• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

İyi kalpli çapkın Türk erkeği!

Çapkın Türk erkekleri, fuhuş yapmak için gittikleri göçmen kadınlara acıyor ve ihbarda bulunuyor...
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Türkiye Basın Sözcüsü Selin Arslan, Alo 157 ihbar hattı sayesinde, 2005 yılından itibaren uluslararası insan ticareti yapan örgütlerin elinden 744 mağdurun kurtarıldığını söyledi.

ÇOĞU KADIN

İnsan tacirlerinin elinden kurtarılan 744 kişiden 31"inin 18 yaşın altında, 7"sinin erkek olduğuna dikkati çeken Arslan, “Mağdurların tam***** yakınını maalesef genç kadınlar oluşturuyor. İnsan ticareti yapanlar, ülkeye giriş için genellikle İstanbul, Antalya ve Trabzon"u seçiyor. Bu şehirlerde sınır kapıları olduğu için hem kara hem de deniz yolunu kullanabiliyorlar” dedi.

Arslan, insan tacirlerinin eline düşen kadınların işkence, kendilerine veya ailelerine yönelik tehditler dolayısıyla fuhşa mecbur bırakıldığına işaret ederek, şunları söyledi:

“Mağdur kadınların yanı sıra fuhşu kendi isteğiyle seçenler de var. İnsanlar kendi istekleriyle fuhuş yapanlar nedeniyle hepsine ön yargılı davranabiliyor. Bütün fuhuş yapanlara "isteyerek yapıyor" gözüyle bakılmamalı. Bu duruma mecbur bırakılan kadınlar olduğu bilinmeli. Vatandaşlarımız bu durumda olabileceğini bildiği veya şüphelendiği olayları mutlaka ilgililere bildirmeli.”

"TÜRK İNSANINA ÖZGÜ"

Her 3 mağdur kadından 1"inin anne olduğunu belirten Arslan şöyle devam etti: “Bu durumdaki kişilere yardım etmek insanlık görevi. Türkiye"de fuhşa sürüklenen kadınların yerlerine ilişkin gelen ihbarların yüzde 75"i bu kadınlarla fuhuş yapmaya giden erkekler tarafından gerçekleştiriliyor. Bu kişiler durumlarını kendilerine anlatan kadınlara üzüldükleri ve kurtulmalarını istedikleri için ihbarda bulunuyor. Bu ilginç durum Türk insanına özgü bir şey olsa gerek.”

Arslan, mağdurlara ülkeye giriş yaptıkları ilk zamanda ulaşıldığında bu kişilerin travmanın en başında kurtarılabileceğini ifade ederek şu çağrıda bulundu: “Bunun için insanların bu tür durumlara duyarlı olması gerekiyor. Mutlaka bildikleri veya şüphelendikleri bir durum olduğunda kolluk kuvvetlerine, yetkililere bildirmeliler.”
hurhaber
 
Çekip kurtaracağım seni bu hayattan
evinin kadını çocuklarının anası olacaksın
sultanahmete gidip tövbe edeceksin

eh gerçekte de yaşanıyor görün bakın :)
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
[QUOTE fuhşu kendi isteğiyle seçenler de var][/QUOTE]

Cİdden şaşırtıcı.......
 
Üst