çağdaş hayat ve kadın

'Çocuk da yapan ama kariyer de isteyen' modern kadın imajı yıkılıyor! Yerini 'evde oturan ama ev işi yapmayan' kadınlar alıyor...

İngiltere'de 2100 yetişkin üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, günümüz kadınlarının çoğunluğu, kariyerlerini bırakıp evde oturmayı istiyor. Ancak bir şartla: Ev işi yapmamak.

Reklam sektöründe strateji şefi olarak çalışan Marian Salzman, bu araştırmaya dayandırarak yazdığı raporda, çalışan modern annelerin yerini 'ev divaları'nın alacağını söylüyor. 'Trend gurusu' Salzman, kadınlar arasındaki yeni trendin stresli iş yaşamından vazgeçip evde oturmak olacağını söylüyor. 2004'ün 'mükemmel annesi'nin, çocuklara bakması için bir dadı, temizlik ve ütü gibi ev işleri için de özel elemanlar tutarak kendine zaman ayıran kadınlar olduğunu belirtiyor.

Çift maaşlı, çift kariyerli ailelerin modasının geçtiğini söyleyen Salzman, "Kadınlar iş hayatının gerçeklerini gördü; stres, entrikalar, baskı, kıyafet yönetmelikleri yüzünden kendilerine ayıracak zamanları kalmadığını fark ettiler" diyor.

Erkek, istemiyor!
Araştırmanın ilginç bir bulgusu da, bir zamanlar kadınların evlerinde oturup kariyer peşinde koşmamalarını tercih eden erkeklerin de, bu tercihlerinin değişmiş olması. Kadınların yüzde 69'u maaş almamak ve ev kadını olmayı iyi bir tercih olarak değerlendirirken, erkeklerin yalnızca yüzde 48'i kadınların iş hayatından uzaklaşması gerektiği görüşünde birleşti.

Sebep, kişisel

Salzman, bu konuda erkeklerle kadınların yine görüş ayrılığı içinde olduğunu söylüyor. "Bu kez de evde oturmak isteyen kadınlar, kadınların çalışmasını isteyense erkekler" diyen Salzman, kadınların evde oturmak istemesinin sebebinin, çocuklarıyla birlikte olmaktan çok 'kişisel' bir yaklaşımdan kaynaklandığını kaydediyor. Salzman, kadınların bugünkü özgürlük anlayışının, 'modern çağın çalışan annesinin yaşadığı baskılardan kurtulmak' olduğunu belirtiyor.( Nevsal Elevli- MİLLİYET : 12 Mayıs 2004 )

NOT : BİLİNDİĞİ GİBİ İSLAM ŞERİATINA GÖRE KADIN İSTERSE KOCASINDAN YEMEK,BEBEK BAKIMI...GİBİ İŞLER İÇİN HİZMETÇİ İSTEME HAKKINA SAHİPTİR.
 
İngiltere'de 2100 yetişkin üzerinde yapılan bir araştırmaya göre
İlk aklıma takılan soru şu olur böyle tez sentez antitez yazılarında 2100 kişi nasıl olurda bir ülkeyi hadi o ülkeyi geçtim çok farklı kültüre sanata tarihe ve sosoyoliye sahip binlerce kilometre uzaklardaki ülkeler için bir baz noktası oluşturuyor.

Ve en çok kızdığım noktada şu biz türbanla diğeri kıyafetiyle bir başkası kariyeriyle diğer bir başkası ise eğitimi ile durmadan kadınlara yönelik yazılar yazıyor. Neden kadınlar ?

Neden dünya tarihinde hep ikinci planda bırakılan kadın her zaman gündeme getirilip tekrar ikinci plana atılıyor anlamış değilim.

Erkek evde otursa kadınını çalıştırsa bu olay olmaz ama kadın evde otursa erkek çalışsa düzen değişiyor olur. Artık şu asırlık zihniyetten kurtulmak gerek.
 
"Hiç bir iş yapmadan evde oturmak" mümkünse bırakın çağdaş kadınları ben bile
kariyerimi bırakmaya hazırım.
 
çalışma
ev işide yapma
eee ne işe yarayacak, ne zannediyolar 15 dklık zevk için evlilikmi yürür o sekilde

krallar bile ülkeyi yönetirken düşünürmüş
düşünmekte bir iştir
gerçi kadınların bi kısmı bu güzel özelliği kullanmazlar
Allah akıl fikir versin diyelim
 
çalışma
ev işide yapma
eee ne işe yarayacak, ne zannediyolar 15 dklık zevk için evlilikmi yürür o sekilde

krallar bile ülkeyi yönetirken düşünürmüş
düşünmekte bir iştir
gerçi kadınların bi kısmı bu güzel özelliği kullanmazlar
Allah akıl fikir versin diyelim

unutmayalımkı kadın bır emanettır arkadaslar allaha ıman etmıs kadın zaten ıslam bu hakları vermıs olsada durmaz eve ve cocuk yetısımınde öncö olur kocasına sadık olur kendi ilgi alanlarında basarıya ulasmaya calısır ve bunları yaptıkcada allah katında değernın artacagını bılır
 
Üst