Evinize Işıltı Katmanın Yolları!

Merhaba
İhtişamlı kumaşlar, ışıltılı aksesuarlar, bize 1920lerin Hollywood yaşam tarzını hatırlatır. Siz de evinizde bu havayı yaratabilirsiniz.

Parlayan mobilyalar, evin içinde ışık oyunları seviyorsanız; aksesuarların yardımıyla bunu yaratabilirsiniz. Elbette herkesin dekorasyon anlayışı farklıdır ancak dozunda kullanılan tüm dekoratif ürünler, hayranlık uyandırır.

Parlak mobilyalar için, çay sehpanızı veya büfenizi parlak lake boyatarak kullanabilirsiniz. Ayna kaplanmış minik objeler de mekanda ışık yaratır. Metalik tonlarda içi çiçek desenleri, parlak ve simli geometrik çizgiler, duvarda veya perdelerde parlaklık duygusunu yoğunlaştırabilir.

Venedik tarzı işlemeli aynalar, mekanı olduğundan daha parlak ve şaşalı gösterir. Kristal avizeler, lüks ve ihtişamı en iyi yansıtan dekorasyon öğeleridir. Bu havayı pekiştirmek isterseniz, renkli kristal boncuklarla süslenmiş bir aydınlatma kullanabilirsiniz.

Çiçekli kanepenize biraz pırıltı katmanın en iyi yolu, taş işlemeli kırlentlerdir. Çarpıcı ve ışıltı renklerden kırmızıyı, aksesuarlarınız için tercih edebilirsiniz.

Desenlerinizi kombinleyin. Aynı çiçek deseninin iri ve küçük olanını birlikte kullanabilir veya çiçeklerle çizgileri kullanarak kontrast yaratabilirsiniz.

Farklı kumaş türlerini kullanın. Satenlerle pırıltılı ve taşlılar, kadifelerle şönilleri kombinleyerek, salonunuzda ciddi fark yaratabilirsiniz.

Aydınlatmayı unutmayın! Kristal avizeler, lambaderler ve boncuklu abajurları bir arada kullanmak, ortama dinamizm katar.

Kenarları boncuk işlemeli koltuk örtüleri, pul işlemeli püsküllü kırlentler, payetli lambalar Hepsi ışıltı ve lüks hissini daha çok vurgulamak için. Aşırıya da kaçabilirsiniz. Bu tarz aslında, biraz abartılı olmayı da beraberinde getirir ve bu kimseye zarar vermez. Lüks ve parıltı için siz de biraz aşırıya kaçabilirsiniz.
MSN Kadın
 
Üst