Kozmetik ürünlerde neler var neler?

Sünnet derisinden tutun da boğa spermine kadar her şey​

Makyaj ve diğer kozmetik malzemeler asırlardır piyasada. Eski zamanlarda, kozmetik çok tehlikeli hatta ölümcül olabiliyordu; Mısırlı kadınlar gözlerinin altına sürme niyetine kurum sürüyordu, 19. yüzyılda ise ciltlerini beyazlaştırmak için oksit ve karbonata güveniyordu. Diğer tarafta güzelavratotu zehrini gözleri parlasın diye kullananlar vardı…

Kozmetik ürünler birini olduğundan daha güzel göstermeye yarasa da, içerikleri o kadar güzel değil. Peki makyaj çantanızdaki malzemelerin içinde neler olduğunu biliyor musunuz?

Bilim adamları ve kozmetik markaları, artık kızartma yağının yüz gerilmesini azaltan maddelerden içerdiğini fark etmiş. Söylenilene göre, zarar görmüş deriyi yenilemeye yardımcı olan kullanılmış yağı, pek çok şirket fast food restoranları ve kafelerden sağlıyor.

Genellikle polis tarafından göstericiler üzerinde kullanılan biber gazının çok acı verici olduğu biliniyor, hatta gözle direk temas halinde geçici körlüğe sebep olduğu da. Dudak koruyucu ve parlatıcı gibi hafifçe yakan ya da karıncalanmaya sebep olan bir kozmetik malzeme kullandıysanız, bunun sebebi bahsi geçen maddenin içerikte bulunması.

Tavuk kemik iliği, kozmetik ürünlerde kullanılan hayvan parçalarından sadece birisi. Glukozamin yüklü olduğu söylenen ilik, daha genç bir görünüme giden yolda cilt üzerinde oldukça etkili imiş. Aynı zamanda bir enfeksiyon giderici olarak da bilinen tavuk iliği genellikle yüz kremleri ve nemlendiricilerde bulunuyor.

İçerisinde pırıltılar barındıran bir ürün kullandınız mı? Belki losyon, oje ya da dudak parlatıcısı? Eğer evetse, o ışıltının sebebinin balık pulları olduğunu bilmenizde fayda var. Balık pullarındaki gümüş rengi parlak madde, kozmetik sektöründe ürünlere ışıltı vermek için kullanılıyor. Tercih edilen balık ise genelde ringa oluyor.

Eğer kullandığınız kozmetik ürünün içerisinde ‘carmine, cochineal ya da carminic acid’ var ise, kırmızı zararsız bir ruj olsa bile, kırmız böceğinden elde edilen bir madde içeriyor demektir. Bu pudramsı madde ise sıcak su içerinde bastırıldıktan sonra kurutulan kırmız böceklerinden elde ediliyor. Ve kozmetik ürünler dışında, jelatin, meyve suyu ve hatta şekerlemelerde de sıklıkla kullanılıyor.

Kozmetikler dahilinde boğa spermi kullanımı yeni başlamadı. Üstelik nemi muhafaza eden yapısı ile çoğu firma ve salon tarafından tek tercih edilen ürün haline geldi bile. Özellikle saçlara başka hiçbirşeyin sağlayamayacağı bir parlaklık verdiği söyleniyor.

Gençlik iksirini mi arıyorsunuz? Sünnet derisine ne dersiniz? Kulağa iğrenç gelse de ve hatta etik olmasa da insan sünnet derisi pek çok kozmetik firma tarafından kullanılıyor. Tıpta, halihazırda yanan insanlarda yeni deri üretimi için kullanılan bir methot olan ve kozmetikte de bağ dokusunu oluşturan ana hücreler sağlayan sünnet derisi, krem ve kolojenler, özellikle de kırışık karşıtı olanlarda kullanılıyor. Bir bebeğin sünnet derisiyle 4 hektarlık yeni deri yaratılabileceği söyleniyor.

İspermeçet balinasının bağırsaklarında, balinanın yuttuğu katı nesneler etrafında oluşturduğu dışkı tabakasına verilen ad. Gri ya da siyah olan koyu rengi ve yapışkan yapısı dışında siyah amberin son derece doğal ve hoş bir kokusu var. Pek çok kozmetik üründe, özellikle de parfümlerde kullanılıyor.

