Bir Tekmede bizden!

Irak Savaşı nedeniyle tüm dünyada tepkileri üzerine çeken Bush, ülkesinde sıradışı bir yolla eleştiriliyor

New Yorka giden İngiliz sanatçı Mark McGowan yüzüne Bush maskesi takarak 72 saat boyunca sokaklarda emeklemeye başladı. Arkasında Kı..ma tekme atın yazılı bir afiş asan McGowan, İnsanların tekme atıp rahatlamasını sağlıyorum. Bushun yaptıklarından bunalan New Yorklulara hizmet ediyorum. Onları psikolojik olarak rahatlatıyorum dedi. McGowana ilk 24 saat içinde 500 Amerikalının tekme attığı belirtildi. Casmirr Sharp Busha tekme atmak gerçekten iyi hissettiriyor. Aslında o bir tekmeden fazlasını hak ediyor dedi. Birçok ülkede böyle bir eleştiriye polisin müdahale etmesi beklenirken, ifade özgürlüğünü koruyan yasalar nedeniyle Amerikan polisi kılını kıpırdatmadı. Hatta polis memurları bile tekmeyi bastı. Adını vermeyen bir polis memuru Bushun bu ülkeye çok kötülüğü dokundu, tekmeyi hak ediyor dedi. Editor& Publisher sitesine göre, ABD basınında her yıl Bushu konu alan ortalama 8 bin karikatür yayınlanıyor. Beyaz Saray ise Mizah, eleştiri ve gösteriler demokrasi ve kendini ifade etme özgürlüğünün önemli bir parçasıdır. Şiddeti teşvik etmediği sürece Başkan Bush, mizaha ve eleştiriye karşı değildir görüşünü açıklamıştı.
Vatan

amerikalıların taktiği budur,halkı savaş karşıtı gibi görünüp.başkanlarını suçlarlar ve kendilerini temize çıkarırlar

buşh sana tekme yakışmaz ama bir tekmede bizden olsun şaşalısından hemde osmanlı tekmesi..............