sesler

Yemekleri, masayı hazırladım, eşimin eve gelmesini bekliyordum TV karşısında. Kapı vuruldu. gittim, eşimin gelme saati olduğu halde, kapı deliğinden baktım ama kimse yoktu. Apartmanın ışığı bile yanmıyordu. Ben önemsemedim bu durumu. Gece sahura kalkmıştık, yemeğimizi yedikten sonra eşim tuvalete girdi ve ben banyoya dişlerimi fırçalamaya gittim. Su sesinin arasında eşimin beni çağırdığını duydum belli belirsiz, sonra bir daha seslendi ama gene tam net olarak duymadım (su sesinin yüzünden). Suyu kapadım "efendim" dedim. Ses gelmedi. Banyodan çıktım holde eşimle karşılaştım "ne oldu" dedim, "ne ne oldu" dedi. Meğersem o seslenmemiş ama ismimin söylendiğine çok eminim. Ertesi gün banyoda eşyaların yerinin değiştiğini fark ettim, bundan da çok eminim ve son olarak gene evde yalnızdım, yemek yapıyordum ve bir müzik kanalı açıktı birden müzik sesiyle beraber ezan okunmaya başladı ama hemen kesildi (ben yurt dışından yazıyorum, buralarda ezan okunmuyor). korkudan dondum kaldım mutfakta, birkaç dakika hareket edemedim. cesaretimi toplayıp belki bilgisayardan gelmiştir dedim (MSN programı açıktı) ama orada da hiç bir ileti yoktu. anneme anlattım olanları. Annemin bir arkadaşı var (hoca diyeyim) ona sorduk, "sizden önce oturanlara büyü yapılmış sana yansıyor" dedi. Kayınvalidem de gitmiş bir hocaya oda "yeni evlendiğinde bir şeyden korkmuş" demiş (2005 yazında evlendim). Hoca muska felan yazdı, eve koyduk, üstüme dualar okundu, okunmuş sular içtim. Şimdi bir şey yok çok şükür. Ama içimde halen yalnız kalınca korku oluyor. Beni iki hocanın da dediği pek tatmin etmedi...