• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Domuz gribi hadislerde nasıl geçiyor?

Domuz gribi hadislerde nasıl geçiyor?​

Kuran-ı Kerim'in "şifreleri" üzerine araştırmalar yapan Dr. Ömer Çelakıl, HABERTÜRK'te Hülya Avşar Soruyor'un konuğu oldu. Çelakıl, domuz gribi ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:
Asırlar önce bazı hadislerde işaretleri verilmiş. Mesela birkaç kaynaktan size söyleyeceğim. Sahih-i Buhari'de 'Sizin içinizde, koyunların burunlarından akan ve aynen öldüren iki ölümcül hastalık yaygınlaşacak.' Yine gribal bir hastalık burun akmasından bahsediyor. Sahih-i Buhari'de geçiyor bu. Meşhur bir hadis kaynağıdır. bu çok açık. Bunda herhangi bir sır yok. Mesela yine meşhur bir hadis kaynağından bahsedeyim. Ama Kuran'da değil, hadislerde geçiyor. Sünen İbni Mace'de mesela, kıyamete yakın dönemde yaşanacak hadiselere, domuza işaret ediliyor. Domuzun yok edilmesinden bahsediliyor. Mesela Mısır, itlaflara başlamıştı bir ara. Şimdi domuz gribinden dolayı yok etti. O virüs orada ara konak olarak domuzu kullanıyor. Tabi insanlara bulaşıyor."
haberturk
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
 
ve Efendimiz ne buyurdular ise mutlak doğrudur yanlışlık ihtimali yoktur.Efendimizin beyan buyurduğu Hadis'i şeriflerin hakiki manasını ancak Müctehid derecesine yükselmiş zatlar verebilir.Yani Prof. Doktor olanın tıptan bahsetmesi ne kadar doğal ise Müctehid olan yüksek zatların bu ilmden haber vererek gerçeği bildirmesi de bu kadar doğaldır.

Doktor olmayanın tıp bilgisinin inceliklerinden bahsedip insanları yönlendirmesi ne kadar tehlikeli ise Müctehid olmayan bir kişinin Din ilminden bahsedip insanları bilgilendirmeye kalkması da oldukça tehlikeli ve veballi bir iştir.
 
Müslüman ülkelerin ve insanlarinin neden geri kaldiginin iyi bir kaniti derim!

Su batililar hep ayni yanlisi yapiyorlar... Yok virüs incelemesiymis, yok arastirmaymis ne gerek var canim... Yikin bu okullari, arastirma merkezlerini, üniversiteleri...

Kurun medreseleri, acsinlar kitabi okusunlar gecmisimizi gelecegimizi....

Allahim sen bu Dr. celebiye biraz akil ve sagduyu versen daha iyi olmaz miydi?
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Bu Ömer Çelakıl
o kadar çok şey anlatıorki hangisi yalan hangisi gerçek tahmin etmek çok zor
yanlış hatırlamıorsam 2006 yılında kıyametin kopacağınıda söyleyen kendisiydi:)
 
Pelin Batu İslam dininin yasaklamış olduğu domuz etine ilişkin şu sözlere yer verdi:

''Pratik anlamda değişik dinler yazılan bazı kurallar, günümüze uygulandığı zaman çoğu zaman pratik olmayabiliyor. Mesala domuz eti olayı. Domuz eti yenilmesi önemli ya da önemsiz değildir. Benim umrumda değil. İsteyen yer, isteyen yemez. Sonuç itibariyle neden yazılmış, belliki o zamanlar bu hayvan hijyenik değildi. Ama günümüz şartlarında bu hayvan gayet güzel, gayet temiz bir şekilde yapılabiliyor.''
ekolay.net
 
Üst