımıda yapılmamış...?

İstisnasız tüm insanlar yartıldığında ne üzere yaratılıyormuş ( bizzat kendiside ) FITRAT üzre yani bir yaratıcıya KUL olmak için...

Peki bu KUL olmak kavramının içini o insanı dokunmadan bozmadan bıraksak ne yönde olacağını belirtiyor ALLAH C.C bu ayet ile....?

İSLAM ve MÜMİN olacak sonucuna da ulaştırıyormu bu ayetler bizi ....?

"Her insanı annesi fıtrat üzere doğurur. Sonra annesi, babası onu yahudileşdirir, hristiyanlaştırır ve mecûsîleşîtirir" MÜSLİM KADER 25

Peki Nasıl oluyorda

o zamanlar peybamberiniz bile anasindan müslüman dogmadi ki?

bu cümleyi kurabiliyor bir insan....

Ben İnsanları ve Cinleri Ancak Bana Kulluk Etsinler Diye Yarattım... Zariyat 56...

diyor ve ekliyor ALLAH C.C

Ve de ki: "Hak Rabbinizdendir; artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin. Şüphesiz biz zalimlere bir ateş hazırlamışız, onun duvarları kendilerini çepeçevre kuşatmıştır. Eğer onlar yardım isterlerse, katı bir sıvı gibi yüzleri kavurup-yakan bir su ile yardım edilirler. Ne kötü bir içkidir o ve ne kötü bir destektir. KEHF(29)

Bu ayetin azap kısmına takılıp tehdit algılamsına kaçmasın diye ben biraz daha konumuza alakalı kısmını ayıklıyayım...

".........Hak Rabbinizdendir; artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin. .......


Peki nasıl olacak bu insana bunu ayıt edecek bir anlayış verilmeli değilmi...?

Güneşe ve kuşluk vaktindeki aydınlığına, güneşi takip ettiğinde aya, onu açığa çıkarttığında gündüze, onu örttüğünde geceye, gökyüzüne ve onu bina edene, yere ve onu yapıp döşeyene, nefse ve ona birtakım kabiliyetler verip de iyilik ve kötülüklerini ilham edene yemin ederim ki, nefsini kötülüklerden arındıran kurtuluşa ermiş, onu kötülüklere gömen de ziyan etmiştir. Şems 1-10


Yani ALLAH C.C EVRİMCİ ŞEMPANZEDEN GELDİKLERİNİ ( Ki Maymundan gelmediler Ataları ADEM A.S idi, ama tercihleri nedeni ile AMymundan gelmediler daha çok Maymuna doğru gidiyorlar, hatta daha da aşağısına...KURAN onlara şöyle hitap ediyor

Kendi istek ve tutkularını (hevasını) ilah edineni gördün mü? Şimdi ona karşı sen mi vekil olacaksın?

Yoksa sen, onların çoğunu (söz) işitir ya da aklını kullanır mı sayıyorsun? Onlar, ancak hayvanlar gibidirler; hayır, onlar yol bakımından daha şaşkın (ve aşağı) dırlar. (FURKAN 43-44)

idda edenlerin tabiri ile İÇGÜDÜSEL olarak yaratılırken insana bu duygu verilmiş yani ne verilmiş..?

......nefse ve ona birtakım kabiliyetler verip de iyilik ve kötülüklerini ilham edene........


VİCDAN diyoruz biz buna.....!!!!!

Toplayacak olursak...peybamberiniz bile anasindan müslüman dogmadi ki?

Sadece adını ağzına dahi almanı istemediğim O İNSANLARIN EN ÜSTÜNÜ, EN ZEKİSİ, EN HAYIRLISI, EN ŞEFKATLİSİ VE EN SEVGİLİSİ de tüm yaratılmış insanlarda ANASINDAN DOĞDUĞUNDA FITRAT ÜZRE DOĞARMIŞ ANASI BABASI ONU YAHUDİ HRİSTİYAN, MECUSİ YAPARMIŞ demi...!!!!
 
Ammar, allahtan bu tür konulara fazla yazmiyorsun. Zaten yeter, cok küfrünü yedik, bir insan küfürden baska sözlerde etmeli, ki, senden umudumuzu yitireli uzun zaman olmustu. Anlayacagin yaniltmadin yine bizi. Kendini bu kininle, öfkenle, kibirinle yok edeceksin, yazik.

