Modern Dekorasyonun Özellikleri!

Evinizde yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzı modern stil ise, bazı özelliklerini bilmeniz faydalı olacaktır.

Modern stilin vazgeçilmezi elbette modern mobilyalardır. Modern stilde odak noktası mimari ve estetik ayrıntılara sahip yalın çizgilerdir.

Modern mobilyalar, son yıllarda gerek konforu, gerek kolay satın alınabiliyor oluşundan daha fazla tercih edilir hale geldi. Bir zamanlar soğuk ve abartılı bulunan modernist dekorasyon unsurları, günümüzde daha yalın ve sıcak bir havaya büründü.

Modern dekorasyonu tercih etmenin en önemli etkilerinden biri, günün temposunu yakalarken bize eşlik edecek kadar konforlu, işlevsel ve pratik oluşudur.

Tonlar: Evinizi dekore ederken fuşya, mürdüm, bordo gibi koyu bir renk teması belirleyin. Ana mobilyaları bu renk temasına göre belirledikten sonra, seçtiğiniz rengi tonlayarak aksesuarlar seçin.

Örneğin: Keten yastıklar, organze amerikan servisleri vs Hatta oturma odanızın bir duvarını farklı bir renge boyayarak, dekorasyon unsuru haline getirebilirsiniz.

Modern tarzı karakterize eden anlayış yalın çizgilerdir. Bu yüzden gerek yatak örtünüzün çok katlı olmamasına, gerek kanepe üzerinde çok sayıda yastık olamamasına veya pencereleri abartılı biçimde giydirmemeye özen gösterin.

Günümüzde neredeyse hiçbir şey tek bir amaca hizmet etmiyor. Modern tarzda dizayn edilen mobilyalarda, az ve öz seçim yapılırken, aynı zamanda birden fazla işleve sahip olmasına dikkat ediliyor. Kanepenin önünde duran puf, ayaklarınızı uzatabileceğiniz gibi, kahve sehpası olarak da kullanılabiliyor. Bir kitaplığı odanın ortasına yerleştirdiğinizde, yemek odası ile oturma grubunu birbirinden ayırmış olursunuz. Mobilyaları bu şekilde çift işlevle kullanabilmek, tamamen sizin yaratıcılığınızla ilgilidir.

Modern tarzdaki dekoratif unsurlar genellikle büyük ebatlara sahipler. Buna uygun olarak, duvar dekorasyonunuzu seçebilirsiniz. Dev boyutlarda bir film posteri asabilir veya siyah-beyaz fotoğrafları bir arada kullanabilirsiniz. Böylece ilgi çeken bir odak oluşturmuş olursunuz.
MSN Kadın
 
Üst