• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

sosyalist ne der, ne yapar?

Rus Çarlığının emriyle 1864 yılında 1 milyon 500 bin Kafkasyalı yurdundan oldu. sürgüne zorlanan Kafkas ve rus haritası altında yaşayan kırımlılar ve kafkas halklarının birçoğu sürgün yolculuğunda açlık ve kötü koşullara yenik düşerek can verdi, binlercesi Karadeniz`in azgın dalgalarına dayanamayan gemilerin batmasıyla engin sularda boğuldu, yüzlercesi kalıcı hastalığa yakalandı. Karadeniz`deki bahçesaray, yalta, Taman, Tuapse, Anapa, Soçi, Sohum, Poti ve Batum gibi limanlardan Rus, Osmanlı ve İngiliz gemilerine bindirilen muhacirler, Trabzon, Ordu, Samsun, Sinop, Varna, Köstence ve İstanbul`a getirildi. Arşiv kayıtlarına göre, Kafkaslar`dan sürgün edilen insanların yüzde 30`una yakını, yolculuk tamamlanamadan öldü.

kalanlar, çar rusyasının zulmü nedeniyle sosyalistlere kolayca inandı. zira; halkların kardeşliği, eşitlik vb. gibi şeyler gerçekten cezbediciydi. sosyalistlere en çok destek Türklerden gelmişti. 1917 yılında sosyalistler devrim yaptılar, tabi Türklerin desteği ile...

Sonrası ise FACİA OLDU... Leninin ilk hedefi Türk halkları oldu. ve kendine en çok yardımcı olanlara SOYKIRIM ve SÜRGÜN BAŞLATTI... arkasından STALİN DENEN VAHŞET ESERİ GELDİ, SOSYALİST hatta KOMÜNİSTTİ soykırımın dik alakası başladı. 5.000.000 kişi sürgün ve SOYKIRIM neticesinde öldü!!!

Kırım, Abhazya, Çeçenisten, Ahıska, İnguş vatanları haritadan silindi. yani haritadan karadenize kıyıları olan Türk vatanları yok edildi!!! söyleyin şimdi SOSYALİZM HALKLARIN KARDEŞLİĞİMİ, YOKSA TÜRK DÜŞMANLIĞIMI?
 
bu bitmedi, sonrasında sovyetlerdeki Türkler, sırbıstan, makedonya, bulgaristan, romanya, yugoslavya vb. ülkelere sığındılar. sonrasında SOSYALİZM oralarada hakim oldu. ve başlatılan SOYKIRIM ve SÜRGÜN yeniden hortladı ve sonuç, 2.500.000 insan kaybedildi. bunların hangisi yalan ve yanlış?

SOSYALİZM; KAPİTALİZMİN ve SOYKIRIMIN EŞ ANLAMLISIDIR.. EN AZINDAN Türkler için!!!
 
Üst