Bana bu konuda cahil derken, ayni zamanda yine ayni konuda beni dogrula
yici sözler etmen, kendi cehaletinide itiraf anlaminda mi?
Ne oldu simdi? Peygamberin müslüman dogdugunu mu kanitladin? Benim tek kelimemi cekip, bundan ne anladinda aklinca cürüttügünü sandin?
Ana babasi, olmayan bir dini nasil ögretecektiki ogullarina?
Tarihi yok edemez senin inanclarin.
Ibrahim'in, Musa'nin, Isa'ninda müslüman olduguna inanabilirsin.
Bu seni baglar, gercekleri degil.
Islamin nerede ve ne zaman dogdugu tarihseldir cünkü.

Kinin, kibirin seni yok etmeden kendine gel.
 
Son düzenleme:
Bana bu konuda cahil derken, ayni zamanda yine ayni konuda beni dogrula
yici sözler etmen, kendi cehaletinide itiraf anlaminda mi?

Şimdi senin şu sözlerin ikimizden birinde ciddi sorun olduğunu gösterir,

ya ben ne dediğini bilmeyen, meramını anlatmanı özürlü biriyim.

yada sen gözlerinde ciddi bozukluklar olan veya, anlama sıkıntısı yaşayan birisin...

Hangi satırlar, hangi cümleler senin dediğini tasdik ediyor, doğruluyormuş bi gösteri ver bakim...!!!!

Ne oldu simdi? Peygamberin müslüman dogdugunu mu kanitladin? Benim tek kelimemi cekip, bundan ne anladinda aklinca cürüttügünü sandin?

Evet .... Ve farkında değilsin anlayamadın, gözden kaçırdın, yada görmezden geliyorsun ama..

AYNI ZAMANDA SENDE VE SENİN GİBİLERİNDE DAHİL TÜM İNSANLIĞIN DOĞDUĞUNDA İSLAM FITRATINA YANİ YARATILDIĞI ASIL AMACA UYGUN HİS VE ÖZELLİKLER İLE YARATILDIĞINA, BEN ATEİSTİM, DİYENLERİN ASLINDA BUNU YAKINEN YANİ TÜM BENLİĞİ İLE BİR YARATICI YOK DEMESİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINA, BU SÖZLERİN TEMELİNİN TAMAMEN ŞÜPHE VE İNAT KAYNAKLI OLDUĞUNA İSTEMESELERDE YARATILDIKLARI AMAÇLARA HİZMET İÇİN BİRİLERİNE BİRŞEYLERE İLH KABUL EDİP KULLUK YAPTIKLARINA DELİLLER VAR...

Ana babasi, olmayan bir dini nasil ögretecektiki ogullarina?

Ciddi anlamda kelime oyunları ile saçmalamanın üsütnü örtmeye çalışıyorsun...

başlangıçta insanlık tek bir din ve şeriat üzereydi.

İnsanlar tek bir ümmetti. Allah (onlara) müjdeleyen ve korkutan peygamber göndermiş, onlarla birlikte insanlar arasında, ihtilaf ettikleri hususlarda kendisiyle hükmetmek için hak olan kitabı da indirmişti. Oysa kendilerine apaçık deliller geldikten sonra aralarındaki haset yüzünden Kitap üzerinde ihtilafa düşenler kendilerine Kitap verilenlerden başkası değildi. Ne var ki Allah, iman edenleri,üzerine ihtilaf ettikleri hakka, kendi izniyle hidayet etmiştir. Zaten Allah dilediği kimseyi doğru yola hidayet eder.” (Bakara/213)

Yani Adem A.S dan yani yaratılan ilk insandan itibaren zaten RESULULLAH S.A.S in TEVHİD dini üzere yaşamış insanlık nasıl oluyorda

Ana babasi, olmayan bir dini nasil ögretecektiki ogullarina?

gibi bir cümle kuruyor...

Gelgelelim sende dahil senin gibilerinde bunu bildiğinin deliline...

[172] Kıyamet gününde, biz bundan habersizdik demeyesiniz diye Rabbin Âdem oğullarından, onların bellerinden zürriyetlerini çıkardı, onları kendilerine şahit tuttu ve dedi ki: Ben sizin Rabbiniz değil miyim? (Onlar da), Evet (buna) şahit olduk, dediler.

[173] Yahut "Daha önce babalarımız Allah'a ortak koştu, biz de onlardan sonra gelen bir nesildik (onların izinden gittik). Bâtıl işleyenlerin yüzünden bizi helâk edecek misin?" dememeniz için (böyle yaptık).

