Güzel bir vücuda nasıl sahip olunur

Genelde herkes yaz aylarına doğru incelme ve belirli bölgelere yerleşen portakal kabuğu görünümden kurtulma telaşına girer. Ama son zamanlarda kış aylarında da incelme için büyük çaba sarfedildiği gözümüzden kaçmıyor. Kimileri diyetisyen yardımıyla, kimileriyse çeşitli aletlere girerek çözüm arıyorlar. Peki bakım merkezlerinde bulunan aletler ne işe yarıyor? Bunu merak ettiniz mi?

Mantar misali her köşe başında çeşitli güzellik merkezleri açılıyor. Belirli bir hedefe (kilo verme ve incelme) telaşına giren kadınlar ise zaman zaman iyi araştırma yapmadan ilk gördükleri merkeze giderek çeşitli aletlere giriyorlar. Oysa ki iyi ve kısa yollu bir çözüme giderken gidilen merkezin doğruluğu, aleti kullanacak kişinin uzmanlığı ve doğru alete girmek büyük önem taşıyor.Piayasada bir çok cihazın da bulunduğunu bildiğimiz için biz güvenirliliğine ve verdiği hizmetin kalitesine güvendiğimiz iki merkezi ziyaret ederek cihazlar hakkında bilgi aldık. Birinci durağımız Akatlar'da bulunan High Care ve ikinci durağımız ise Nişantaşı ve Erenköy'de şubeleri bulunan Bioritm Güzellik Enstitüsüydü. İşte uzmanlarından bilgi alıp aletleri ve yararlarını sizler için öğrendiğimizde elde ettiğimiz sonuçlar: High Care'de birçok cihaz bulunuyor.

İşte ilk cihazımız Vacustyler

Selülit ve lokal incelmede kullanılan bu cihaz tıp doktorları, uzay bilimcileri ve kozmotologlarla işbirliği içerisinde uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış. Üç yararı bulunuyor. Toksinlerden arındırma, yağ çözme ve sıkılaştırma. Onbeş seanslık kürler neticesinde ise yaklaşık 6-12 cm.'lik incelme sağlayabiliyor. Slide styler: Metabolizmayı çalıştırarak, kan dolaşımını hızlandırıyor, lenf drenaj masajı yaparak böylece vücuttaki ödemin ve toksik maddelerin dışarı atılmasını sağlıyor. Vacustyler cihazının kol, bacak ve karın manşetleri bulunduğu için tüm vücuda uygulanabiliyorm. Bu cihaz da kesin olmamakla birlikte onbeş seans sonra etkisini gösteriyor.

Spm-Vacupress

Vücut şekillendirme ve sıkılaştırma cihazı hücreleri aktive ederek, dokunun derinliğindeki enerjiyi açığa çıkarıyor. Vücutta depolanmış yağları çözerek cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Emme pompa masajının modernleştirilmiş hali olarak tanımlanıyor. İşlem süresi duruma göre 10-30 dakika arasında değişiyor.

Sono-Care

Cildin derinliğine yapılan mikromasaj sayesinde selülit ve gevşek cildin ana sebebi olan asit fazlalığını gideriyor, deri altındakı yağ kitlesini harekete geçiriyor. Böylece vücutta şekillendirme sağlanmış oluyor.

Body Star

Deri, yağ ve kas dokusu arasındaki iyon alışverişini en yüksek seviyede aktif hale getirmeye yardımcı oluyor. Böylece işlem uygulanan alanın tamamı mümkün olan en iyi şekilde oksijen, besleyici ve korucu maddelerle beslenmiş oluyor. Doku gözle görülecek şekilde yenileniyor. Göğüs, karın ve kalça problemlerindeki sorunların çözülmesi için kullanılıyor.

High Care'de cilt ve vücut problemlerine çare bulmak için on ayrı makine bulunuyor.

Gelelim Bioritm Güzellik Enstitüsüne, Infrafit, Biodream, LPG gibi adını sıkça duyduğumuz cihazlar bulunuyor. Bunun yanı sıra Dior Cilt bakımları ve Caci cihazı ile yüz ve vücut bakımları yapılıyor.

Infrafit

Dünyadaki ilk ve tek lisanslı zayıflama sistemi olarak tanımlanıyor. Amacı sağlıklı kilo kaybettirmek ve vücudu güzel bir şekle sokmak. Bu bilimsel yöntem iki ana mekanizmayla çalışıyor. Önce infrared ile sağlanan ısı ortamıyla yağların derin olarak ısıtılması gerçekleşiyor. Sonra vücuttaki kas grupları doğal bir egzersizle çalıştırılarak ve yağlar benzin gibi harcanmış oluyor. Bu cihaza girmeden önce kişinin yağ-kas-kemik oranları özel olarak ölçülüyor. Ve kilonun hangi bölgelere ait olduğu tespit ediliyor. Cihaza girdikten sonra metabolizma hızlanıyor, enerji seviyesi yükseliyor, kaslar sıklaşıyor, yağ yakmayı öğreniyor ve aktivite sırasındaki terle birlikte toksinler atılıyor. Bütünüyle kasları çalıştıran bu yöntemin doğal olduğu söyleniyor. Vücuda herhangi bir şekilde elektrik akımı, ilaç gibi ürünler verilmiyor. Etkisini ise on beş seansta gösteriyor.

LPG yani bir diğer adıyla Endermologie

Çeşitli doku katmanlarına etki eden, özellikle bağ ve yağ dokusu üzerinde etki eden cihaz selülitlerin çözülmesini, dokunun sıkılaşmasını, toparlanmasını ve en önemlisi kapiton görüntünün giderilmesini sağlıyor. Bu uygulama ile hızlanmış olan kan dolaşımıyla birlikte oksijen tüm hücrelere yayılmış oluyor ve masaj etkisiyle vücuttaki ağrıları ve stres faktörünü ortadan kaldırıyor. Tedavi haftada iki veya üç gün otuz beş dakikalık seanslar halinde uygulanıyor. Kür bittikten sonra periyodik aralıklarla koruma seansları uygulanıyor. Bu arada düzenli bir beslenme programı uygulanıp günde iki litre su içilirse etkisi hızlanıyor.

Biodream

Solaryuma benzer bir yatakta şeffaf film ile sarılarak yatılıyor ve gözler kapatılıyor. Işıklar belli bir senkronda yanıp sönüyor renk değiştiriyor. Ve kişinin nefes almasına ritm getiriyor. Çünkü kişinin kendini iyi hissedebilmesi için doğru nefes alışverişi esastır düşüncesine inanılıyor. Seans otuz üç dakika sürüyor. Seans sırasında ve sonrasında hemen ve fazla miktarda terleme başlıyor. Böylece toksinler elimine ediliyor. Sağlıklı zayıflamak için tavsiye edilen sistemin üç ayrı programı bulunuyor. Ordine, zayıflamayı kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. Enerji, kendini daima yorgun hisseden kişilerin kendilerini daha dinamik ve zinde hissetmesini sağlıyor. Joy ise stres attırıcı bir program. Kişilerin problemlerinden kurtulup kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlıyor. Ayrıca anti-depresif bir etkiye sahip.
 
Üst