Şirketlerin Başarılı Olabilmesi İçin 10 Strateji

Şirketlerin Başarılı Olabilmesi İçin 10 Strateji​

Arif UĞUR

Bu hafta sizler iş hayatında başarılı olmak için uygulanmasında yarar gördüğüm 10 stratejiden bahsetmek istiyorum.

1. Siz şirketle aynı şey değilsiniz. Çoğu kez girişimciler, profesyoneller ve küçük işletme sahipleri işleriyle öyle bütünleşirler ki işleri ile kendileri arasında ayrım yapamazlar. Bu insanların sanki hayatları ile yaptığı iş aynıdır. İşinizin hayatınızda belirlediğiniz amaçlara ulaşmak için bir araç olduğunu asla unutmayın. İşiniz hayatınız değildir.

2. İnsan her gün işine fiziksel ve ruhsal bir bütün olarak başlar. Aslında bizden beklenen de budur. Bu verimliliği engelleyen bir durum değildir. Bu sadece bir bütün olarak orada bulunmanızdır. Bu durumda daha verimli çalışırız.

3. Size saygı gösterilmesini istiyorsanız bunu kazanmanız gerekir. Herkesin uyması gereken bazı genel nezaket kuralları vardır. Bunun dışındakileri kendiniz sağlamanız gerekir. Saygı duyduğunuz insanları düşünürseniz onlara karşı böyle hissetmenizin sebebi kim oldukları ve ne yaptıkları içindir: ne oldukları için değil. Üstlendikleri rolleri sebebiyle onlara saygı duyarsınız. Ama bu saygıyı sağlayan onların eylemleridir.

"Şirketlerin Başarılı Olabilmesi İçin 10 Strateji" başlıklı haberin tam metni için tıklayınız.
"Datassist - Ayşe Nazmiye Uça"
 
Üst