Düzen İçin Küçük Hileler!

Evde düzeni saklamakta zorlanıyor musunuz? Bunun için birkaç ufak ipucu işinize yarayabilir.

Çamaşır odanızı temizlemek istiyorsanız, en uygun gün kirlilerin toplanıp yıkanacağı gündür. Tüm aile bireylerinin kirli sepetine attıkları ve sizin sık yıkadıklarınız en vazgeçilmezlerdense, o zaman dolapta kalanlar kullanılmayanlardır. Bunları kaldırmak veya eskimişleri atmak için daha iyi fırsat olur mu?

Yumuşatıcı, deterjan, leke çıkarıcı gibi temizlik ürünlerini makinenizin yakınlarında bulundurmak sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Banyoya koyacağınız şık sepetler bu işe yarayacaktır.

Evde gereğinden fazla askı mı var? İhtiyacınız olan kadarını belirledikten sonra, kalanları kuru temizleyicinize hediye edin. Ahşap ve plastik askılar, demir ve tel olanlara göre daha dayanıklıdırlar, üstelik esneme yapmazlar.

Çocuğunuzun odasında fazla kağıt yığını mı var? Ona kendinin düzenleyeceği bir dosya dolabı hazırlayın ve organize olması için zaman tanıyın.

Eğer çocuğunuzun çok fazla asılacak eşyası yoksa, katla kaldır sistemi ona uygun olabilir. Dekoratif raflar ve çekmeceleri, iç bölmelere ayırarak, etrafta biriken ıvır zıvırdan kurtulabilirsiniz.

Tencere ve tavalarınızı, dikey olarak böldüğünüz raflarda, duvarda veya tavanda kullanacağınız ızgaralı bir askı sisteminde depolayabilirsiniz. Onları hem daha temiz saklamış olursunuz, hem daha şık görüntü elde edersiniz.

Eğer banyonun duş bölümde raf koyacak yeriniz yoksa, şampuan ve sabun gibi malzemeler için dekoratif askılar işinize yarayacaktır.

Büyük saklama kutularını ve sepetleri, lavabo altında tutabilirsiniz. Bu size, banyo içinde daha fazla depolama kapasitesi yaratacaktır.

Banyonuzun uygun duvarına asacağınız ufak açık raflar, asma camlı dolaplar, şık bir ortam yaratırken, işlevsellik sağlayacaktır.
MSN Kadın
 
Üst