Yorgun bedenlere destek

BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ
YORGUN BEDENLER
İçki, ilaç, sigara, besin zehirleri, çevreden gelen zehirli maddeler ve virüsler karaciğer hücrelerinin görevini tam yapamaz hale gelmesine neden olurlar. Karaciğer hastalıkları arasında vücudun yorgun düşmesi ve hazımsızlık sorunları da yer alır.

Bitkisel ilaçlar karaciğeri desteklemektedir (Hepatoprotektiv) istenmeyen ( Yan, zararlı) etkileri de yoktur, böylece karaciğer kendisini yenileyebilmektedir. Bitkisel ilaçlar kullanılmadan yapılan tedavilerde alınan sonuçlar yeterli olmamaktadır. Kimyasal-sentetik ilaçlar karaciğere ilave yük oluşturmaktadır.

Tedavi:
Gaz, dolgunluk hissi (şişkinlik) ve diğer hazımsızlık şikayetleriyle, vücudun zayıf düşmesinde devedikeni tohumu ve enginar yaprağı kullanılmaktadır.
Korunma tedaviden her zaman kolay, zahmetsiz ve ucuzdur. Bu nedenle sağlıklı kişilerin ve risk gruplarının korunma amaçlı olarak bu uygulamayı yapmaları önerilebilir.

Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar:

Devedikeni tohumu:
Öğütülmüş 1 çay kaşığı tohum fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 10-15 dakika demlenir, süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanarak günde 3-4 defa içilebilir.
Karaciğer tedavisinde hazır ilaç kullanılması tavsiye edilmektedir.

Enginar yaprağı: İnce kıyılmış veya öğütülmüş 1 çay kaşığı yaprak fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenir, süzülerek içilir. Yemeklerden 30 dakika önce tatlandırılmadan çayı içilebilir. çayı içilirken ağızda biraz tutularak acılığı hissedilmelidir.
Çayı soğuk hazırlanırsa daha acı ve daha etkili olur ve şöyle hazırlanabilir: Öğütülmüş 1 çay kaşığı yaprak 150 ml soğuk suda ara sıra karıştırılarak 2-3 saat bekletilir, süzülerek içilir.

Boldo yaprağı, karahindiba kökü ve otu, java zerdeçalı ve şahterotu çayları karaciğeri destekleyici olarak içilebilir.

Kaynak:
Alman Kanunlarına Göre
Düzenlenip İzin Verilen
BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ
Pratik Uygulamalar
Dr. Ahmet Toptaş
Gonca Yayınevi, İstanbul 2009
ISBN: 978-9944-790-31-4
0212 5285076-5286005
 
Üst