SİZ HİÇ ÖLÜMÜ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ ?

Geçici olan bu dünya hayatında, birgün mutlaka terkedeceğimiz bu dünya hayatında, bütün sevdiklerimizi bu dünyada bırakıp bir gün çıkacağımız ebedi ahiret yolculuğunu ne kadar düşünebiliyoruz?

ölümü düşünmediğim tek bir an bile yok. şu fani hayatın güzelliklerinden ve aldatıcı gizemlerinden kurtulup kendimi nezaman kendi gerçek evimde,gerçek dünyamda bulacağımı sabırla bekliyorum,bazen çekeceğim cezanın nekadar korkunç olduğunu düşünüp Allaha(c.c)ağlayarak <beni affet rabbim,günahlarımı affet>diye dualarım olur,Allah(c.c)hepimizin günahlarını affetsin,bizi kabir azbından korusun.DEDİM YA DÜNYA FANİ

ölümü düşünmediğim tek bir an bile yok. şu fani hayatın güzelliklerinden ve aldatıcı gizemlerinden kurtulup kendimi nezaman kendi gerçek evimde,gerçek dünyamda bulacağımı sabırla bekliyorum,bazen çekeceğim cezanın nekadar korkunç olduğunu düşünüp Allaha(c.c)ağlayarak <beni affet rabbim,günahlarımı affet>diye dualarım olur,Allah(c.c)hepimizin günahlarını affetsin,bizi kabir azbından korusun.DEDİM YA DÜNYA FANİ
gerçekten dünya fani
aynen düşündüklerini düşünüyorum zaten ölümü düşünmeyen insan
boşu boşuna yaşıyo demektir anlık yaşıyo demektir bu dünya boş. baki olan öte dünya onun için ölüm her an aklımda

kesinlikle herzaman düşünüorum ama ALLAH c.c ve efendimizin yüzüne nası bakıcas ne hesap vereces bunlar aklımdan çıkmıo ALLAHIM CÜMLEMİZİ AFFETSİN

ölümü çoğu zaman düşünürüm ama bir gün öyle bi şey yaptım ki ölümü hiç o kadar gerçekçi düşündüğümü sanmıyorum.belki dinlemişsinizdir.NİHAT HATİPOĞLU'nun rüya diye bir çalışması var...
Birgün bilgisayardan o sohbeti açtım ve yere uzandım kendimi ölmüş gibi hissetmeye düşündüm.ve tüm duygu düşüncelerimi sohbete yoğunlaştırdım.inanın insan öyle bi hale geliyor ki yaşadığını unutuyor.gerçekten öldüğünü sanıyor...
sohbet bittiğinde ruhumun hala vücudumda olduğundan bi anlık şüphe etsem gerçekten öldüm zannedecektim...

ALLAH BİZLERDEN RAZI OLMADAN BİZDEKİ EMANETİNİ ALMASIN İNŞ. (AMİN)