Neden sahte Hacı, hoca, şeyh, medyum, kurşuncu ve büyücülerden ümit bekliyoruz?

Neden sahte Hacı, hoca, şeyh, medyum,falcı,kurşuncu ve büyücülerden ümit bekliyoruz? Nedir bu Keramet düşkünlüğümüz buyrun arkadaşlar söz sizin?
 
sahte Hacı, hoca, şeyh, medyum,falcı, büyücüler bunlardan medet ummak Allah korusun imana dahi zarar verebilir. Dinini hakkıyla öğrenen ve imanını kuvvetlendiren bu yollara sapmaz.
Dinini bilmeyen, okumayan, öğrenmeyen, kendini cahil bırakan Müslümanlar bilmediklerinden, imanlarının kuvvetli olmamasından, nefslerine önem verdiklerinden vs. dolayı medet umuyorlar.
Öncelikle dinimiz hakkında öğrenilmesi gerekenleri (farzlar) öğrenmek ve namaz kılmak günahları çirkin göstererek insanı bu ve bunun gibi günahları işlemekten elhamdülillah koruyor.
 

bursali68

Merhaba,
Acaba dinler yeterince " GEÇMİŞ İNANÇ ve DÜŞÜNCELERDEN " ortaya çıkan bu durumları YOK EDEMEMİŞ midir...??? Edememiş ise neden edememiş,görevlerini doğru yapması gerekenlerde mi bir problem var,yoksa insanların inanca direnmeleri mi söz konusu...???
Sağlıcakla kalınız...
 
O kişler bu işi bedava yapamaz.

Şu hayat şartlarında çok yüklü paralar ödeyerek giden varsa parasal açıdan sıkıntı çekmiyor demektir.

Fakirin böyle şeylerle işi olmaz, giden zenginler değişiklik yaşamak için gidiyordur belki.

Allaha sığınıp , vakit namazlarının arkasından sıkıntı dualarını okuyanın sıkıntısı kalmaz. Allah yardımcısı olur.
 
Kendini Müslüman sayan gafil vatandaşlar büyücülerden,sahte din bezirganlarından,modern gafillerse tarotçulardan,astrologlardan medet umar...Birinin yaptığı yobazlık,diğerininki modernliktir...Bunlara heykellerden,putlardan medet umanları da eklerseniz,liste kabarır...
 
Neden sahte Hacı, hoca, şeyh, medyum,falcı,kurşuncu ve büyücülerden ümit bekliyoruz? Nedir bu Keramet düşkünlüğümüz buyrun arkadaşlar söz sizin?
ümit bağlamayın sizde efenim.akıl var izan var dimi ama ;)
ha, paranız çokta" yolunacak kazım ben" diyosanız o başka.
 
Üst