Hayvanlar gibi bizim de vücudumuzun önemli artık maddesi olan ürin, ter önleyici, nemlendirici, gargara, deodorant ve şampuanlarda kullanılıyor. Kullanılıyor çünkü nemi özümsemesi, çekmesi ve alıkoyması ile biliniyor ve A,D,E ve K gibi vitaminler içeriyor. Sadece terleme ve nemlendirme alanlarında değil, aynı zamanda bir güneşten koruyucu ve enfeksiyon giderici olarak da işe yarıyor. Neyse ki çoğu firma bir attan elde etmek yerine artık sentetik ürin kullanıyor.

Eğer Tom Cruise, bir anne ya da doğum odasına girecek kadar cesur bir baba iseniz, plasentanın ne olduğunu gayet iyi biliyor ve muhtemelen bir daha da görmek istemiyorsunuz. Ne kadar rahatsız edici göründükleri önemli değil çünkü artık kozmetik sektörünün elindeler. Plazan adlı şirket, sadece plasentadan elde edilen çeşitli kozmetik ürünleri piyasaya sürüyor. Neden? Çünkü kırışıklıkları gidermekte son derece etkili olan hyaluronik asit ve protein hydrolysate gibi hormonları plasentadan elde ediyorlar. Ve hayvan plasentası kullanan tüm ürünler ise bir başka hikaye..
Milliyet
 
Eyvahlar olsun neler varmış suratımızda..:((

Yıllar öncesinde tanık olduğum bir konuşmayı hatırladım nedense,
asansörde 3 kadın ikisi konuşuyor biri dinliyor;
- günaydın şekerim
-günaydınnnn
-ay hayırdır çok parlak görünüyorsun ışıl ışıl cildinte tuhaf bir şey var
kahkahalar ve bunlara salak salak bakan kadın...
Sonrasında işi çözdüm...ve bende cidden çok güldüm...:))
 
Eyvahlar olsun neler varmış suratımızda..:((

Yıllar öncesinde tanık olduğum bir konuşmayı hatırladım nedense,
asansörde 3 kadın ikisi konuşuyor biri dinliyor;
- günaydın şekerim
-günaydınnnn
-ay hayırdır çok parlak görünüyorsun ışıl ışıl cildinte tuhaf bir şey var
kahkahalar ve bunlara salak salak bakan kadın...
Sonrasında işi çözdüm...ve bende cidden çok güldüm...:))

Bizde öğrensekde gülsek sayende Guney'cim ...
salak salak bakan durumuna düştüm sanki :))
 
hişşttt sus şimdi anlayacaklar durumu..:))
Sonra sana özelden derim...hahahha

hiç anlamadılar ya neyse..:))
 
Amerika sağlık enstütüsü araştırmalarında hep sünnet olun sağlığa faydalı her sene yazarlar.
Onlar yazdıgı an bizimkiler de yazar.
bizim gazeteler dinsel olarak oldugumuz için över . Oysa işin 20-25 yıl öncekilere bakın böyle br faydadan fazla bahsetmez. Bizim böyle bir tıbbi araştırmamız dahi yoktur.
aidsten korurmuş gibi saçma sapan ibareler yapıldı buna doktorlar bile inanmıyor., guney afrikayı komple sünnet edelim kurtulsunlar ölmekten iyidir öyleyse.
Her işin içinde para var.

Daha önce büyük kozmetik firmaları canlı taze hücre peşindeydi.
Kürtaj yapmayı yasakladılar- Daha önce taze canlı hücreleri Kürtajdan çıkan cocuk parçalarından alıyorlardı. sünnet derisi küçük bir parçaydı o yüzden ilgilenmiyorlardı.

Şimdi ise bebeklerin sünnet derisi için baskı yapılıyor.Kürtaj yasak ANTI AGE yaşlanma durdurucu piyasaya yetiştiremedikleri için. Daha çok çocuğun sünnet edilmesi gerk. Bunun için de Sağlık enstütüsüne baskı yapılıyor.
-Sünnetten kasıt yaşı 8-10 olan bir çocuğun sünnet derisinden değil bahsedilen bebeklerinkisi. taze olan. Amerikada doğar doğmaz yada iki hafta içinde yaptırılıyor. kesilen parça hastanede dondurulup ihale ile satılıyor.Ganimet hurda gözüyle düşünün.
Sünnet amerikada Yaşlanmayı durdurucu krem üreticilerinin bir politikası.
 
Üst