[174] Belki inkardan dönerler diye âyetleri böyle ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz.
Araf


Ibrahim'in, Musa'nin, Isa'ninda müslüman olduguna inanabilirsin.

Bu beni değil senide tüm insanlığıda bağlar, yalancılıkla itham ettiğin ben değilim o zaman itham ettiğin ALLAH C.C Bu sözlerin hesabını nasıl verebileceğini düşünmek bile istemiyorum...

Yoksa siz Yakub'un ölüm anında orada şahidler miydiniz? O oğullarına: "Benden sonra kime ibadet edeceksiniz?" dediğinde onlar: "Senin ilahına ve ataların İbrahim İsmail ve İshak'ın ilahı olan tek bir ilaha ibadet edeceğiz; bizler ona teslim olduk" demişlerdi. (2/133)

Dediler ki: "Yahudi veya Hıristiyan olun ki hidayete eresiniz." De ki: "Hayır (doğru yol) Hanif (muvahhid) olan İbrahim'in dini(dir); O müşriklerden değildi." (2/135)

Deyin ki: "Biz Allah'a; bize indirilene İbrahim İsmail İshak Yakub ve torunlarına indirilene Musa ve İsa'ya verilen ile peygamberlere Rabbinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırdetmeyiz ve biz O'na teslim olmuşlarız." (2/136)


Yoksa siz gerçekten İbrahim'in, İsmail'in, İshak'ın, Yakub'un ve torunlarının Yahudi veya Hıristiyan olduklarını mı söylüyorsunuz? De ki: "Siz mi daha iyi biliyorsunuz yoksa Allah mı? Allah'tan kendisinde olan bir şehadeti gizleyenden daha zalim olan kimdir? Allah yaptıklarınızdan gafil değildir." (2/140)Bu seni baglar, gercekleri degil.

Şimdi ben hadi sence birşeylere inanıyorum, İbrahim, Musa, İsa A.S lar hakkında birşeylere, yukardan aşağı inandığım doğruların HAK olduğunu kanıtlayacak DELİL, BELGE, BİLGİ getiriyorum ortaya koyuyorum,

Olmadığını söyleyen sen neye göre diyosun, DELİLİN, BELGEN, BİLGİN nedir..?

bir küçük biilgi verelim hemen sen cevaplamadan..

KÜFÜR 3 şey üzerine BİNA Edilir..

ŞÜPHE
TERDDÜT
TEŞFİŞ' e (Karıştırma, bulandırma)

İMAN İSE;

İSPAT
İTMİNAN (Emniyet içinde olmak. İnanmak. Mutlak olarak bilmek. Kararlılık.)
YAKİN (sözlük mânâsıyla “tereddütsüz, şüphesiz ilim.)

Islamin nerede ve ne zaman dogdugu tarihseldir cünkü.

Cehalet kötü birşey, heleki CAHİL olduğun konularda yorum yapmak daha da kötü birşey...

Kinin, kibirin seni yok etmeden kendine gel.

yorum yapmıycam şu sözlere...
 
Devamlı niye birbirimizi dinle itham ediyoruz acaba ? Din Allah ile kul arasındadır. Kendi kutsal kitabını okumaktan aciz milletimiz hacılardan hocalardan duydukları ile tartışır dururlar... Bir de içimizde 40 yıllık felsefeciler var ki onların da yazdığı anlamsız cümleler olaya ayrı bir renk katıyor... :)
 

ARIZA

Uzaklaştırıldı
Bu yaptiginiz tesbiti ; durmadan " Din Karsiti Propaganda " icerikli konu acanlarin yazilarinin altinada eklemeyi hic düsündünüzmü...?
mademki D I N Allah ile Kul arasinda ...

Dikkatten kacirdiginiz bir sey daha var . Forumda dindar olanlardan ben simdiye kadar hic okumadim, inanmayanlara , Namaz kilin oruc tutun , hac ca gidin diye sürekli BASKI kuran yzilarini... Islam karsiti olanlar ise nerede ise ellerinde bir sopalari eksik inananlarin kafasina vurmak icin niye inaniyorsun inanma, , iste bu devirde din mi olur tarzi baski yazilarinin ardi arkasi kesilmiyor...bU KONUDA BIR YORUMUNUZ VARMI::?
Mesela , sizin inanip inanmayisiniz beni hic ilgilendirmiyor, inancsizliginizi doyasiya yasayin... Peki benim inancim ve bu inancimi doyasiya yasama istegime sizde ayni sekilde tabi yasayabilirsiniz deme hosgörünüzü hic yokladiniz mi..?
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst