Avrupalı mı Arap mı?

Ülkem çok zengin bir o kadar renkli,bir o kadar garip bir o kadar da "özentili" insanlarıyla entresan bir mozaik.
Ne Avrupalı ne Arap ve bu arada kalmışlık yurtsuz,mekansız insanların kafa karışıklığı ve sahipsizliğinin yarattığı çelşkili davranış biçimlerine sebep olmakta. Ait olamama hali."Versace marka ile avrupalı türbanıyla Arap"

Sizce neden bu durum bu arada kalmışlık hali..Hangi kültür aslolan?

Bir özentidir gidiyor..kendi kabuğunu beğenmeyip farklılıklar arayanlardanız ,toplum olarak..

Ama ne avrupa nede arap kültürü bizim kültürümüz değil..kendi değerlerine sahip çıkan o kadar az ki..

onlarda birer suçlu gibi gösteriliyor günümüzde,illede bir yerlere özenmeliyiz sanki.

Özenenlerlede çok komik kimlikler çıkıyor ortaya,çünki özeniyor ama kendi değil..

olduğunda farklı görünmeye çalışıyor.Her haliyle her yerde duruşuyla sırıtıyor,ben buradayım diyor.

Ama ne avrupa nede arap kültürü bizim kültürümüz değil..
Çok doğru. Biz, kimseye özenme durumunda da değiliz. İsterlerse onlar bize özensinler. Bizim çok köklü bir geçmişimiz, çok sağlam bir kültürümüz, çok özlü ananelerimiz var. Başka kültürlere özenme ihtiyacımız yok bence...

Gözlemlediğim kadarıyla, bugünün araplarına bir özenç yok zaten benim ülkemde. Avrupa hayranlığı ise günden güne azalıyor çok şükür. Çünkü, aile denen yapının tamamen sarsıldığı, ahlaksızlığın alıp başını gittiği, aklı devreden çıkaran alkolün her kesim tarafından su gibi tüketildiği, her ne kadar belli etmemeye çalışsalarda anarşi ve suç un çiddi boyutlarda olduğu ve bundan dolayı yok olmaya yüz tutmuş avrupanın iç yüzünü artık herkes daha net görebiliyor...

Eskiden millet olarak biz, kendimiz ile alay ederdik. Çok şükür artık biz, kendi değerimizi daha net görür ve kendimize daha fazla değer verir olduk...

Bizim çok köklü bir geçmişimiz, çok sağlam bir kültürümüz, çok özlü ananelerimiz var.

Çok güzel peki nedir bu kültür biz kimiz?
Arap değiliz Avrupalıda değiliz peki biz kimiz?
Nereden aldık bu kültürü?

Çok güzel peki nedir bu kültür biz kimiz?
Arap değiliz Avrupalıda değiliz peki biz kimiz?
Nereden aldık bu kültürü?

Biz Türk'üz. Kültürümüz, tarih sahnesi içinde bir şekilde şekillendi. En önemli özelliklerimiz, misafirperverliğimiz ve yardımlaşma anlayışımızdır. [Ör. "bendensin!" :) ] Bu özelliklerimiz, özellikle kırsal kesimlerde daha belirgin. Çok sağlam bir aile yapımız var. Vatan sevgimiz, diğer milletlere göre çok daha büyük. Çanakkale savaşında da çok iyi anlaşıldığı gibi, belki yok edilebiliriz ama esir edilemeyiz. Dış güçler tarafından fazla tesir edilemeyen ve şekillendirilemeyen ve yönlendirilemeyen bir yapımız var. Kolay tahrik olmayız.

Kesinlikle herhangi bir oluşumun kuyruğu değil, belki başı olmaya teşne bir yapıya sahibiz.

Ben bu Vatanın evladı olmaktan gurur duyuyorum...