Banyonuz İçin Parlak Fikirler!

Banyonuza girdiğinizde, tıpkı evinizin diğer odaları gibi şık görünmesini istiyorsanız; parlak fikirler

Yuvarlak hatlar her zaman modadır. Banyo küvetinizi yuvarlak hatlı bir dizayndan seçerseniz, hep estetik ve şık görünecektir.

Beyaz her renge rahatlıkla uyum sağlar. Banyonuzda beyaz rengi tercih ettiğiniz takdirde, zaman içinde istediğinize göre, gerek aksesuar, gerek duvar renklerini değiştirerek farklı renk kombinasyonlarını seçebilirsiniz.

Romantik bir banyo keyfi yapmak isterseniz, vazgeçilmez öğe mumdur. Banyonuzda güzel kokulu mumlar bulundurmak, hem banyonuzu doldurup içine girdiğinizde size huzur verir, hem dekorasyonu tamamlar.

Banyonuz yetince büyük değilse, küçük hatlara sahip vitrifiyeler kullanabilirsiniz. Banyonuzu yenilerken ölçüler konusunda çok dikkatli olun. Yanlış ölçüm ekstra harcamaya sebep olacaktır.

Banyonuzda kontrast renkler kullanmaktan çekinmeyin. Sade bir şıklık yaratmanın yollarından biri de kontrast renkler kullanmaktır.

Banyo duvarınızın birini, parlak ve canlı bir renge boyayabilirsiniz. Bu sayede banyonuz hareket kazanır ve ilgi çekici bir tarz yakalarsınız.

Asma klozet ve lavabolar, banyonuzu olduğundan büyük gösterir. Küçük bir banyoya sahipseniz, az yer kaplayan bu ürünleri kullanın.

Ufak bir banyoda da harikalar yaratabilirsiniz. Ölü köşeleri, köşe vitrifiyeler kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Banyonuzda bir tasarımcı dokunuşu yakalamak için, siyah, beyaz ve griyi bir arada kullanmayı deneyin. Size muhteşem bir stil kazandıracaktır.

Banyo küvetinde uzun vakit geçirmeyi seviyorsanız, küvetin her iki yanına tutturulabilen küvet tepsilerinden edinin. Ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Kullanmadığınız bir dolabı ya da çekmeceli üniteyi, yeniden boyayıp vernikleyerek banyonuzda kullanabilirsiniz.

Banyonuzdaki ölü köşeleri sergilemek için kullanabilirsiniz. Raflar yardımıyla dileğiniz koleksiyonu buraya asabilirsiniz. Midye kabukları, havlular, özel şampuanlar veya parfümleriniz için yeriniz olur.
MSN Kadın
 

Banyolarda yenilikler var.​

Yeni malzeme arayışları konusunda nano teknolojinin yardımı ile yüzey temizliği, hijyen konusunda ozon salınımı ile bakterileri temizleyen seramikler üretildi. Cam yüzeyler, bataryalar nano tenlojik gelişmeler ile kireç tutmuyor artık. sadece lake, mdf, seramik malzemeler yerine ahşabın her hali, deri, küf tutmayan nefes alan boyalar artık banyolarda.

Eskiden 15*15 cm ölçüsünde olan fayans ve karolar için günümüzde ölçüler çok çeşit. 33*33cm, 40*40 cm, 25*40, 60*60 hatta 130*300 boyutunda seramikler üretiliyor. Dekoratif bordürlerde bu sene trnd dikey, yaprak, çiçek, figür desenleri.

2010 trendi çevreci, geri dönüşümlü malzemeler ve doğaya dönüş konsepti. Çevreci ürünlerde suyu tasarruflu kullanan alçak lavabo ve küvetler, duşta harcadığımız suyu azaltan perlatörler, tasarruflu klozetler, ısıyı ayarlayan akıllı armatürler...

Spa köşeleri, kompakt sistemler, infrared saunalar, sauna sonrası dinlenme alanları, masaj köşeleri, hatta okuma bölümleri sıklıkla yer alıyor banyolarda.

Yağmur sistemli duşlar çok hoş bir görsellik ve his katıyor.
Yere sıfır konumlandırılan duş alanlarında tabanlar ızgara ahşap genelde, duşakabinler temperli cam seçiliyor.

Dekoratif havlupan ve radyatörler görsel bir şölen sunuyor.
Rahatlatıcı kokuları ile banyo tuzları, masaj yağları, banyo suyuna eklemek için canlandırıcı bitki karışımları ile dolu keseler, bizlere evimizden bir spa konforu yaşatıyor.
dekorasyonokulu.blogcu.com
 
Üst